Autor Wątek: Opinie o X351  (Przeczytany 13234 razy)

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:20:18 pm »
Markooo i to jest konkret,  :-thank proszę napisz mi jeszcze jak długo masz tego kota, i na ilu calowych kołach jeździsz, bo wiem ze te nowe koty nie mają z przodu pneumatyki, i zastanawiam się czy przy większych kołach poprostu nie tłucze
a i jeszcze te 7 litrów, rozumiem że to średnia, tylko czy z uwzględnieniem dużego miasta, czy to jest wersja L czy zwykły i na koniec przepraszam na stertę pytań
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 17:12:15 pm wysłana przez Choina »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2016, 14:31:41 pm »
Nowy XJ byl z pneumatyka lub elektronicznie sterowanymi "zwykłymi" amorami. Polift ma chyba tylko pneumatyczny zawias
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline markooo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2016, 18:32:47 pm »
Mam ponad 2 latka
To było 7,9l/100km i to jest średnio czyli autostrada, ekspresówki, miasto, korki itd...
Mam koła 18cali, max można dać 20

Skąd macie info, że w nowych wywalono pneumatykę?

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2016, 22:32:36 pm »
Panowie wydaje mi się mylicie, pneumatyka jest tylko z tylu, z przodu są zwykle amory sterowane elektrycznie

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 12, 2016, 10:16:50 am »
Ja jeździłem dwa lata 3,0D w najlepszej wersji Portfolio w wersji LONG. U mnie padła pompa wspomagania, hamulce (w ASO majątek), coś z zawieszenia ale już nie pamiętam tzn. na pewno łączniki i gumy stabilizatora i chyba jakiś jeden wahacz z tyłu ale udało mi się nakręcić ASO na wymianę pary na gwarancji. Na początku jeździłem na felgach 20', wygląda pięknie ale to zabójstwo dla zawieszenia, później założyłem 19' i było lepiej dla komfortu ale wygląd już nie ten.... U mnie spalanie było średni na poziomie 10L. ale ja mam ciężką nogę. Moja opinia jest taka że warto kupić jeśli szuka się fajnego i niebanalnego auta w rozsądnych pieniądzach. Przy dobrej obsłudze nie będzie kosztował więcej niż Mercedes czy BMW. Co do awaryjności Merca to psuje się jak każdy inny tzn. często.... Obecnie użytkuję GL 420CDI z przebiegiem 370.000km. i wg. serwisu powinienem go już wstawić na "farmę iluzji" bo to jest nie możliwe żeby on jeszcze jeździł. Każdy mercedes diesel po 200 tyś ma problemy z DPF/EGR - kazdy!!!! Można lać magiczne mikstury od czarodziejki, wypalać, przepalać a i tak będzie dupa. No chyba że ktoś mieszka np. Legnicy a pracuje we Wrocławiu to wtedy dwa razy dziennie przedmucha na autobahnie i będzie OK. Generalnie wszyscy to wycinają i oszukują EGR, robią to już tak dobrze że nawet ASO na wprost tego nie wykrywa, dopiero pomiar spalin pokazuje. Objawy są takie jakby wiecznie coś było nie tak, silnik się dławi, skrzynia szarpie itp. Kolejnym tematem w MB jest system AIRMATIC, psuje się zawsze i u każdego kto ma, sam fakt że są już serwisy które robią TYKO AIRMATIC mówi sam za siebie. Myślę ze pomogłem, czuwaj....

Offline sebamax

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:34:04 am »
witam. jestem tu nowy  :-super
posiadam od miesiąca XJ L 3.0 diesel supersport przebieg 70.000km. do tej pory brak awarii. w mieście spala ok 11-12 a trasie ok 8. ciekawa alternatywa dla niemieckiej trójki. Jagi traktowane nadal jako egzotyki zwracają na siebie uwagę. mojego mam na kołach 20 i jest twardszy i bardziej sportowo zestrojony niż mercedesy.
dynamika silnika ( 275km i skrzyni biegów ) odczuwalnie lepsza od Mercedesa 3.0cdi 258km (nawet najnowsza S 222 z 9 biegowa skrzynia biegów jest odczuwalnie wolniejsza mimo niewiele gorszych parametrow)
komfort podróżowania Mercedes ma nie do pobicia. miałem poprzednio S 221 i CL 216.
we wszystkich Mercedesach S i CL po przebiegu 150 km siada zawieszenie ABC (airmatic) lub niewymienialne sworznie w nich. ( jeden amortyzator przedni do CL216 kosztuje 9000zł).
znajomi którzy jeżdżą mercedesami są mocno zdziwieni jak widzą wykonanie i dopracowanie Jaga w kabinie. Niemcy przy nim to minimaliści...
tak czy siak jestem do tej pory zadowolony z kota i mam nadzieje ze zostanę przy tej marce na dłużej
minus to slaby kąt położenia ekranu navi i w słoneczne dni potrafi być słabo widoczny.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 09:39:26 am wysłana przez sebamax »

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:35:08 am »
Sebamax uzasadnij dlaczego w Mercu komfort jazdy jest nie do pobicia, w czym konkretnie jest lepszy w sensie prowadzenia, ewentualnie użytkownia na co dzień

Offline sebamax

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 15, 2016, 15:37:28 pm »
w sensie komfortu. zawieszenie, fotele, wybieranie dziur itp. ( mowie o S klasie ). pod tyłkiem czuć dużo mniej drgań  :P S klasa jest mniej nastawiona na sport a bardziej na komfort ( AMG to inna bajka ) niższe klasy mercedesa są też wygodne ale nie aż tak.
jeździłem większością aut klasy wyższej i jeśli chodzi o komfort to merc jest dla mnie nr 1.
fotele prawie jak kanapa w domu ;)
co prawda w testach piszą że najbardziej komfortowe są Rolls Royce ale nie jeździłem nigdy  :P
jaguar i inne bardzo dobrze się prowadzą i są bardzo wygodne ale jednak są bardziej twardo i może sportowo zestrojone.
a co do postu o koszmarnie drogich hamulcach do XJ to kupiłem w hurtowni dobre oryginalne niemieckie tarcze + klocki z czujnikiem na przód za 1200zł. więc poza ASO ceny są do przyjęcia  :-super

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 15, 2016, 16:24:47 pm »
Kolego ABC to nie Airmatic :). Pierwsze jest hydrauliczno-pneumatyczne z czujnikami które wychwytuja obciążenie na danym amorze i niweluje przechyly wzdłużne i poprzeczne. Airmatic to zaś sama pneumatyka. Amor do airmatica kosztuje ok. 3500-4000 zł nowy z ASO. Takze nie mylmy pojęć. Co do reszty zgadzam sie w zupełności. Co Merc to Merc
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline sebamax

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 15, 2016, 19:40:08 pm »
racja! ale ABC ( active body cotrol )mało komu coś mówi a airmatic kojarzy się odrazu z zawieszeniem mercedesa... :logojcpf:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 19:55:33 pm wysłana przez sebamax »

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 17, 2016, 23:38:08 pm »
A to w Jaguarze nie ma jakiegoś trybu comfort, z tym przyjemnym bujaniem który mam w 350-tce

Offline sebamax

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 17, 2016, 05:08:19 am »
Jest opcjonalnie do wyboru tryb sportowy wiec pewnie w standardzie jest w trybie comfort. Ale raczej nie buja jak na fotelu bujanym  :-nie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 16:27:14 pm wysłana przez MicGin »

Offline markooo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Opinie o X351
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 01, 2016, 13:50:46 pm »
Drive, czyli standard jest stanowczo w komforcie, bo od razu jak się przełączy na sport czuć sztywność...