Autor Wątek: Silnik się trzęsie 2.7 D  (Przeczytany 2154 razy)

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Silnik się trzęsie 2.7 D
« dnia: Luty 24, 2016, 11:19:22 am »
Witam, wczoraj opisałem mój problem w tym wątku: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,32390.0.html w drugim poście, ale założę nowy żeby nie robić bałaganu.
Otóż wczoraj zauważyłem że dosyć mocno jest nieszczelny układ wydechowy właśnie w okolicach tego nieszczęsnego kolanka przed katalizatorem. po przejechaniu około 20km, najpierw odczuwałem delikatne drgania silnika, po kilku minutach jazdy zaświeciło się "restricted performance" i spadła moc. Z trzęsącym się silnikiem dojechałem do domu, a spod maski unosiły się spaliny. Dla próby, po wyłączeniu silnika odpaliłem go ponownie, odpalał prawidłowo, nie trzęsie, ale po około 5 sekundach zaczyna się trząść, tak jakby pracował nie na wszystkich cylindrach, i trzeba wyłączyć zapłon. Nie świeca się kontrolki engine ani sprężynka. Dziś rano odpaliłem bez problemu, silnik pracował normalnie, po około minucie wyłączyłem do nie miałem czasu dalej sprawdzać. Nie podpiąłem jeszcze komputera, ale pytanie jest takie, czy takie objawy mogą być efektem tego nieszczelnego układu wylotowego? Czy mogę podjechać 7 km na warsztat czy nie ryzykowac?
pozdrawiam
a

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Silnik się trzęsie 2.7 D
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2016, 14:11:18 pm »
Nie wiem czy to to, ale u siebie zauważyłem, że podczas postoju pojawiają się miarowe, ale delikatne wibracje gdy wypala się DPF. Silnik dostaje bogatszą mieszankę i może ma to wpływ na obroty biegu jałowego, stąd mogą być ów wibracje, ale to tylko moje domysły amatora :) Przy nieszczelności na tym kolanku, podczas wypalania DPFa rzeczywiście leci dymek spod maski, ale nie doszukiwałbym się przyczyn wibracji w samej nieszczelności układu wydechowego.

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Silnik się trzęsie 2.7 D
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2016, 14:50:39 pm »
U mnie te wibracje nie były delikatne, raczej takie jak gdyby silnik był niewyważony i trzęsło całym samochodem.

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szerokości
Odp: Silnik się trzęsie 2.7 D
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2018, 14:15:11 pm »
Witam

Mam to samo tylko z silnikiem 3.0D.

Myślicie, że zrób to sam przy użyciu takiego łącznika zda egzamin?

https://www.ebay.co.uk/itm/2-5-x-10-63-x-250mm-Downpipe-Exhaust-FlexiPipe-Repair-flexi-pipe-2-1-2/182762603384

Pozdrawiam
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)