Autor Wątek: przednie amortyzatory  (Przeczytany 5026 razy)

Tom King 79

  • Gość
przednie amortyzatory
« dnia: Luty 08, 2016, 21:39:44 pm »
koledzy dużo się naczytałem tu na forum  o amorkach , ponieważ w sobotę robiłem przegląd i wyszło mi 53 proc. na prawym i 75 proc na lewym(przód) diagnosta powiedział mi ,że ten prawy jest już prawie do wymiany. moje pytanie jest takie : w jakim stopniu amortyzator musi być zużyty by go wymienić (zalecenie producenta),jedni piszą tu ,że poniżej 15% inni ,że poniżej 50%. to w końcu ile. jest to mój pierwszy jaguar i nie wiem jak zachowuje się auto na tak komfortowym i miękkim zawieszeniu  (jakoś do tej pory jezdziłem autami na twardych zawiasach).

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2016, 21:55:11 pm »
Poniżej 40-45% powinno sie wymieniać. Jeśli Twój nie cieknie, nie dobija, nie buja autem, nie czujesz pogorszenia komfortu jazdy to go jesxze zostaw
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Tom King 79

  • Gość
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2016, 22:24:47 pm »
raczej chyba nie cieknie ,bo diagnosta by mi coś powiedział,dobijania też nie odczułem,co do bujania to auto płynie czasem mnie zarzuci ale to chyba wina szerokich opon 235 i kolein na asfalcie. muszę jutro wskoczyć na autostradę i zobaczyć czy auto nie pływa. ale dzięki za konkretną odp.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2016, 23:28:19 pm »
Szybkie ruchy kierownica lewo prawo podczas jazdy 20-30kmh i wyjdzie. Jak ten 53%uwalony to będzie bardziej nurkowal. Jescze możesz sprawdzic tak że naciskasz na błotnik ile masz sił i puszczasz. Jak zabuja wiecej niż 2x to wywalony amor
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Tom King 79

  • Gość
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2016, 23:47:59 pm »
ok. dzięki koledzy jutro sprawdzę.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2016, 00:19:23 am »
Z tego co mi wiadomo, to również różnica w tłumieniu większa niż 15% między prawym i lewym na jednej osi również kwalifikuje oba amorki do wymiany.
Podjedź jeszcze na inną stację, mi się też zdarzyło, że na jednej miałem równy poziom, a na innej z jednej strony wyszło większe zużycie.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Tom King 79

  • Gość
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2016, 13:52:43 pm »
no i właśnie przyjechałem z innej stacji diag. tu dopiero wyszły jaja. pomiar z pierwszej stacji był taki :przód 53% prawy,75% lewy obydwa tylne po 82%. pomiar dzisiejszy  z innej stacji jest taki: przód 39%prawy,56% lewy. tył prawy 67%,lewy 69%. to już nie wiem co tu myśleć chyba skorzystam jeszcze z jednej stacji i wyliczę sobie średnią. co do sprawdzenia amorków w własnym zakresie czyli naciskanie , szybkie ruchy kierownicą podczas wolnej jazdy moim zdaniem jest ok. ani autem nie buja ani jakoś dziwnie nie traci stabilności jazdy ,dzisiaj nawet wyskoczyłem  na autostradę i pogoniłem go 190 km/h. jachał ładnie prosto nic się z nim nie działo.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2016, 19:44:40 pm »
To jeśli nie ciekna to zostaw. Na stacjach zależy jak ustawiona ale w 90% przypadków pokazuja durnoty. Takie stanowisko pokaże tylko kompletnie wywalony amor
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Tom King 79

  • Gość
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2016, 19:27:08 pm »
witam kolegów , ponawiam temat. jeśli chodzi o moje przednie amorki to jednak muszę je wymienić. jutro wybieram się do sklepu a moje pytanie jest takie: jeśli posiadam wersję sport to czy amorki są jakieś inne ,chcę podkreślić  że nie mam zawieszenia CATS. czy raczej są standardowe ?

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2016, 00:25:58 am »
Niestety do sporta są inne amory i to nawet bez CATS. Też tak mam, taki luksus :(
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Tom King 79

  • Gość
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2016, 15:03:26 pm »
kurcze a ja myślałem że wersja sport różni się tylko tym że zamiast chromów ma wszystkie listwy i grill w kolorze nadwozia. Czyli w sklepie muszę powiedzieć że amorki muszą być do wersji sport. a znając życie pewnie będą trudniej dostępne i oczywiście droższe .

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2016, 15:30:46 pm »
Oczywiście że trudniej i drożej.

Uważaj w sklepach, bo niektóre katalogi (przynajmniej te w necie) są trochę popaprane i nawet do późnych poliftów piszą że amorek jest z dolnym okiem. To właśnie sprawdź przed zakupem, czy z przodu masz na dole amorka "widełki", czy "oko", a z tyłu jest zawsze "oko".

Jak uda Ci się coś nabyć to daj znać gdzie i za ile, bo wkrótce i mnie czeka taka wycieczka.

Gdyby trudno było zdobyć amorki sporty, to alternatywą jest wymiana sprężyn na zwykłe i kupno zwykłych amorków. Tutaj tylko jest problem, czy sprężyny nowe, czy używane. Nowe to dodatkowy koszt, a używane są tanie, ale trzeba mieć pewność, że wyjęto je ze sporta i nie są jakieś wykołysane, a o tym to dowiesz się dopiero jak je założysz na auto.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Tom King 79

  • Gość
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2016, 15:41:20 pm »
czyli jak rozumiem mam szukać amorków które na dole mają widełki a nie oczka. byłem w sklepie u siebie ale nic nie mają, jutro jadę do ASO w Długołęce koło Wrocławia sprawdzę sobie nr. vin (robią to za darmo) to dowiem się czy na pewno mam wersję sport i ile u nich będą kosztować takie amortyzatory. Na pewno jutro dam ci znać jak tylko wrócę do domu. przed chwilą znalazłem to: http://allegro.pl/amortyzatory-bilstein-b4-jaguar-s-type-przod-i6081816344.html . chodzi o takie amory.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 15:45:28 pm wysłana przez Tom King 79 »

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2016, 18:21:41 pm »
To z linku z Allegro, to jest właśnie "zwyklaczek", u Bilsteina sport ma numer 24-067447 (przód) i 24-067454 (tył). Chyba tylko Bilstein ma wersję sport, u innych producentów nigdy nie znalazłem takiej wersji. Podpytaj tego sprzedawcę z allegro, to może zorganizuje Ci sporty, bo w ASO to na pewno będzie grubo.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Tom King 79

  • Gość
Odp: przednie amortyzatory
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2016, 16:06:47 pm »
byłem dzisiaj w ASO cena za sztukę 970 brutto , dałem sobie spokój. potem odwiedziłem 3 sklepy , z których we dwóch rozłożyli ręce i powiedzieli że nic z tego, nie załatwią. trzeci jeszcze szuka i nie wiadomo czy znajdzie. potem obdzwoniłem całe allegro i też nic, aż w końcu znalazłem ten  sklep w internecie : https://www.angloparts.com/pl/about/show/poland  , zadzwoniłem i jutro wysyłają mi orginały za 590 zł za sztukę. myślę że cena ujdzie. spróbuj zadzwonić do nich pewnie bez problemu załatwią i dla twojego.