Autor Wątek: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!  (Przeczytany 6259 razy)

s900

  • Gość
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2016, 09:20:07 am »
Pyt nr. 1 : Nie, nie przyciskasz nic na starym pilocie , filmik pokazuje programowanie 2 pilotów od zera, jeśli chcesz zaprogramować jeden to robisz wszystko jak na filmiku ale nie używając pilota już zaprogramowanego.
Pyt. nr. 2 : Pilot wcześniej zaprogramowany nie traci ustawień , mało w moim po wymianie baterii na nowe wszystkie ustawienia zostały zapamiętane i nie jest to kwestia czasu wymiany baterii bo pilot leżał bez nich 2 dni !
Rada - mój pilot fabryczny szalał , raz działał raz nie , zacinał się na zamknięciu auta - paliła się na stałe czerwona kontrolka - po wymianie baterii jest idealnie - koszt 3 pln ! :)

Donkihot

  • Gość
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2016, 10:38:29 am »
Dzięki za odpowiedź (teraz wszystko jasne)
Co do pytania nr2 nie chodziło mi o pilota, tylko o alarm (może nie jasno to określiłem) w niektórych alarmach jest tak, że jak doprogramujesz trzeci pilot to system odrzuca pierwszy. Na zasadzie że szklanka jest pełna (dwa piloty) dolewając następną porcję wody (dopisanie trzeciego pilota) coś musi się wylać i jeden ze starych pilotów przestaje działać.

s900

  • Gość
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 14, 2016, 18:11:36 pm »
Programowałem jeden dodatkowy w moim samochodzie ale! seryjnie są 2 u mnie był jeden - tak kupiłem więc dodając kolejny powinien wyrzucić jeden z oryginalnych więc miałem 50% szans - trafiłem - nie sądzę !
Jednak Twoja teoria mnie zaintrygowała - jutro dokupię baterie do 3 pilota i sprawdzę - oczywiście zdam relację :)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 15, 2016, 11:25:00 am »
Powinno się dać zaprogramować 3 piloty, bo 3 pamięci foteli. Chociaż kto ich tam wie?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

s900

  • Gość
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 18, 2016, 20:29:55 pm »
Sorki za poślizg, dopiero dziś kupiłem baterie i niestety potwierdzam teorie Kolegi - Programują się tylko 2 piloty i w sumie jest to logiczne ze względu bezpieczeństwa .

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 15, 2017, 10:02:33 am »
Mam problem, kupiłem kluczyk do saaba, udało mi sie go sparować, lecz działa mi tylko i wyłącznie zazbrajanie i odbrajanie alarmu, centralny działa mi tylko z pilota uniwersalnego którego mam( ale wtedyjak otwieram auto to włącza sie alarm) musiałbym używać 2 pilotów, ktoś jakis pomysł?

mała zmiana,
wymieniłem baterie( niewiem czy to dlatego ) auto rozbraja alarm i sie otwiera - sukces, a podczas próby zamknięcia tylko zazbraja alarm ale nie zamyka auta. Z uniwersalnego da sie otworzyć i zamknąć ale jest problem z alarmem


Dobra po temacie, zamknąłem auto z kluczyka, działa wszystko juz jak w orginalne,

Dzięki !
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2017, 11:59:37 am wysłana przez mihalczyk »

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 16, 2017, 23:19:39 pm »
Dodatkowo ja wywaliłbym ten uniwersalny sterownik, lub wyciągnąłbym od niego bezpieczniki. Czasem te sterowniki mogą powodować problemy z działaniem oryginalnych zabezpieczeń.
Jeśli działa Ci oryginał, oczywiście :)
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 17, 2017, 21:08:44 pm »
Nie mam pojęcia czy jest tam jakiś dodatkowy sterownik, podejrzewam, że nic nie było dokładane, był chyba tylko sparowany jakiś unwiersalny pilot który nie rozbrajał alarmu.

Już wiem skąd problemy wcześniej, poprostu były uchylone drzwi tylne i auto nie chciało się zamknąć, szukam teraz kolejnego pilota, żeby mieć na zapas

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 17, 2017, 23:30:33 pm »
poprostu były uchylone drzwi tylne i auto nie chciało się zamknąć

Tylko takich problemów  :-V
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline algerothouss

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 22, 2017, 19:00:45 pm »
Witajcie

Jakiś czas temu zakupiłem używkę (oryginała) do swojej 300-tki (wygląda jak nówka). Podaję numer poniżej sprzedawcy:

880 400 483

Facet wtedy miał tych pilotów do 300-ek chyba ze dwa kilo :) Być może jeszcze ma. Mój (kupiony u Niego) działa i wygląda bez zarzutu do dziś.

Polecam, gdyby ktoś jednak chciał nadal używać oryginała.

Offline damano_2013

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 08, 2018, 19:19:06 pm »
Witajcie,

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam problemy z pilotem lub też samą centralką, objawia się to tym ze auto nie reaguje na przyciski na pilocie. Początkowo działo się to sporadycznie i po jakomś czasie wracało do normy, obenie auto nie reaguje zarówno na przycisk rozbrojenia jak i zazbrojenia alarmu. Baterie w pilocie są wymienione, diody na nim po wciśnieciu przycisków błyskają lecz z autem nic się nie dzieje, a ja zmuszony jestem korzystać z kluczyka. Niestety nie posiadam drugiego pilota aby sprawdzić jak auto reaguje na niego. Czy macie pomysły co może byč przyczyną takiego stanu rzeczy?

Pozdrawiam,
Damian

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Pilot xj300 - problem rozwiązany dla wszystkich!
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 09, 2018, 10:08:10 am »
Witaj, na dzień dobry wyczyścił bym (zazwyczaj się da) mikrostyki, lub je wymienił. Tak, wiem że diodki mrugają.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<