Autor Wątek: nivomat na zwykłe zawieszenie daimler 1993  (Przeczytany 2671 razy)

olijag

  • Gość
nivomat na zwykłe zawieszenie daimler 1993
« dnia: Styczeń 29, 2016, 23:07:42 pm »
Witam was serdecznie

Wiem, że takich postów co pisze była tona.
Zatem mam daimlera z 93 roku. Niestety jak wjade w dziurę to zaczyna mi tyl skakać i pływać. Nivomat może i dobry jest,ale nie dla mnie.
Ile kosztuje zestaw do przełożenia? Gdzie mogę w Warszawie bądź okolicach  dokonać takiej zmiany?  Ma ktoś poleconego mechanika?

Będę wdzięczny za pomoc! :)

Pozdrawiam

Wujek Karol

  • Gość
Odp: nivomat na zwykłe zawieszenie daimler 1993
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2016, 23:24:58 pm »

olijag

  • Gość
Odp: nivomat na zwykłe zawieszenie daimler 1993
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2016, 09:01:17 am »
1600 zł kosztują części do zmiany plus koszt amortyzatorow tak?
A jak się zaopatruje serwis w piastowie pod Warszawą w takie wymiany?
Czy tylko altamira?

olijag

  • Gość
Odp: nivomat na zwykłe zawieszenie daimler 1993
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2016, 10:31:50 am »
http://www.jagspares.co.uk/Manners/partdetail.asp?partno=JLM11698%2ALATE czy to jest dokładnie to samo Karol co mi wysłałeś?  Czy najlepiej będzie wysłać im swój VIN by to napewno pasowało... bym nie zamówił coś złego. .

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: nivomat na zwykłe zawieszenie daimler 1993
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2016, 14:04:40 pm »
W zeszłym roku przerabiałem temat, co prawda rocznik 92 ale to nie ma znaczenia.
Mój zestaw był z amorkami bilstein.
Samą konwersję zrobi każdy mechanik nie trzeba szukać żadnego speca, po prostu wyciągasz stare amorki i wkładasz nowe.
Pamiętaj też że oprócz tego zestawu potrzebujesz jeszcze innych rzeczy takich jak np. zaślepka pompy nivo, zaślepka przewodu który doprowadza olej do amorków, ewentualnie nowego zbiorniczka na olej ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2016, 15:57:42 pm wysłana przez Choina »
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Wujek Karol

  • Gość
Odp: nivomat na zwykłe zawieszenie daimler 1993
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2016, 19:19:20 pm »
http://www.jagspares.co.uk/Manners/partdetail.asp?partno=JLM11698%2ALATE czy to jest dokładnie to samo Karol co mi wysłałeś?  Czy najlepiej będzie wysłać im swój VIN by to napewno pasowało... bym nie zamówił coś złego. .

Tak, to ten. Koniecznie podaj nr VIN. O ile mi wiadomo to w Piastowie nie naprawiają starszych modeli.

olijag

  • Gość
Odp: nivomat na zwykłe zawieszenie daimler 1993
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2016, 00:32:40 am »
"Ojciec" a powiedz mi proszę gdzie kupowales kit? Z UK?  Jeśli tak to z jakiej strony? 
Rozmawiałem dziś ze znajomym i też mówił, że nie będzie dla niego problem wsadzić normalne zawieszenie. Tak jak mówisz zatkac dopływy nivo..
Nie masz może jakiś zdjęć z przekładnia tego zawieszenia?

Miłego

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: nivomat na zwykłe zawieszenie daimler 1993
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2016, 23:03:31 pm »
Serwisuje w Piastowie od 6 lat XJ40 z 1991 roku, nie zauważyłem, żeby mieli jakiś problem z szybkim zlokalizowaniem i usunięciem jakiejkolwiek usterki

http://www.jagspares.co.uk/Manners/partdetail.asp?partno=JLM11698%2ALATE czy to jest dokładnie to samo Karol co mi wysłałeś?  Czy najlepiej będzie wysłać im swój VIN by to napewno pasowało... bym nie zamówił coś złego. .

Tak, to ten. Koniecznie podaj nr VIN. O ile mi wiadomo to w Piastowie nie naprawiają starszych modeli.