Autor Wątek: samoczynnie otwierający się bagażnik  (Przeczytany 3637 razy)

Offline slawo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
samoczynnie otwierający się bagażnik
« dnia: Styczeń 15, 2016, 17:12:48 pm »
Witam,
Po tym jak zaliczyłem niewielką kolizję z poboczem, samoczynnie otwiera mi się bagażnik podczas otwierania drzwi czy to z pilota, czy też wysiadania z auta na odpalonym silniku. Ktoś ms jakąś sugestię: Wyłącznik uderzeniowy?, pilot?, centralny zamek?
Czekam na info. A przy okazji, gdzie znajduje się wyłącznik wstrząsowy w s typie 3,0 z 2001r. ?
Przed chwilą ustaliłem, że nie działa mi otwieranie bagażnika przyciskiem w kabinie. Odpowiada za to jakiś bezpiecznik?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 05:32:08 am wysłana przez Choina »

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2016, 21:37:53 pm »
 U mnie bagaznik otwiera sie losowo. Przez jakis czas jest ok, a nagle nie dziala otwieranie zarowno z pilota jak i przycisku wewnatrz. Po czym naprawia sie samo i co jakis czas powtorka z rozrywki. Coz, w koncu to stype.

Offline slawo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2016, 23:04:06 pm »
W tej chwili bagażnik otwiera się razem z drzwiami, zarówno z pilota oraz samego kluczyka.

Jeszcze coś. Wyjąłem bezpiecznik nr 1 z bagażnika, odpowiadający za otwieranie się bagażnika, ale to spowodowało że auto po zamknięciu z pilota zaraz samoczynnie się otwiera, a poza tym nie można go odpalić- brak prądu w samej stacyjce. Co jest grane?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 05:34:13 am wysłana przez Choina »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2016, 23:57:23 pm »
A sprawdziłeś bezpiecznik?? Jak dobry to go włóż z powrotem. Czy bagażnik otwiera się też po zgaszeniu auta i otwarciu drzwi?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline slawo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2016, 00:26:24 am »
Bezpiecznik ok. Bagażnik otwiera się tylko podczas otwierania auta razem z drzwiami kierowcy, zarówno z pilota oraz kluczyka. Zauważyłem, że również otwieram bagażnik wewnętrzną klamką drzwi podczas wysiadania na włączonym silniku, gdy już podczas wcześniejszej jazdy załączył się antynapad. Jednocześnie, jak już pisałem nie działa otwieranie bagażnika z przycisku w kokpicie.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2016, 11:23:16 am »
zwarcie instalki w słupkach lub progu trzeba szukać wspólnej wiązki kabli drzwi i bagażnika pewnie po stronie kierowcy czyli dużo szukania
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline slawo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2016, 13:45:17 pm »
Czy oznacza to konieczność zdejmowania tapicerki z drzwi, czy też należy szukać gdzieś indziej (pod listwą progów?, w przedniej części kokpitu od strony kierowcy?). Jakieś sugestie od czego zacząć w pierwszej kolejności?

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2016, 15:21:43 pm »
przecież napisałem progi i słupki przednie przy nogach  od strony kierowcy z klapy bagażnika zdjąć tapicerkę i sprawdzić na którym kabelku pojawi sie prąd podczas otwierana drzwi ten kabel ma zwarcie z przewodem od centralnego drzwi kierowcy a te przewody spotykają sie gdzieś w słupku lub progu od strony kierowcy
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:43:15 am »
Masz wcisniety przycisk na klapie bagaznika. Pewnie syf + mróz załatwił sprawe. Wlasnie przed chwila miałem takie same objawy
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline slawo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:21:48 am »
Wydaje się, że przycisk odbija normalnie. Problem jest w tym, że otwarcie centralnego zamka nawet wewnętrzną klamką przy wysiadaniu z auta, powoduje otwarcie bagażnika. Najpierw otwierają się drzwi, a potem słychać pstryknięcie zamka w bagażniku. Być może jest to jakieś zwarcie. Ciekawe dlaczego nie działa jednak otwarcie bagażnika z kokpitu. Tam podczas naciskania przycisku nic nie słychać- brak napięcia? Ogólnie sytuacja strasznie wkurzająca. Czy to podczas otwierania auta, czy wysiadania z niego otwiera mi się bagażnik. Poza tym kolejną dziwną rzeczą jest to, o czym już pisałem, mianowicie wyjęcie bezpiecznika nr 1 z kufra, odpowiadającego wg rozpiski tylko za otwieranie bagażnika, powoduje wprawdzie z odłączenie zasilania jego zamka, ale też nie pozwala zamknąć samochodu(po chwilowym zamknięciu centralnego zamka otwiera się on samoczynnie), a na dodatek nie można odpalić samochodu. Ktoś ma może jeszcze jakieś sugestie?

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:46:16 am »
Zawsze można  zdjąć  wtyczkę  z zamka i po kłopocie  a bagażnik  otwieraj ręcznie kluczem
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Bluenote70

  • Gość
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2016, 12:25:54 pm »
Tak, jak mówi Driverrr, miałem to samo, zawsze jak otwierałem z pilota i wsiadałem to otwierał się bagażnik i musiałem chodzic go zamykać :D

Offline slawo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2016, 15:33:53 pm »
Mam jeszcze pytanie do osób, które mieły zaciety zamek w bagażniku, mianowicie czy wtedy też nie mogli otwierać go z kokpitu?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: samoczynnie otwierający się bagażnik
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2016, 16:42:26 pm »
Ja się nie wypowiem bo od razu zaczailem o co chodzi o zapsikalem przycisk. Moim zdaniem zostaw zamek a jesli juz to zajmij się przyciskiem w klapie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8