Autor Wątek: E-type kolektor dolotowy  (Przeczytany 12010 razy)

Slawek E-type

  • Gość
E-type kolektor dolotowy
« dnia: Grudzień 04, 2015, 15:39:21 pm »
Mam amerykańską wersję E-type z 1969 roku. W kolektorze dolotowym znajduje się dodatkowa przepustnica (na sztywno połączona z przepustnicami w gaźnikach). Czy ktoś wie do czego ta dodatkowa przepustnica służy?

Offline JagXKS

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: E-type kolektor dolotowy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2015, 21:01:02 pm »
To jest regulacja ciśnienia w kolektorze.

Slawek E-type

  • Gość
Odp: E-type kolektor dolotowy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2015, 11:31:45 am »
Dziękuję Jag XKS,
czy możesz proszę troszkę szerzej jak to działa. Mój silnik na wolnych obrotach pali na 3 cylindry a na wyższych śmiga na 6 bez żadnych problemów. Czy może to być spowodowane właśnie wadliwym działaniem tej przepustnicy?
Dziękuję

markus gażnikus

  • Gość
Odp: E-type kolektor dolotowy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2015, 14:42:07 pm »
Poprzednik się 'pomylił'. Te przepustnice kierują mieszankę gdy sa zamknięte do specjalnego obiegu z podgrzewaczem spalinami, ( ta aluminiowa rura idąca od kolektora wydech. do ssacego ponad deklami zaworów) Jest też wersja bez tej rury, podgrzewanie jest płynem chłodzącym.
 aby obniżyc CO2 podczas jazdy w mieście. Możesz je całkowicie zlikwidowac, zablokowac otwory osi przepustnic jak również kanał obiegu "na gorąco". A do poprzednika...podciśnienie w kolektorze ssącym regulują gaźniki ZS, bo jak sama nazwa wskazuje są to gaźniki stałego pociśnienia, dotyczy to też gaźników SU
Polecam zmianę nakolektor i 3 gaźniki dwucalowe SU HD8 lub HS8, uzyskasz zwiększenie mocy o ok. 40kM. po za ty jeżeli masz automatyczną skrzynie biegów to dobrze przeczytaj instrukcję sterowania skrzynią.Jeżeli nie masz, przy okazji ci napisze na priw. ponieważ przeważnie nieprawidłowo ludzie jeżdżą Co do 3 cylindrów, może byc uszkodzona gumowa membrana w gaźniku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2015, 15:09:52 pm wysłana przez markus gażnikus »

Slawek E-type

  • Gość
Odp: E-type kolektor dolotowy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2015, 15:36:53 pm »
Cześć Markus Gaźnikus,
bardzo dziękuje za informacje.
Będę wdzięczny za instrukcję. Mój adres: slawomir.kucharski@gmail.com
Pozdrawiam