Autor Wątek: felgi w S-Type - pomocy :)  (Przeczytany 15185 razy)

kuba

  • Gość
Odp: felgi w S-Type - pomocy :)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2008, 12:28:12 pm »
   Oryginalny rozmiar z tego co wygrzebałem w internecie to 225/55 R 16. Znalazłem na jakiejś dziwnej stronie przelicznik obwodów koła i zakładając że program był dobrze napisany to różnica obwodów jest minimalna, absolutnie mieści się w normie. Dziś zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz - mianowicie naderwane jedno nadkole z przodu i w sumie to jest szansa, że nadkole uderza w oponę przy wyższych prędkościach... to też się sprawdzi:)

wioslo

  • Gość
Odp: felgi w S-Type - pomocy :)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2008, 23:09:25 pm »
kolego.Mam propozycję nie zamieniaj kol narazie a dokladnie je obejżyj.Chodzi mi o to że mogą one być tzw poząbkowane  ( czyli na oponie może pojawić się tzw schodki ) sprawdz to dokładnie.Jeżeli jest ten objaw to żadne wyważenie nic nie pomoże niestety. Napisz mi jeszcze jak dużo nabitych lub naklejonych masz ciężarków na felgach to wtedy bede mógł Ci coś więcej powiedzieć Pozdrawiam :-tylko
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 23:11:01 pm wysłana przez wioslo »

kuba

  • Gość
Odp: felgi w S-Type - pomocy :)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2008, 11:59:45 am »
   Dziekuje Ci bardzo za pomoc, ale ostatni moj post jest z poczatku lutego, od tamtego czasu wiele sie zmienilo i jeszcze wiecej zostalo sprawdzone:) Juz wiem ze musze wymienic felgi, po prostu te ktore byly zalozone na samochodzie o pare razy za duzo wjechaly na kraweznik, co przy oponie 245/40 R18 zle sie dla nich skonczylo:) Wlasnie jestem w trakcie zastanawiania sie jakie kolka zalozyc.
   Powiedz mi jesli mozesz czy bedzie jakas odczuwalna roznica w jezdzie po polskich dziurach pomiedzy opona 245/40 a 245/45. Liczylem to i wychodzi ze sciana boczna opony jest wyzsza o jakies 12mm, nie wiem czy to duzo czy malo. Z gory dzieki:)

wioslo

  • Gość
Odp: felgi w S-Type - pomocy :)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2008, 20:36:14 pm »
szczerze powiedziawszy różnicy nie bedzie żadnej.Niestety koła o tym rozmiarze "wybierają wszystko " A stan naszych dróg jak wiesz jest do bani.Dużo klientów przyjeżdza do mnie na 16.Ale felgi o rozmiarze 17 cali byłyby najlepszym rozwiązaniem i przy takich kołach różnica bedzie odczuwalna

kuba

  • Gość
Odp: felgi w S-Type - pomocy :)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2008, 20:45:24 pm »
    Widze ze sie znasz, wiec Cie jeszcze troche pomecze:)

1. Czy montaz opony 235/50 R18 cos zmieni (na lepsze). Chyba ze felga 18 cali to po prostu przegrana sprawa...
2. Jakie beda konsekwencje zamontowania kola o obwodzie o 6 procent wiekszym niz zalecane przez Jaguara. Oczywiscie przeklamanie predkosciomierza i licznika przebiegu, ale chodzi mi o to czy pojawia sie jakies nowe sily ktore np. rozwala uklad jezdny.

   z gory dziekuje za pomoc

P.S. Napisales ze klienci przyjezdzaja, masz moze jakis gabinet odnowy dla Kocurow? :)

qbaty

  • Gość
Odp: felgi w S-Type - pomocy :)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 27, 2008, 09:16:52 am »
kuba, już kiedyś o tym wspominałem - w Mondeo na lato zakładam 225/40 R18. Łatwo nie jest ;) ale idzie się przyzwyczaić - każdą dziurę czuć w nerkach, a koleiny wymuszają na kierowcy czujność wojownika ninja przez cały czas (potrafią "wyrwać" kierownicę z rąk przy chwili nieuwagi). Ale bardzo dużo zależy od opon - na początku jeździłem na Fuldach, które dostałem w spadku po poprzednim właścicielu, ale były dość zniszczone, więc musiałem je zmienić. Po założeniu Uniroyal RainSport zauważyłem kolosalną różnicę na korzyść nowych opon - auto przede wszystkim przestało "myszkować" w koleinach.

kuba

  • Gość
Odp: felgi w S-Type - pomocy :)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2008, 17:08:11 pm »
   "czujnosc wojownika ninja" - jako opis poruszania sie po polskich drogach. Bomba:)
 
   A moze by tak "wykonac pare telefonow" do chlopakow z miasta, niech pogadaja z kim trzeba i zrobia nam po prostu dobre drogi?

wioslo

  • Gość
Odp: felgi w S-Type - pomocy :)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 27, 2008, 19:28:55 pm »
Powiem tak.Zakładając opony o nieco wyższym profilu bedzie lepiej.Pytanie tylko czy warto zakładać takie opony.Po takim montażu bedziesz musiał sprawdzić geometrię poza tym trzeba zobaczyć czy opony nie bedą migdzie ocierać przede wszystkim przy pełnym skręcie np najeżdzając na krawężnik może być takie ugięcie amortyzatora które spowoduje że koło zachaczy o błotnik a w konsekwencji może wyrwać lub odiąć błotnik.Auto poza tym bedzie się inaczej prowadzić będzie bardziej miękie. o przekłamywaniu prędkościomierz już nie musze wiecej pisać bo jak widzę wiesz.Ale o tym że 17 calowe koła były by bardziej na miejscu bede dalej optował.Autko na uroku nie straci a komfort napewno sie zmieni. Co do tego czy mam jakiś salon odnoiwy dla kotków to odpowiadam tak ; niestety nie mam ale pracuje na codzień przy kociakach w serwisie. Poza tym już kilka lat mam wypracowanych na różnych markach samochodów.Pozdrawiam

kuba

  • Gość
Odp: felgi w S-Type - pomocy :)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2008, 23:44:49 pm »
   Dziekuje bardzo za pomoc, za wszelkie uwagi i cenne rady. Poki co auto i tak stoi u mechanika wiec mam troche czasu zeby sie dobrze zastanowic. przemysle wszystkie za i przeciw, na pewno napisze na czym sie skonczylo i jakie sa skutki:) Jeszcze raz dziekuje za wszelka pomoc:)