Autor Wątek: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(  (Przeczytany 3529 razy)

Offline mero2

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« dnia: Listopad 24, 2015, 09:04:49 am »
2.5 benzyna III lift
pobiera dużo płynu chłodzącego tym samym łatwo go przegrzać...
ma super pracę, równe obroty, moc itp. żadnych objawów poza ww

objawy uszczelki pod głowicą?

P.S. swoją drogą 2.5 V6 200KM z 2005 rok (tzw. trzeci lifting) to identyczny silnik jak te przed liftem?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2015, 12:45:05 pm »
Przed lifty są podobne, tam zmiany kolektora były i przepustnicy chyba. Powiem Ci, że sprawdź czy nie masz pekniętego zbiorniczka wyrównawczego (wada fabryczna), czy nie masz mokro w aucie po stronie pasażera oraz czy nie ma innych wycieków pod maska. Jak wszędzie sucho no to niestety walnięta głowica lub uszczelka.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

no_fucking_way

  • Gość
Odp: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2015, 21:44:39 pm »
Tak jak mówił poprzednik. Sprawdź wycieki płynu ze zbiorniczka i przewodów. Popatrz czy nie zostawiasz plam.
Jeśli chodzi o uszczelkę pod głowicą to:
-masło pod korkiem oleju
-niebieskawy dym
-olej w zbiorniczku wyrównawczym
-bulgotanie w zbiorniczku
Coś czuję, że masz wyciek bo jak rzeczywiście by tak Ci ubywało to już miałbyś po silniku.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2015, 22:30:19 pm »
Z głowicą nie do końca to co podałeś. U nas w Sprinterze głowica pękła i oprócz ubytku płynu i ciśnienia w przewodach kompletnie brak oznak.

PS. Dymek biały leci, niebieski jest od przelewania wachy i wciągania oliwy :)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2015, 23:18:30 pm »
Twarde, napompowane przewody wodne, węże do chłodnicy, czyli ciśnienie w układzie chłodzenia. to też stały element uszkodzonej uszczelki głowicy.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline mero2

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2015, 10:44:11 am »
Żadnych objawów typu maź w zbiorniczku czy twardy wąż wodny - ciekawe czemu brak typowych objawów. . .

Stoi u znajomego w zakładzie, test na CO  w układzie pozytywny, siarka w układzie wydechowym wskazuje na uszczelke, kwestia która L czy P.

Napewno napisze wam posta jak już bedzie w trakcie robienia lub zakończony

Dzięki za udział w poście

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2015, 12:21:25 pm »
Witaj. W swoim S-type 2,5 V6 z 2003 roku wymieniałem w tym roku uszczelki pod głowicą. Dosyć duże koszty sie z tym wiązały. Ale już po wymianie tychże uszczelek , okazało się jeszcze że ( króciec ) łączący pompę wodną z blokiem silnika był również uszkodzony i płyn nadal ubywał . Zakup nowego rozwiązał problem. Powodzenia :-tylko
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2015, 21:10:03 pm »
Nie wiem czy to niewlasciwa eksploatacja, czy po prostu jagi sa takie trefne.. mam ten samochod okolo pol roku (troszke wiecej) i chyba nic, min. za posrdnictwem forum, nie zaskoczy mnie w tym aucie..
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 21:14:19 pm wysłana przez Domi7 »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2015, 22:46:16 pm »
Ale co ma zaskoczyć? Psuje sie jak kazde inne auto :)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2015, 23:24:30 pm »
Mam inne japonskie auto klase nizsze z podobnego okresu produkcji i mniej sie w nim wydarzylo w przeciagu 5lat niz w jagu w przeciagu mniej niz roku. A jag wyglada na bardziej zadbanego.
Lubie jaga ze wzgledu na poczucie komfortu i kilka innych czynnikow, i chcialbym z nim pozostac jak najdluzej. Ale wiem ze to mega kaprysny samochod. Forum mnie w tym utwierdzilo. Mowie tylko o usterkowosci, jest chyba na rowni z francuzami i  alfami :D
Dobra, przepraszam za OT, temat jest o czyms innym.

1984007

  • Gość
Odp: stype 2.5 pobiera płyn chłodzący :(
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2015, 13:50:23 pm »
Mam dokładnie ten sam silnik i tez miałem ten sam problem.
- musisz zdjąć osłonę pod silnikiem bo na niej są takie pampersy które pochłaniają ewentualne wycieki
- po zdjęciu odpal auto az sie zagrzeje woda i wytworzy cisnienie w obiegu
- teraz możesz przystąpić do ewentualnego szukania wycieku, najlepiej w kanale  (użyj ręczników papierowych)
- u mnie był to taki rozgałęznik na wężu (kupiłem używke która sie pokrószyła) a nówki nie potrafiłem nigdzie dostać, aż w końcu wysłałem zdjęcia do sklepu z czesciami do anglików i sie okazało ze ten element figuruje pod nazwą 'przewód górny chłodnicy' i był to taki element złożony z kilku węży jakiegoś trójnika cena około 650, wpisz w wyszukiwarce to zobaczysz jak wygląda będzie ci go łatwiej odszukać.
- kolejny wyciek w prawdzie niewielki zaobserwowałem przy zbiorniczku wyrównawczym ( taki cienki wężyk na długim bardzo delikatnym króćcu ) częsty przypadek.
Zbiornik oddałem do firmy spawającej plastik, teraz mój zbiorniczek jest pancerny.
- przy okazji wymieniłem pompę wody około 440 zł nowa
Jezeli uda ci sie zlokalizowac wyciek dokładnie zbadaj reszte elementów układu ponieważ z tym nie ma żartów te plastiki są liche, bardzo liche