Autor Wątek: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )  (Przeczytany 2802 razy)

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« dnia: Październik 05, 2015, 15:31:31 pm »
Witam.
W układzie klimatyzacji wkręcony w rurkę( w środku w rurce) jest filtr klimatyzacji . Proszę nie mylić z tym na podszybiu (filtr kabinowy przeciwpyłkowy)
Znajduje się on koło zaworów do nabijania klimy trochę poniżej za przewodami hamulcowymi, które idą do pompy abs . Rurka w tym miejscu jest owinięta
taką specjalną siatką. Oczywiście żeby go wymienić trzeba opróżnić układ klimy. Moje pytanie czy ktoś może wymieniał taki filtr???
Wyglądem przypomina cieńką rurkę z siatki. A może ktoś wie gdzie taki filt kupić oprócz ASO. I standard czy z mondeo MK3 pasuje???
JAG to x-type 2.0D z 2004r.

pozdr., Mariusz

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2015, 08:11:11 am »
hej, chodzi Ci o osuszacz klimatyzacji? bo ten raczej nie pasuje z mondeo, ale nie chce zabardzo sugerowac bo nie dłubałem nigdy przy tym u siebie w X`ie
nr części:
DFD11018
OE: C2S41872
OE: C2S6013

Czemu chcesz go wymienić - jakies ciekawe objawy są nieprawidłowej pracy?

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2015, 11:48:52 am »
Ja to wymieniałem, ze względu na wiek i do tego doszedł kompresor klimatyzacji, chłodnica, wszystko na nowe, więc i to też poszło do kubła, mogę tyle napisać, że nie pasuje, jest bardzo podobny do złudzenia, ale jest dłuższy, ma zaworki w innym miejscu niż x-type, wyglądałoby to tak jakbyś miał dodatkowe, gdybyś taki zamontował i to chyba tyle.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2015, 22:49:38 pm »
Witam.
Osuszacz znajduje się w prawym nadkolu koło zbiorniczka spryskiwacza i pasuje z mondeo bo go wymienilem.
Mimo, że ten z mondeo ma dwa zaworki i  troche inne mocowanie to podchodzi.

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2016, 13:12:48 pm »
Odświeżam temat. Pytanie czy ktoś jeszcze robił podejście z osuszaczem klimy z Mondeo mk3 2.0 d ? Pytam bo cena osuszacza dedykowanego do x-type jest nienaturalnie wysoka w porównaniu do wersji benzynowych jak i samego mundka.

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2016, 15:58:45 pm »
W zeszłym roku robiłem całą klimę i osuszacz nie pasuje z mondeo. Intercars mi sprowadzał bezpośrednio od Delphi dedykowaną do X'a

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2016, 10:13:08 am »
W zeszłym roku robiłem całą klimę i osuszacz nie pasuje z mondeo. Intercars mi sprowadzał bezpośrednio od Delphi dedykowaną do X'a

Hmmm dwie sprzeczne informacje. Jedna, że pasuje druga, że nie. Pytanie mam. Bardzo próbowałeś czy po prostu mechanik powiedział ze nie da rady? Pytam bo czas oczekiwania na osuszacz do X to jakies 3-4 tyg a nie za bardzo chce mi się tyle czekać. Od forda jest dostępny od ręki.

BTW: Jaki był koszt zrobienia całej klimy? ja mam nadzieję zamknąć się w 2000 pln.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2016, 10:45:23 am »
Osuszacz do iksa jest identyczny jak do Mondeo. Różna się tylko tym że w Mondeo na rurach są zawory, a iks ma je w innym miejscu. Jak zamontujesz osuszacz od Mondeo to będziesz miał 4 zaworki.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2016, 12:48:59 pm »
Dzięki Choina za wyjaśnienia. Popatrzyłem sobie wymiary obydwu osuszaczy i sama puszka jest identyczna, a jedyna różnica to przewód, który od biedy można zmodyfikować. Jednym słowem od Mondeo da rade, a w środę powiem jak wypaliło.

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2016, 22:40:26 pm »
No i klima załatwiona. Potwierdzam - osuszacz da się dostosować z Mondeo - kwestia dorobienia elastycznego węża. Reszta bez zmian i wychodzi jakieś 300zl taniej. Do tego doszedł skraplacz, kompresor i płukanie. Mam niedzieję, że teraz trochę pochodzi

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Filtr klimatyzacji (nie przeciwpyłkowy )
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2018, 19:06:39 pm »
Cześć,
Podpinam się pod wątek bo jest tu kilka przydatnych informacji i chciałem dorzucić coś od siebie - może przyda się dla potomności  :)
Nie spodziewałem się że kupienie osuszacza może być takim problemem... tym bardziej że w pobliskim motoryzacyjnym jeden był od ręki na półce (z dodatkowymi zaworkami). Drugi sprowadzony (Nissens również z zaworkami) też nie pasował ... Problem to różnica w kącie dolnego połączenia tych osuszaczy z zaworkami - czyli z Mondeo jak pisze Choina. Mi pasował dopiero Delphi numer części TSP0175349 i spokojnie mogę go polecić. Co ciekawe w niektórych sklepach ta część po numerze VIN nie pasowała do X-type  :-hehe
Pozdrawiam