Autor Wątek: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień  (Przeczytany 9715 razy)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 10, 2015, 16:36:45 pm »
Jak ja kocham jlr, i wszystkich "STÓWKARZY" to jakaś mafia oszustów... kabel wsadzi, i stówka, puknie palcem w lampkę stówka.. eehhh....
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2015, 19:36:07 pm »
Dlatego że jest chora roboczogodzina. Będąc chwilę w ASO Volvo podpytywałem co nieco ile kosztuje roboczogodzina i jest to ok. 250zł. Bo z tego trzeba opłacić pracownika, media, wynajm budynku itp itd. Stąd takie chore ceny robocizny i części.

Na niektóre części miałem blisko 50% rabatu...to se wyobraźcie jaka marża :D
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 10, 2015, 21:14:29 pm »
pracowałem w serwisie merca i opla w danii, tam to jest dopiero kosmos...
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline M_at

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 01, 2015, 13:43:25 pm »
Panowie, jest ktoś w Krakowie lub okolicach kto by był w stanie włączyć opcję świateł opisywanych w tym wątku?
W ASO Jaguara na Jasnogórskiej w Krakowie powiedzieli, że nie ma takiej opcji u nich to włączyć...  :-[
www.diagmoto.pl  - zdiagnozuj swojego Jaguara przy użyciu testera serwisowego

michu1972

  • Gość
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2015, 01:59:11 am »
mi w viters w katowicach to wlaczyli.
kiedy manetka jest ustawiona na auto, to po odpaleniu silnika wlaczaja sie swiatla mijania (skrajne) niezaleznie od pory dnia

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 27, 2015, 20:52:42 pm »
A ja zauważyłem dzisiaj że u mnie załączają sie swiatła po przestawieniu wajhy na R lub D  byle z P ale tylka pozycyjne.przynajmniej wydaje mie się że pozycyjne.A nie włączając żadnych świateł, automatycznie i po zaparkowaniu wajha na P gasną.

skyludwik

  • Gość
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 28, 2015, 20:07:09 pm »
Masz załączoną funkcję "day lights" Canada (tak jest w kompie to opisane) ;) To co się zapala to wewnętrzne lampy na 70 procent.

Offline CzarnyLewis

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 31, 2017, 17:36:10 pm »
Pozwolę sobie odświeżyć wątek.

Otóż miałem 2000 S-Type i światła zapalały się na D i R przez cały dzień - jak już wcześniej opisano. Teraz posiadam wersję po drugim lifcie i niestety zapalają się tylko po zmroku. Czy ktoś może już ogarnął czy w tym modelu da się zaprogramować automatyczne włączanie przez cały dzień ?
Był S-Type 3.0 2000 rok...
...jest S-Type 3.0 2005 po drugim lifcie ;)

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2017, 14:03:24 pm »
Trzeba zaprogramować ustawienie DRL w trybie "Canadian", do tego trzeba oprogramowania IDS. Albo załatwisz to w ASO albo u jakiegoś​ szarlatana ogarniajacego Jaguary na poziomie średniozaawansowanym.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Alter440

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • S-type 2004, 2.7D
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2018, 22:07:52 pm »
Witam, ja zakryłem czujnik świateł i gotowe. Działa perfekcyjnie a koszt 0zl

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2018, 00:56:54 am »
Podepnę się do tematu w moim kociaku jak ustawię na auto to zaraz po odpaleniu silnika świecą się mijania, pozycja z tyłu i oświetlenie wnętrza. Nie mogę zrobić tylko samych mijania. Ska 2,7d 05' r.
Czy coś jest u mnie zarąbane? Czujka może ustawienie??? :-help

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2018, 12:26:24 pm »
Po odpaleniu w świetle dziennym tak? Automat, czy manual? Co to znaczy oświetlenie wnętrza? Czy chodzi Ci o podśw. deski, zegarów, czy o np. lampki w podsufitce?
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2018, 12:35:50 pm »
Tak chodzi o świata do jazdy dziennej i automat (czujnik zmierzchu). U mnie na auto światła zapalają się po przekręceniu kluczyka na zapłon. Chyba tego tak nie powinno być?!
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2018, 14:41:48 pm wysłana przez MicGin »

Offline Kamil1991

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Człowiek się uczy całe życie.
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2018, 12:40:33 pm »
Witam, ja zakryłem czujnik świateł i gotowe. Działa perfekcyjnie a koszt 0zl
Czujnik świateł jest na desce przy przedniej szybie?

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Jak włączyć automatyczne włączanie świateł drogowych przez cały dzień
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 22, 2018, 19:57:41 pm »
Tak chodzi o świata do jazdy dziennej i automat (czujnik zmierzchu). U mnie na auto światła zapalają się po przekręceniu kluczyka na zapłon. Chyba tego tak nie powinno być?!
No dobra. A co się dzieje kiedy manetka świateł jest na OFF? Czy w tej pozycji światła włączają się po przekręceniu kluczyka na II, albo po odpaleniu, albo po przełączeniu skrzyni w "D"? Tak, brzmi to głupio. Są dwa warianty ustawienia DRL, kanadyjski i skandynawski. W tym pierwszym światła włączą się nawet przy manetce na OFF kiedy lewarek przełączy się na cokolwiek innego niż "P", a w tym drugim jest podobnie z tym tylko, że światła włączą się od razu po odpaleniu silnika. W każdym wariancie światła włączą się niezależnie od ustawienia manetki. Jeśli manetka jest na OFF i światła nie włączają się po zapłonie albo po przełączeniu lewarka z P, to prawdopodobnie funkcja DRL nie jest aktywowana. Jeśli wtedy przy świetle dziennym, przy ustawieniu AUTO światła się włączają, to prawdopodobnie coś jest nie tak z czujnikiem (ten centralny przy przedniej szybie, wtedy "ciemność widzi"), trzeba go albo podmienić pod inny, albo sprawdzić kable, które od czujnika biegną do kostki przy drzwiach pasażera (wewnątrz deski, dostęp od boku deski). Możesz spróbować jeszcze innego testu jeśli masz ekran navi (bez navi niestety nie wiem jak jest). Ustaw manetkę na AUTO a w ekranie wejdź w ustawienia jasności ekranu tam gdzie jest "Day" Night" "Twilight" i "Auto". Ustaw DAY i ustaw maksymalne rozjaśnienie ekranu, a potem ustaw Night i ustaw max przyciemnienie. Następnie włącz na ekranie "Auto". Przy tych ustawieniach powinno być tak, (nie pamiętam, czy silnik musi być na chodzie, chyba tak) że kiedy zakryjesz sensor to ekran zaciemni się tj. przejdzie sam w tryb Night, a kiedy odkryjesz to rozjaśni się w tryb Day. Ale UWAGA! O ile automatyczne przejście w tryb night jest natychmiastowe, ok. 1s, to ponowne przejście w tryb Day odbywa się z opóźnieniem ok. 6-10 sek, więc cierpliwości ;-)
Osobna sprawa to taka, że muszę Cię rozczarować, bo żaden z trybów automatycznych świateł, w tym DRL nie daje możliwości włączenia tylko przednich świateł (tj. bez tylnych).
Tak z pamięci to piszę, bo kiedyś się nad tym sam doktoryzowałem, mam więc nadzieję, że nic nie pomieszałem. 
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport