Autor Wątek: Sprężarka w supercharged  (Przeczytany 6978 razy)

Donkihot

  • Gość
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2015, 14:40:43 pm »
"Nie chcem, ale muszem" napisać, a nie mówiłem?
Na 99% zostały zastosowane złe łożyska. Niestety w ramach oszczędności (większego zarobku dla warsztatu) mogli włożyć tańsze łożyska które nie są przystosowane do takich dużych prędkości obrotowych i-lub do przeniesienia tak dużych obciążeń, ale są trzy razy tańsze  ::)
Jeden % zostawiłem na błąd przy montażu, mogli zamienić (nie wiem jak to opisać) zazębienie wirników, lub nie daj boże wsadzili jakiś obcy wirnik (bo był mniej zużyty?)
Tak jak wcześniej pisałem, po mimo prostej konstrukcji, urządzenie jest bardzo skomplikowane ze względu na precyzję pasowań i użyte materiały. Obawiam się że już nikt nie poprawi tego kompresora i trzeba będzie go wyrzucić   :-nie

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2015, 17:41:08 pm »
Gość podobno wymieniał tylko łożyska, za co policzył 650 zł i raczej wątpię by miał dostęp do oryginalnych, tematu nie pogorszyli, jest tak jak było przed regeneracją, łódze się ze może jeszcze uda się uratować ten kompresor, w każdym razie w/g niego rotory były w dobrym stanie, więc tutaj niczego nie dotykali więcej w sensie wymiany, odeśle go z powrotem, zobaczymy

vancar

  • Gość
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2015, 15:05:33 pm »
Cześć

I jak wyszło z tym kompresorem?

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2015, 22:56:09 pm »
Po regeneracji kompresor działa, jednak po regeneracji wielkiej poprawy nie było, dopiero po przeprogramowaniu komputera z uwzględnieniem aktualizacji, wszystko wróciło do normy jak ręką odjął

vancar

  • Gość
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:03:59 am »
Cześć

A co z hałasem po nagrzaniu?

Gdzie robiłeś update oprogramowania?

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2015, 21:07:19 pm »
Co do nagrzewania to było moje spostrzeżenie, poprostu po rozgrzaniu silnika, samochód tracił moc i tyle, może pomógł program, albo regeneracja sprężarki, kompa ogarniał mi Rysiek Bagłaj, facet jest ogarnięty wie co robi, ale temat nie jest zamknięty, po raz trzeci wyświetlił mi się check, wstępne wskazania katalizator albo sonda, dzisiaj wrócił do Ryśka, zobaczymy..... jak dużo mam szczęścia