Autor Wątek: Sprężarka w supercharged  (Przeczytany 6973 razy)

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Sprężarka w supercharged
« dnia: Wrzesień 01, 2015, 16:57:11 pm »
Witam szanownych Forumowiczow, Panowie od jakiegoś miesiąca
mam dziwne objawy silnika w moim XJ, silnik jak w tytule, a mianowicie, po przejechaniu większej ilości kilometrów, zaczynam słyszeć dziwne wycie w trakcie jazdy, dźwięk jak by z jakiejś pompy, albo tylnego mostu w dużym Fiacie 😊, objawia się on w trakcie spokojnej jazdy przy małych prędkościach w trakcie przyspieszania, oraz chwile po odpuszczeniu gazu, w trakcie płynnej jazdy występuje tylko przy bardzo dużych prędkościach, dodatkowym objawem jest wówczas brak mocy, samochód nie jest już taki zrywny, a średnie spalanie to masakra, nie mogę zejść poniżej 18 litrów, pierwsza diagnoza to sprężarka, i tutaj moje pytania:   
- jak kończy się sprężarka( jeszcze pompuje ), czy na kompie nie będzie pokazywało błędów
- czy jest możliwość regeneracji w / w sprężarki, czy w grę wchodzi tylko zakup nowej, a może przez
  Przypadek ktoś ma do sprzedaży, albo sprężarkę, albo sposób regeneracji
- po podniesieniu maski słychać wyraźne syczenie, czyli samochód gdzieś ewidentne łapie lewe powietrze, i
  i to jest może powód tych odgłosów z silnika a nie sprezarki

Powiedzcie co o tym myślicie, co wiele głów to nie jedna 

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2015, 18:46:31 pm »
Jak syczy to zająć sie tym. Częściej kompresory padaly chyba w 4.0 niz w tym
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2015, 13:46:14 pm »
Ponawiam pytania, i czy ktoś ma info czy ktoś regeneruje sprężarki

Donkihot

  • Gość
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2015, 17:08:10 pm »
Cześć Marti, nie wiem jaki kompresor jest w Jaguarze supercharger (nigdy nie miałem z nim kontaktu) ale domyślam się że jest to nic innego jak "kompresor rootsa" jak wpiszesz w wyszukiwarce "regeneracja kompresora mercedes" bo właśnie w nich były stosowane nagminnie, to wyświetli ci się mnóstwo postów z forów mercedesowych i na pewno znajdziesz podpowiedzi komu warto zlecić regenerację a komu nie. Można liczyć na łut szczęścia i szukać frazy "kompresor rootsa regeneracja" będzie kilka firm do wyboru, ale która robi to dobrze?
To fakt że najczęściej regeneracja jet prawie niemożliwa, bo oprócz łożysk i uszczelnień rotorów zużywają się też ich powierzchnie jak i sama gładź cylindra. Niektóre firmy chcąc zarobić nie zweryfikują prawidłowo stanu rotorów i gładzi cylindra, zmienią uszczelnienia i łożyska i powiedzą że przeprowadzili kompleksowy remont, a w rzeczywistości kompresor rozpadnie się po kilku tysiącach kilometrów. ja osobiście wolałbym szukać dobrej używki.  ;)
Co do świstu lewego powietrza, to prawie na pewno on jest odpowiedzialny za podwyższone zużycie paliwa.

Offline billbo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:21:23 pm »
Mi ostatnio polecono ten zakład: http://danmarbis.pl/
Czekam do końca tygodnia na odbiór sprężarki kilmatyzacji. Jak na razie kontakt przebiega OK.

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:34:42 pm »
Zajechać kompresor jest naprawde ciężko, u mnie pomimo że rotory niewyglądają najlepiej, nadal pompuje bardzo dobrze i moc trzyma. Co do świstu, to może poprostu nie jesteś przyzwyczajony, u mnie też świszcze jak odkurzacz, wydaje mi się że tak ma być.  Przyczyny spadku mocy szukał gdzie indziej, gdyby się jednak okazało że to spreżarka, regeneracja jest dość prosta albo kupujesz gotowy kit do regeneracji, albo sam dobierasz wszystkie łożyszka, zalewasz olejem i koniec, jest to banalna konstrukcja i poza łożyskami nie ma się co psuć. Co do spalania nie wiem jak i gdzie jeździsz ale 18 to nic wielkiego przy normalnej jeździe.

Donkihot

  • Gość
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2015, 21:51:38 pm »
Zajechać kompresor jest naprawde ciężko
To fakt, ale czas biegnie nieubłaganie a sam kompresor jest narażony da dużo szybsze zużycie niż silnik który go napędza.
jest to banalna konstrukcja i poza łożyskami nie ma się co psuć.
Niestety i to stwierdzenie też jest błędne, jeśli weźmiemy pod uwagę że dwa rotory są zamknięte w eliptycznym cylindrze (o który ocierają) i współpracują ze sobą tworząc szczelne połączenie (okupione tarciem) to precyzja pasowania poszczególnych elementów jest nieporównywalnie większa niż jakakolwiek w silniku (pomijając panewki) zwłaszcza biorąc pod uwagę rozszerzalność cieplną współpracujących ze sobą elementów. To takie podstawy mechaniki precyzyjnej.  ;)

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2015, 23:08:42 pm »
Cytuj
Mi ostatnio polecono ten zakład: http://danmarbis.pl/
dzięki Billbo za kontakt, szukam czegoś bliżej Warszawy, chociaż muszę przyznać że 24 miesiące gwarancji budzi moje spore zaufanie, odezwę się do nich, zobaczymy.

Cytuj
ja osobiście wolałbym szukać dobrej używki.  Mrugnięcie
problem polega na tym, że w tym kraju wszystkie sprzedawane używki są w idealnym stanie, a później już nie odbierają telefonu, a tutaj przy wymianie jest za dużo pracy, żeby się tak bawić na zasadzie wóz, albo przewóz

Cytuj
Zajechać kompresor jest naprawde ciężko
widać nie jest ciężko, albo ja mam dużo szczęścia

Cytuj
Co do spalania nie wiem jak i gdzie jeździsz ale 18 to nic wielkiego przy normalnej jeździe
hm... to w takim przypadku sam nie wiem czym Ty kolego jeździsz,  jeżeli 18l to dla Ciebie norma, bo dla mnie nie, mimo mojej ciężkiej nogi




Donkihot

  • Gość
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2015, 08:21:16 am »
Marti, jak ogarniesz temat to napisz ile sobie policzyli za regenerację.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2015, 23:26:27 pm »
Zregenerowałem sprężarkę, wytrzymała jakieś 500 km, w trakcie jej poprawnej pracy, wogóle jej nie było słychać, tylko to bardzo przyjemne basowe bulgotanie V8, różnica w przyspieszeniu znacząca, i spalanie, przeczytałem tutaj wcześniej post o spalaniu x350, niektórzy piszą o spalaniu 18-20 litrów, a mi Jaguar przy deptaniu do spodu, aż jechał bokiem nie przekraczał 16L, nie wiem skąd takie rozbieżności, niestety wszystko wróciło do starej normy z przed regeneracji , czyli brak mocy, spalanie 17-22L, ale objawia się ta sytuacja tylko po konkretnym złapaniu temperatury przez silnik, hm... co facet który regenerował sprężarkę mógł zaniedbać, ewidentne sprężarka traci swoje właściwości po złapaniu temperatury, na zimnym silniku jest wszystko ok.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2015, 21:13:53 pm »
To nie wina sprężarki. Raczej coś w oczujnikowaniu szwankuje
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2015, 11:07:22 am »
A Kolego co w takim przypadku z hałasowaniem sprężarki, a jeżeli w oczujnikowaniu to co

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2015, 11:16:03 am »
A halasuje??
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2015, 13:34:51 pm »
No właśnie ze hałasuje ale dopiero jak się rozgrzeje, na zimnym silniku jej wogóle nie słychać

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Sprężarka w supercharged
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2015, 15:01:20 pm »
Szczerze to oddałbym z powrotem niech poprawiają. Bez jej wyjęcia nic się nie wyduma
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8