Autor Wątek: Dodawanie mocy  (Przeczytany 1776 razy)

JagFun07

  • Gość
Dodawanie mocy
« dnia: Sierpień 28, 2015, 20:21:18 pm »
Witam wszystkich grupowiczów, otóż chciałem zmodyfikować mojego Jaga x-type 3.0 V6 tylko nie wiem czy ten silnik jako tako można modyfikować aby miał więcej mocy/Nm. Jakieś porady ? Pozdrawiam :)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Dodawanie mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2015, 22:48:32 pm »
Mówiąc krótko - nie da się. To silnik wolnosgssący i nic z nie nie wykrzesasz. Moze 5-10km i z 15nm czyli nie odczuwalna różnica
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

ghrh

  • Gość
Odp: Dodawanie mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2015, 23:52:27 pm »
A nawet gdyby się dało to skrzynia kątowa nie wydoli.

Bedek

  • Gość
Odp: Dodawanie mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2015, 08:59:36 am »
Da się - ale sam nic nie zrobisz. Trzeba znaleźć dobrą firmę która się tym zajmuje i podniosą moc w każdym silniku o ile ? o tyle ile masz pieniędzy. Na początek kilka tyś euro powinno wystarczyć. Jednym słowem gra nie warta świeczki bo jak zrobisz silnik to reszta nie wytrzyma a zwłaszcza automat i skrzynia kątowa.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Dodawanie mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2015, 15:56:19 pm »
Arden dodaje 34KM do silnika 3.0, ale koszt tej operacji zaporowy

A poza tym tak jak pisał Bedek zrobić można wszystko, zaczynając od dołożenia turbo, ale w X-Type byłoby zaraz mnóstwo elementów przeniesienia napędu do wymiany, a takich wzmocnionych elementów nikt nie produkuje (tak jak to ma miejsce do modeli często tuningowanych), więc wszystko trzeba by było robić specjalnie na zamówienie w jednym egzemplarzu i koszt to byłby kosmos. Moim zdaniem i tak każdy koń mechaniczny w X-Type 3.0 kosztuje niewiele, a jak komuś za mało to albo S-Type w wersji R lub inna marka...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

JagFun07

  • Gość
Odp: Dodawanie mocy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2015, 02:15:06 am »
Witam. dzięki wszystkim za odpowiedz :) Lecz aktualnie martwi mnie jeden problem w moim jagu, od kilku dni pojawila sie kontrolka z napisem "gearbox fault" oraz ikonka silnika, odpialem sterownik skrzyni biegow przeczyscilem styki, odlaczylem aku i dalej te same bledy :/ , jakies porady co robic ?

Bedek

  • Gość
Odp: Dodawanie mocy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2015, 08:23:44 am »
Rada tylko jedna - podpiąć komputer i sprawdzić błąd, często bywa że pada któryś z zaworków ( koszt ok 400 zł ) a do wymiany nie trzeba wyciągać skrzyni.