Autor Wątek: XJ6 Seria III - nie działa wentylator  (Przeczytany 2666 razy)

dick202

  • Gość
XJ6 Seria III - nie działa wentylator
« dnia: Sierpień 26, 2015, 22:50:20 pm »
Dzień dobry.
Dzisiaj kupiłem Jaguara XJ6 Seria III i wracając nim do domu (200km) nieco się umęczyłem z takiego powodu, że na nogi dmuchało mi ciepłe powietrze.
Na środek i na szybę przednią natomiast nie. Tam nic nie dmuchało bo wygląda na to, że wentylator nie pracuje. Zacznę od sprawdzenia, czy bezpiecznik nie jest spalony. Problem tylko taki, że nie wiem, który to bezpiecznik.
Jeżeli ktoś mi może podpowiedzieć, to będę bardzo wdzięczny. Dodam jeszcze, że auto wyposażone jest w klimę, która nie działa.
Drugi problem jaki zaobserwowałem, to szarpanie przy wrzucaniu biegu D i R. I spadają niskie obroty silnika po wrzuceniu biegu.
Ktoś na forum pisał, że pedał hamulca jest jednocześnie sprzęgłem. O co mu mogło chodzić? Może coś trzeba podregulować, żeby tak nie szarpał?

I ostatnie pytanie. Czy znacie kogoś we Wrocławiu, kto specjalizuje się w naprawianiu takich Jaguarów? Bo chyba będę musiał skorzystać z jego usług w niektórych tematach.
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

dick202

  • Gość
Odp: XJ6 Seria III - nie działa wentylator
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2015, 00:20:56 am »
Dzięki ;)
Klawiatury się rozwiązały.
Kupiłem książkę Haynesa.

Offline JagXKS

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: XJ6 Seria III - nie działa wentylator
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2015, 12:11:42 pm »
Kupiłeś Haynesa po angielsku, czy z jakimś tłumaczeniem na PL? Zerknij na książkę warsztatów, tam masz informację. Ja jeżdżę na Kępińską i jestem zadowolony.  ;D

dick202

  • Gość
Odp: XJ6 Seria III - nie działa wentylator
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2015, 11:04:54 am »
Siemka.
Jak kupiłem książkę, to w gratisie dorzucili słownik angielsko - polki terminów samochodowo - mechanicznych.
Książka jest napisana przystępnym językiem. Mój angielski jest na poziomie średniozaawansowanym wyższym i nie mam problemu ze zrozumieniem czegokolwiek.
Do tego jest sporo rysunków i zdjęć.
Pozdarwiam