Autor Wątek: Super kierowca Jaguara  (Przeczytany 8748 razy)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Super kierowca Jaguara
« dnia: Sierpień 04, 2015, 20:34:20 pm »
Chciałbym wam koledzy zaprezentować super kierowcę Jaguara, jednocześnie jego właściciela, który jest rozsądny bo jest lekarzem, który nas leczy, który wsiadając do Jaguara myśli, że jest mistrzem kierownicy. Oto link- https://www.youtube.com/watch?v=3HbvIvLBvgk

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2015, 21:59:27 pm »
no to poszalał pan doktor
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

seba78

  • Gość
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2015, 22:20:03 pm »
Nie wiem czy Panowie zauważyliście, że Astra władowała się przed kota i prawie zepchnęła go do rowu. Kierowca Jaguara ratował się i przywalił w ciężarówkę tracąc przy tym łapkę  :(

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2015, 01:02:11 am »
Seba oglądnij to jeszcze raz. Astra rozpoczęła manewr wyprzedzania gdy Jaguar wyprzedzał samochod, z którego jest nagranie. Czyli miała prawo bo jak widać sygnalizowała juz wcześniej. Jaguar nawet nie hamował tylko leciał ile dała fabryka bo myślał, że zdąży bo przecież umie latać , no i ma taka furę.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2015, 06:56:43 am »
Kierowca Astry zanim zmienił pas powinien się upewnić, że nikt nim nie jedzie.
Prędkość Jaga to inna bajka.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2015, 06:58:41 am »
wina kolesia z Astry.
Nie masz prawa rozpocząć manewru wyprzedzania jeśli ktoś jadący za Tobą rozpoczął go wcześniej. Kierowca astry nawet w lusterko nie spojrzał co widać po tym jak wykonuje manewr.
Jeśli grzechch uważasz że wine za tę kolizję ponosi kierowca Jaga to uzasadnij to proszę...
Włączenie kierunkowskazu nie uprawnia do wykonania manewru.. To mniej więcej tak, jakbyś wleciał komuś w tył i mówił, że to jego wina bo zbyt gwałtownie zahamował...
Born to drive..

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 263
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2015, 20:06:55 pm »
Kierunkowskaz jest informacją, nie przepustką na drugi pas. Najpierw sygnalizujesz manewr, potem upewniasz się, że nikt cię nie wyprzedza i dopiero wtedy zmieniasz pas. Wina kierowcy w Astrze, bo chociaż Jag jechał szybko, to nie na tyle, żeby nie dało się go zauważyć w lusterku.

Jak mnie wkurza takie gadanie, że "to lekarz itp itd". Co ma piernik do wiatraka? Jak ktoś robi coś głupiego na drodze, to mam w nosie czy jest lekarzem, inżynierem czy alfonsem. I w drugą stronę: jeśli facet dobrze leczy, to nie obchodzi mnie jak jeździ. Najwidoczniej w pracy potrafi się ogarnąć i to mnie, jako pacjenta interesuje. Mogę go krytykować za ryzykanctwo za kółkiem, ale nie przez pryzmat zawodu.

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2015, 23:02:25 pm »
bulwersuje mnie głupota i nieodpowiedzialność tych panów
więc uciekam z tego wątku prosząc pana B... żeby nie zabili nikogo winnego
a jak sami chcą się zabić niech walą w jakieś duże drzewo
 najwyżej mogę określi to w dwóch słowach mistrzowie prostej
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 10, 2015, 14:45:29 pm »
Prosta sprawa, jeśli kierowca jaga jechał więcej niż dopuszczalna prędkość to wina jest po obu stronach, jeśli jechał prawidłowo to wina po stronie astry.
Tą sprawę rozstrzygnie sąd zapewne.
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2015, 15:47:54 pm »
Teoretycznie przy wyprzedzaniu zazwyczaj osiąga się prędkość wyższą niż dopuszczalna. Główna wina po stronie Astry, a na kierownika Jaguara mogą narzucić mandat za możliwość spowodowania kolizji drogowej + niedostosowanie prędkości do warunków (wąska droga itp). Astra dostanie za brak uwagi na drodze + coś tam jeszcze.

No i filmik...zaczyna się w takim momencie, ze nie wiadomo czy Astra wrzuciła kierunek w trakcie rozpoczynania manewru czy filmik zaczął się w trakcie "przerwy" w miganiu kierunkowskazu. Jeśli to drugie to kierowca Jaga ma dodatkowy punkt do wygrania sprawy.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Donkihot

  • Gość
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2015, 17:30:18 pm »
Teoretycznie przy wyprzedzaniu zazwyczaj osiąga się prędkość wyższą niż dopuszczalna.

Absolutnie nie, odsyłam do kodeksu, a w razie wątpliwości do konsultacji z pierwszym lepszym instruktorem z nauki jazdy. Ograniczenie prędkości nie obowiązuje tylko pojazdów uprzywilejowanych (i tylko w określonych okolicznościach) a nas zawsze i wszędzie. Więc jeśli robisz takie rzeczy nie mów o tym na głos  ;)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 10, 2015, 23:18:05 pm »
Chciałbym zauważyć, że kierowca Jaga nie rozpoczął manewru wyprzedzania Astry. On wyprzedzał pojazd poprzedni to jest ten który nagrywał filmik. Każdy z manewrów wyprzedzania kolejnych pojazdów jest odrębnym manewrem. Więc kierowca Astry nie wymusił pierwszeństwa bo w momencie gdy włączył kierunkowskaz nikt jeszcze nie rozpoczął manewru jego wyprzedzania tylko poprzedniego pojazdu i to widać. Zauważcie jak duża jest odległość od Astry pojazdu, który to nagrywał

artleks

  • Gość
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2015, 23:56:37 pm »
ewidentna wina kierowcy Astry...

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2015, 06:22:52 am »
Chciałbym zauważyć, że kierowca Jaga nie rozpoczął manewru wyprzedzania Astry. On wyprzedzał pojazd poprzedni to jest ten który nagrywał filmik. Każdy z manewrów wyprzedzania kolejnych pojazdów jest odrębnym manewrem. Więc kierowca Astry nie wymusił pierwszeństwa bo w momencie gdy włączył kierunkowskaz nikt jeszcze nie rozpoczął manewru jego wyprzedzania tylko poprzedniego pojazdu i to widać. Zauważcie jak duża jest odległość od Astry pojazdu, który to nagrywał

bzdura kolego kumotrze...
Manewr wyprzedzania, to manewr jazdy równoległym pasem sasiadującym z wiekszą predkością od pojazdu wyprzedzanego..
Rozpoczyna się manewrem zmiany pasa ruchu i takim samym zakańcza. Rozpoczynając wyprzedzanie masz obowiązek upewnić się, że nie zajedziesz nikomu drogi.
Nie bardzo rozumiem dlaczego tak się upiąłeś tego, ze kierowca Atsry jest pokrzywdzonym...

Prosta sprawa, jeśli kierowca jaga jechał więcej niż dopuszczalna prędkość to wina jest po obu stronach, jeśli jechał prawidłowo to wina po stronie astry.
Tą sprawę rozstrzygnie sąd zapewne.
ta sprawa jest aż zbyt ewidentna.. I nie spotkałem jeszcze sytuacji, żeby nadmierna prędość była powodem uzyskania współwiny..
Podam Ci przykład z życia wzięty.. Jechałem kilka lat temu jedną z ulic w Bydgoszczy. Z bramy czy też z parkingu z lewej strony wyjeżdżał samochód. Ja jechałem pasem "pod prąd" ponieważ na moim były zaparkowane jakieś auta.
Doszło do kolizji, przyjechała policja. Na krzyki tamtego człowieka, że ja jechałem pasem "pod prąd" padła odpowiedź policjanta: "Panie, on tu mógł 200km/h na wstecznym jechać. Jest na głównej i pan masz mu ustąpić pierwszeństwa. Koniec."
podobna sytuację miałem kiedyś z autobusem wyjeżdżającym z zatoczki i przecinającym dwa czy trzy pasy, bo on bedzie skręcał. Pech chciał, że znając przepisy go nie puściłem. Awantura, przecież on autobusem jedzie i z zatoczki wyjeźdża, to ma pierwszeństwo.. Byście jego mine widzieli jak mandat na 500zł podpisywał za spowodowanie kolizji...
Born to drive..

artleks

  • Gość
Odp: Super kierowca Jaguara
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2015, 07:51:39 am »
pytanie jeszcze kto miarodajnie potrafi określić prędkość Jaga? Chyba że film i liczenie odległości między słupkami może pomóc,
Moim zdaniem:
- sprawca kolizji/wypadku - Astra
+ ewentualnie przy możliwości udowodnienia przekroczenia prędkości przez kierowcę Jaga - mandat dla niego, ale tylko za przekroczenie prędkości