Autor Wątek: wymiana podsufitki x300  (Przeczytany 20477 razy)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 03, 2017, 00:08:12 am »
Co do tego rozcięcia, po podklejeniu materiałem wygląda, jakby tak miało być ;)
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2017, 15:58:33 pm »
Koledzy, poratujcie poradą którą podsufitkę wybrać, w sensie jedna jest z dzianiną:
http://hurtowniatapicerska.pl/tkanina-samochodowa-sam189_03-czarny.html

a druga jest bez niej:
http://hurtowniatapicerska.pl/sam03-tkanina-samochodowa-na-podsufitke.html

Jedna cena, nie wiem co się lepiej/wygodniej klei. Pytanie też o klej. Na tej stronie nie mają zbyt dużego wyboru, więc czy ktoś z was kleił klejem Bonatap M-38 i/lub klejem Bonaterm A Plus BT? Na co zwrócić szczególną uwagę przy klejeniu i czym pozbyć się dokładnie starej pianki z podsufitki? Jakaś chemia czy wystarczy szpachelka + papier ścierny?

oazaman

  • Gość
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 11, 2017, 09:48:49 am »
Skorzystałem z porady - dzięki za pomoc - już chciałem szybę demontować ..... :)

Offline mb_asasello

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 21, 2017, 16:45:48 pm »
Tak szuka, bo czeka mnie naprawa i znalazłem 2 filmy:
https://www.youtube.com/watch?v=U8jSqXVKwDg
https://www.youtube.com/watch?v=WhlnDdiujY0

W jednym i w drugim w ogóle się nie chrzanią - składają podsufitkę na pół i wyciągają przez tylne drzwi. Próbował ktoś w ten sposób?

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 21, 2017, 18:44:24 pm »
W pierwszym filmiku dobrze widzę szyberdach? Hahaha

Offline maps81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 22, 2017, 09:55:10 am »
W pierwszym filmiku to nie jest oryginalna podsufitka. Pod spodem filmu masz linka do strony na której piszą: "Our panels are made by us in the U.K. from GRP (glass reinforced plastic) and individually covered by us in the original foam back nylon cloth."
To jest taki właśnie zestaw naprawczy bardziej giętki od oryginalnej podsufitki.

Offline koniu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 22, 2017, 10:19:00 am »
Kilka dni temu wymieniałem podsufitkę i stosowałem się dokładnie do rad kolegi zakładającego wątek - PiotrK-g.
Wyciągnięcie podsufitki przebiegło bezproblemowo i zajęło mi dokładnie 60 min. Trudniej podsufitkę wsadzić niby robi się tak samo tylko w odwrotnej kolejności
tylko trzeba bardziej uważać żeby jej nie uszkodzić. Oczywiście podsufitkę trzeba mocno przygiąć a nie jest ona taka miękka/giętka jak na jednym z filmików.
Na początku na środku podsufitki pojawiła się rysa od przygięcia ale z czasem się wyprostowało. Warto zastosować się także do rady prania daszków przeciwsłonecznych pianką
do prania dywanów wyszło bardzo dobrze, a pamiętam jak   xj40 wyprałem  je wodą to wszystko się rozlazło.
Jaguar xj40 3,2 1991 - ex
Jaguar x300 4,0 1996 -ex
Jaguar x308 4,0 2003  vanden plas

Offline mb_asasello

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 22, 2017, 13:15:20 pm »
W pierwszym filmiku to nie jest oryginalna podsufitka. Pod spodem filmu masz linka do strony na której piszą: "Our panels are made by us in the U.K. from GRP (glass reinforced plastic) and individually covered by us in the original foam back nylon cloth."
To jest taki właśnie zestaw naprawczy bardziej giętki od oryginalnej podsufitki.

OK, rzeczywiście, przeoczyłem to :)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 22, 2017, 15:29:23 pm »
Da sie bez problemu podsufitke tak zgiac, szczegolnie jak sie ma szyberdach, np tutaj:



Ostatnio swoja wymienialem i jakkolwiek moj to LWB wiec nie ma zadnych problemow z wyciagnieciem jej przez tylne drzwi tak i tak ja dosc mocno pogielem i wyszla idealnie, zgaduje ze wsadzajac ja trzeba bedzie troche bardziej uwazac jak przy wyciaganiu, ale wydaje mi sie ze naprawde by ja trzeba byloby potargac mocno by sie uszkodzila w jakikolwiek sposob. Cala wymiana podsufitki byla bardzo prosta, troche roboty przy slonecznikach i konsoli ale pozatym zdecydowanie polecam wszystkim! :)




Offline minimack

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 12, 2018, 12:04:02 pm »
Mam zamiar przed startem sezonu w x300 ogarnąć podsufitkę. Czy udało się komuś dobrać kolor materiału identyczny z oryginalnym ?

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 12, 2018, 14:22:37 pm »
Mój ze zdjecia powyzej jest dobierany, delikatnie ciemniejszy niz oryginalny, 'mushroom headlining' na ebay UK. Jak sie robi konsole i sloneczniki w tym samym czasie to sam odcien nie robi duzej roznicy, wszystko i tak sie zgadza z reszta. Swoja droga, wszystko ciagle pieknie wyglada u mnie po zmianie.

Offline minimack

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 13, 2018, 11:36:59 am »
Czy ktoś może korzystał z tego http://allegro.pl/xj-xk-xjs-material-na-sufitowke-jaguar-jg-i6728514216.html ? Jestem ciekaw czy to jest rzeczywiście materiał odpowiadający oryginałowi czy po prostu to samo co w sklepach z materiami tapicerskimi w cenie 30-40 za mb.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 13, 2018, 12:15:33 pm »
Jaguar Gieremek i wszystko jasne w związku z ceną...

Offline minimack

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2018, 12:36:59 pm »
W jakim kierunku mam interpretować komentarz? pozytywnym czy negatywnym? :) Nie korzystałem z tej firmy jeszcze
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2018, 13:45:38 pm wysłana przez MicGin »

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 13, 2018, 13:03:41 pm »
Najdrozsze części używane do Jaguara. Różnica bywa oszałamiająca.