Autor Wątek: wymiana podsufitki x300  (Przeczytany 20559 razy)

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2015, 01:12:51 am »
Witam, jestem tu nowy.
Zauważyłem że wiele informacji mogę tu znaleźć odnośnie problemów z którymi również borykam się przy swoim jagu..
Czy w przypadku odklejania materiału od podsufitki ( na wysokości tylnej kanapy) istnieje jeszcze jakiś inny sposób na jej przyklejenie bez demontażu podsufitki??
Może ktoś poleciłaby w razie czego dorego tapicera samochodowego w Warszawie bądź okolicach?
pzdr

Offline PiotrK-g

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 17, 2015, 09:28:09 am »
Witaj na forum Kuba_Wawa. Nie próbuj nawet tego podklejać. Materiał na podsufitkę to materiał połączony z pianką. Z biegiem lat pianka się utlenia, robi krucha i oddziela się od materiału. Jest tam jeden wielki pył. Jak tryśniesz klejem pod materiał to zostaną ci plamy i będzie gorzej niż jest. Tylko całkowita wymiana przynosi satysfakcję. Wydasz kasę na półśrodek i tak w końcu ją wymienisz. Ja wymieniłem jak już całkiem szorowałem głową po materiale. Już bardziej nie mogłem się zsunąć na fotelu - więc to była już konieczność. Zrób zgodnie z instrukcją, którą zamieściłem wyżej i wydasz na to 100zł. Czas pracy ok 10h nie więcej.  

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 18, 2015, 01:23:20 am »
Dzięki PiotrK-g.
Może i masz rację, choć przyznam że nie będzie to najprostsze zadanie do wykonania_(obawiam się że coś spartolę).
Waham sie teraz czy nie oddać tego profesjonalistom, zapłacić i mieć z głowy. Poza tym nie wiem czy ten materiał będzie dobrze wyglądał i nie odcinał się zbytnio od reszty...

Offline PiotrK-g

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 18, 2015, 10:59:42 am »
Na ostatniej fotce masz efekt końcowy. Myślę, że nie ma tragedii i jest całkiem dobrze. Jakoś w tygodniu zrobię zdjęcie z innej perspektywy z uwzględnieniem daszków to sam zobaczysz. Gdzieś czytałem, że oryginalny materiał na podsufitkę jaguara to coś w przeliczeniu na PLN to 700zł za mb. Jakoś wolę mieć delikatnie inny odcień za 30zł za mb. a potrzebujesz ich 2mb. Dasz radę sam. Nic trudnego. Poznasz bliżej swoje auto. Chyba, że masz na zbyciu ok.600-1000zł.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2015, 11:11:41 am wysłana przez PiotrK-g »

Donkihot

  • Gość
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 18, 2015, 14:43:35 pm »
W mojej okolicy jest zakład tapicerski, pan tapicer jest moim klientem i niedawno zadałem mu pytanie o podsufitkę?
Powiedział że bez obszywania daszków to będzie kosztowało 500zł.  :o
Jak znajdę chwilkę czasu to sam zrobię według wskazówek kolegi PiotrK-g i pewnie będzie piknie  :-tylko

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 18, 2015, 17:01:25 pm »
Hej,

Wskazówki Piotra są bardzo dobre jednak dla mnie podstawowym problemem jest brak pistoletu do kleju. O ile położenie warstwy kleju pędzlem na płycie podsufitki jest dość proste o tyle posmarowanie materiału już takie banalne nie jest - ale może warto poćwiczyć. Ja okleiłem również schowek na okulary ale niezbyt dobrze to wyszło i będę poprawiał w wolnej chwili - trzeba bardzo precyzyjnie przyciąć materiał bo plastikowe ramki są dość wąskie. Natomiast obszycie daszków to już podobno grubsza sprawa szczególnie w kwestii demontażu, nie chodzi mi oczywiście o ich odkręcenie i wypięcie kostek ale o demontaż właściwy. Jeśli znajdę na Allegro jakiś daszek za grosze to sobie kupię i potestuję.

Piotr 

jarecky

  • Gość
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2016, 23:55:39 pm »
Wszystko okej ,ale wersje z szyberdachem jest łatwo uszkodzić.Moja przy demontażu wnet pękła i niestety nie da się tego uniknąć. Ścianki  z wersja z szybrem sa zbyt wąskie by nie uległy zniszczeniu.

Online truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 06, 2016, 13:56:27 pm »
Jarecky, a zmieniałeś też materiał na szyberdachu? Da się to jakoś łatwo przeprowadzić, czy trzeba go wyjąć?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

jarecky

  • Gość
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 06, 2016, 23:28:25 pm »
Kolego truten23: Zmieniałem i podsufitke i materiał na szyberdachu. Niestety ale trzeba pierw zdjąc sufit by dostac sie do szybra. Jest on na zaczepach jednakze jak sciagniesz sufit to bedziesz widział jak najlepiej do tego dojść.

Online truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:28:09 am »
No waśnie ja mam do wymiany podsufitkę i pasowało by też wymienić na szyberdachu, żeby szyber nie różnił się kolorem...
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Gniewosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • X308 XJR
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 02, 2017, 14:44:41 pm »
Witajcie. W X300 jakoś to dzała , walczę od kilku godzin x308 i ani tyłem i przodem. Zdemontowałem tunel, jakby podsufitka była trochę szersza.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2017, 16:19:09 pm »
Te niepowodzenia to być może potwierdzenie porzekadła że niedzielna praca w g... się obraca - u mnie zawsze się sprawdza :)
Ja jak wyciągałem swoją ( X308 ) to też mocowałem się strasznie aż w końcu uznałem że chrzanię i ciągnę uginając maksymalnie jak się da płytę podsufitki.
Niestety połamały się narożniki na otworach przy mocowaniach daszków przeciwsłonecznych. Na szczęście nie widać tego po oklejeniu.
Czym oklejasz ?
Piotr

Online truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 02, 2017, 20:06:28 pm »
Żeby łatwiej wymienić u siebie, rozciąłem ją pomiędzy lampką i szyberdachem, dzięki temu weszła głębiej w słupek B i przeszła przez drzwi pasażera. A i tak się załamała.

Moja rada, zagnij ją/załam w pół i wyjmij przez tylne drzwi. Po podklejeniu materiału i ponownym montażu nie widać śladu.
https://www.youtube.com/watch?v=U8jSqXVKwDg
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Gniewosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • X308 XJR
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 02, 2017, 21:23:05 pm »
Cześć, jutro będę szukał tkaniny. Narazie porządnie ją oczyściłem i zamontowałem na miejscu. Jakoś boli mnie sama myśl o łamaniu płyty. A ten film widziałem, gość się wycwanił i ma podsufitkę z pianki poliuretanowej a nie jak nasze,szklane sztywniaki. Dzięki.
Chodzi mi po głowie jeszcze jeden trochę walnięty pomysł, jak jutro znajdę to czego szukam to się odezwę. Pozdrawiam.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: wymiana podsufitki x300
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 02, 2017, 22:17:53 pm »
Potwierdzam,też mam wersję z szyberdachem,  trzeba ją mocniej zgiąć i wysuwać po parę cm góra i dół, aż wyjdzie.
Po podklejeniu materiałem tego nie widać.
Użyłem kleju w sprayu Permatex, jednak u mnie poszło 2 puszki/ bardzo polecam, produkt wart swej ceny :-super/.
Nie zapominajcie , że po solidnym natryśnięciu na obydwie powierzchnie trzeba odczekać i sprawdzać, kiedy klej ma najlepszą siłę klejenia/ wbrew pozorom, im dłużej będą powierzchnie podsychać,  tym lepiej, u mnie było to jakieś 10-15 min/.
Szyberdach również podkleiłem.Ostrożnie z demontażem i w szczególności z montażem/na daszku szyberdachu od góry z lewej i z prawej jest wygięta blacha, w to miejsce wchodzi bolec z dżwigni szyberdachu, jeśli nie włoży się bolców z lewej i z prawej w to miejsce, to w trakcie pierwszej próby pękają elementy w końcówkach cięgien szyberdachu i jest nielada kłopot, ponieważ trzeba kupić nowy "używany" szyberdach :-thumpdown.
Nie trzeba rozcinać wąskiej podsufitki między panelem oświetlenia a szyberdachem, w trakcie mocowania się z podsufitką na pewno się w 2 miejscach powygina.
Poza tym rozcięcie powoduje problem z prawidłowym podklejeniem i złapaniem wymiaru.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.