Autor Wątek: [XJ40] Wgnieciony tylni zderzak  (Przeczytany 3824 razy)

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
[XJ40] Wgnieciony tylni zderzak
« dnia: Lipiec 13, 2015, 19:17:43 pm »
Witam, otoz jak w temacie, zaparkowalem auto, poszedlem do domu na 15 minut, wychodze a tu wgnieciony zderzak tylni (wyglada jakby motocykl lub skuter w niego wjechal) ale na szczescie nic nie peklo w wgniecenie nie jest glebokie lecz mnie drazni bo wyglada nieestetycznie.
Sprawa wyglada tak ze chrom leciutko wgnieciony a zderzak troche bardziej.
Ogolnie rzecz biorac zderzak mam praktycznie bez skazy takze szkoda by bylo go calego wymieniac a tym bardziej ze jak przegladalem internet to nie ma zadnego praktycznie zderzaka tylniego w dobrym stanie.

Takze po wstepnych ogledzinach sytuacja wyglada nastepujaco : belka jest wgnieciona, gume da sie naprostowac ale wpada do srodka bo wiadomo jest wgniecenie, podlozyli mi w to miejce material ktory uformowal gume tak ze jest rowno, tyle ze chromu nie ruszali a jest wgniecenie... da sie jakos naprostowac ten chrom ? jest to wgniecenie nieznaczne ale wizualnie widac i przeszkadza mi to strasznie. Nie wiem sam co mam robic bo wgniecenie zderzaka nie jest duze tylko na tyle male ze az szkaradne :D czy zostawic ta belke czy ja prostowac. Jakie sa tego koszty. Najbardziej martwi mnie ten chrom. Z gory dzieki za porady.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: [XJ40] Wgnieciony tylni zderzak
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2015, 16:59:32 pm »
Dzis zajrzalem do zakladu w ktorym zajmuja sie odnawianiem aut zabytkowych.
Takze po wstepnych ogledzinach facet powiedzial ze wiadomo belka do prostowania i ze ten chrom raczej da rade rowniez naprostowac bo nie wyglada to tragicznie. Jestem umowiony dopiero na 7 sierpnia bo pracownicy wyjezdzaja na urlopy.
 Jak bedzie po wszystkim to dam znac jak to wszystko wyszlo + podesle fote przed i po
 (jak w reklamie viziru :D)oraz podam cene za usluge.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: [XJ40] Wgnieciony tylni zderzak
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2015, 17:42:45 pm »
Chetnie zobacze jak ten chrom bedzie wygladal bo mam ten sam problem z przodu. Belke z tylu kiedys sam prostowalem z pomoca duzego mlotka  :-gwizd

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: [XJ40] Wgnieciony tylni zderzak
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2015, 11:34:45 am »
Zapytam z ciekawosci. Jak poszlo prostowanie belki ? Sa jakies widoczne nierownosci na zderzaku czy cos w tym stylu ? Bo motam sie nad opcja wymiany calego zderzaka bez zbednych ceregieli.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: [XJ40] Wgnieciony tylni zderzak
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2015, 11:16:13 am »
Caly zderzak odnawialem, w zasadzie kazdy wlasciciel 40stki powinien to zrobic zanim chrom bedzie do wyrzucenia.

Tak wygladal moj, praktycznie wszedzie pordzewialy.



Belka:



Chrom:



Czyszczenie:



Mocowania chromu:



Belka, prawie wyprostowana juz:



I z drugiej strony:



Boczki przygotowane, byly tragicznie pordzewiale, ale nie na wylot na szczescie:



Nawet te uzylem ponownie bo byly w jednym kawalku:



Chromy:





I wszystkie nowe srubki :)



Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: [XJ40] Wgnieciony tylni zderzak
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2015, 12:44:09 pm »
Myslalem wlasnie zeby posciagac chromy ze wszystkich zderzakow i i wyslac do firmy ktora odswieza i galwanizuje chromy. Zrobilbym to sam ale nie mam pojecia jak to zrobic i z drugiej stony nie chcialbym pogorszyc/zepsuc tego co juz jest.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: [XJ40] Wgnieciony tylni zderzak
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2015, 16:26:10 pm »
Firma raczej bedzie droga, sam odnawialem swoje chromy, generalnie kilka warstw sprayu z cynkiem i pozniej kilka kolejnych farby jakiej bedziesz mial pod reka :) Wszystko oczywiscie oczyszczone drucianka na katowce i worek nowych srub. Calosc zajela mi na spokojnie ze dwa dni, naprawde nic trudnego i zdecydowanie wszystkim polecam :)

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: [XJ40] Wgnieciony tylni zderzak
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2015, 21:00:00 pm »
Juz po naprawie zderzaka. Wszystko sie wydluzylo bo po urlopach mechanicy mieli od groma roboty i dopiero dzis odebralem auto od mechanika. Myslalem ze posiluja sie z naprostowaniem chromu ale jak powiedzialem ze mam drugi w zapasie w razie czego to chyba zrezygnowali bo powiedziano mi ze jakby nie naprostowali to i tak bedzie widac nierownosc itd.
Z drugiej strony moze to i lepiej. Fotki zderzaka po naprawie nie bede dawal bo nie ma to sensu poniewaz wyglada tak jak powinien wygladac. Zatem zamieszcze fote wczesniejszego uszkodzenia.
Takze belka byla prostowana i listwa zmieniona na uzywke w dobrym stanie, o dziwo belka nie byla przezarta rdza a i chromy jak obejrzalem byly czysciutkie co mnie oczywiscie pozytywnie zaskoczylo :) Kwota za robocizne 250zl