Autor Wątek: [x308] Naprawa mechanizmu sprężyny (blokady) w drzwiach  (Przeczytany 9064 razy)

Alex666

  • Gość
[x308] Naprawa mechanizmu sprężyny (blokady) w drzwiach
« dnia: Październik 23, 2011, 17:30:36 pm »
Cześć.
Chciałem podzielić się doświadczeniem naprawy uszkodzonego mechanizmu zabezpieczającego przed zamykaniem się uchylonych drzwi. Nie wiem, jak on się fachowo nazywa, więc proszę Admina o ewentualną zmianę tematu, żeby było jaśniej. Dodam, że naprawa przeprowadzana była metodą chałupniczo-garażową, nie przez profesjonalistów, a jedynie przez zapalonych amatorów. Proszę więc o wyrozumiałość  :) Całkowity czas naprawy zamknął się w ok. 4-5h. Przepraszam za słabą jakość zdjęć (robione telefonem komórkowym).

Drzwi po zdjęciu boczka (opis jak to zrobić znajduje się w wątku http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,14214.0.html)


Miejsce po blokadzie w drzwiach, jak widać blacha jest popękana:


A tu sama blokada w stanie zaraz po wyjęciu z drzwi (urwane jedno mocowanie, drugie naderwane):


Mocowania blokady (blacha 2,5mm) pospawaliśmy metodą MAG (były pewne trudności ze względu na pokrycie stali ocynkiem), pomiędzy blokadę a drzwi wstawiliśmy płytkę ze stali nierdzewnej grubości 1,5mm o wymiarach 34x60mm z odpowiednimi otworami na śruby oraz ramię blokady. W ferworze walki, nie zrobiłem zdjęcia tej płytki  :( Z drugiej strony daliśmy poszerzane podkładki pod śruby.

Po założeniu pospawanej blokady (wstawioną płytkę widać w miejscu pęknięcia blachy drzwi):


To tyle. Blokada jak na razie działa. Zdaję sobie sprawę, że może się to rozsypać niedługo, wtedy pozostanie już tylko oddać drzwi do blacharza.

Offline demon206sw

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: [x308] Naprawa mechanizmu sprężyny (blokady) w drzwiach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2015, 23:12:30 pm »
Standard w x300 i x308 pękający ogranicznik.
Blacha drzwi nie ma w tym miejscu wzmocnienia i jak się wyrwie jedno mocowanie ogranicznika do drzwi z blachy drzwi to druga trzymająca część ogranicznika w drzwiach pęka.
Przerabiałem ten temat. Ogranicznik drugi używany nie kosztuje dużo i lepiej go kupić wtedy z prawych drzwi.
Ja dałem szerokie podkładki pomiędzy ogranicznik a drzwi i pomiędzy nakrętki a drzwi i problem rozwiązany  ;D