Autor Wątek: 3.2 X308 - klima przestała działać  (Przeczytany 1153 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
3.2 X308 - klima przestała działać
« dnia: Sierpień 19, 2018, 21:26:35 pm »
Czołem,
Ciepło mamy a mi padła klima w kocurze ...
Nie chłodzi, przy włączaniu klawisza AC pstryka pod maską i mam wrażenie że zmienia się odgłos dochodzący spod niej. Zrobiłem test i wyszło 23 i 44 czyli problem z czujnikiem ciśnienia i z silnikiem klapy chłodzenia nóg. Wyzerowałem, przejechałem się i błędów nie ma ale klima nie działa - dlaczego nie ma błędów ?
Pod maską widać dziwne plamy na kolektorze dolotowym po stronie kierowcy a sam czujnik ciśnienia klimy pokryty jest czarną tłustą mazią. Rurka doprowadzająca czynnik do czujnika i dalej do chłodnicy jest gorąca. po drugiej stronie czyli tam gdzie osuszacz jest sucho.

https://drive.google.com/file/d/1lmWT8DJCO2_YSJqc4kElfr0FzA_4YZs2/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1ULqW-reBfbOiJQV-RXcc8UPryKAWwaKP/view?usp=sharing

Co o tym sądzicie ?
Piotr

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: 3.2 X308 - klima przestała działać
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2018, 22:09:35 pm »
Na pierwszy rzut okiem widać ,że uciekł czynnik chłodniczy. Może nie cały ale wystarczy 20 % ubytku aby klima straciła wydajność.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: 3.2 X308 - klima przestała działać
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2018, 23:02:09 pm »
Też tak mi się wydaje ale nie bardzo rozumiem dlaczego załącza się kompresor skoro czynnika jest za mało.
Ten czujnik był już wymieniany dwa razy. Po pierwszej wymianie jeździł chyba 2 dni i się rozszczelnił, wymiana na drugi była gratis w ramach gwarancji. Oczywiście oba to jakieś zamienniki. Ten drugi przeżył 2 lata - jeśli to znów rozszczelnienie.

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: 3.2 X308 - klima przestała działać
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2018, 08:22:27 am »
Wywaliło trochę a dodatkowo jest wysoka temperatura, powoduje to że wystarcza ciśnienia aby kompresor się załączył - nie pamietam dokładnie ale graniczne dolne ciśnienie to około 2 bar.

Jesli taki przypadek się powtórzył, proponuje od nowa napełnić układ - mogło być albo za dużo czynnika albo za dużo oleju.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: 3.2 X308 - klima przestała działać
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2018, 22:53:35 pm »
Klima naprawiona. Były dwie nieszczelności, mała przy czujniku ciśnienia i druga, zasadnicza , na dole przy przewodzie do kompresora. Jak na razie klima chłodzi aż miło. Z wrażenia zapomniałem sprawdzić kody, intryguje mnie ten kod 44 mówiący o problemach z klapą nawiewu na stopy. Może się naprawiło samo ...
Piotr