Autor Wątek: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300  (Przeczytany 6076 razy)

Donkihot

  • Gość
Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« dnia: Czerwiec 14, 2015, 10:05:10 am »
Witam koledzy, nie wiedziałem gdzie zapytać więc piszę w tym dziale (jak źle to proszę Moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu)
Ale wracając do pytania, muszę zrobić remont przedniego zawieszenia t.z. wymiana tulei wahaczy 8 sztuk, tuleje dolne amortyzatorów 2sztuki, łączniki i gumy drążka stabilizatora, końcówki drążków kierowniczych i wszystkie 4 sworznie. Bez amortyzatorów i hamulców bo są O.K. Oczywiście po naprawie geometria (cała nie tylko zbieżność)
Części już kupiłem, chodzi mi o samą robociznę, no i cena usługi w okolicach Warszawy ale nie w ASO tylko w lepiej wyposażonym warsztacie. Wiem że nie da się tego określić jakoś precyzyjnie bo każdy warsztat inaczej ceni swoje usługi, ale chociaż w przybliżeniu np. 500-1000zł czy 1000-1500 a może ktoś ostatnio robił podobną naprawę w okolicach Warszawy i pochwali się ile zapłacił?
Pytam bo nie chcę paść ofiarą jakiegoś pana Staśka który pomyśli sobie "stać cię na Jaguara, to słono zapłacisz"
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 993
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2015, 11:38:22 am »
Ja zapłaciłem za wymianę  ( tuleje przód i tył , amortyzatory tył , sprężyny  tył , łączniki stabilizatora i zbieżność ) . Za taką operacje zapłaciłem 800 zł . Co prawda to jest cena za robociznę w Xj40 , ale roczniki 94 maja to samo co X300 , więc na jedno wychodzi .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Donkihot

  • Gość
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2015, 12:16:48 pm »
Dzięki za odpowiedź, osiem stówek to chyba dobra cena bo w sumie zrobiłeś wszystko naraz.  :-thank
Koledzy piszcie o swoich doświadczeniach cenowo-warsztatowych w tym temacie, żebym miał jakąś skalę porównawczą.

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Jaguar Daimler X308
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2015, 21:44:11 pm »
Witam koledzy, nie wiedziałem gdzie zapytać więc piszę w tym dziale (jak źle to proszę Moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu)
Ale wracając do pytania, muszę zrobić remont przedniego zawieszenia t.z. wymiana tulei wahaczy 8 sztuk, tuleje dolne amortyzatorów 2sztuki, łączniki i gumy drążka stabilizatora, końcówki drążków kierowniczych i wszystkie 4 sworznie. Bez amortyzatorów i hamulców bo są O.K. Oczywiście po naprawie geometria (cała nie tylko zbieżność)
Części już kupiłem, chodzi mi o samą robociznę, no i cena usługi w okolicach Warszawy ale nie w ASO tylko w lepiej wyposażonym warsztacie. Wiem że nie da się tego określić jakoś precyzyjnie bo każdy warsztat inaczej ceni swoje usługi, ale chociaż w przybliżeniu np. 500-1000zł czy 1000-1500 a może ktoś ostatnio robił podobną naprawę w okolicach Warszawy i pochwali się ile zapłacił?
Pytam bo nie chcę paść ofiarą jakiegoś pana Staśka który pomyśli sobie "stać cię na Jaguara, to słono zapłacisz"
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Możesz powiedzieć ile zapłaciłeś za podane części?
Zastanawiam się jak to wygląda na tle innych samochodów. Podobno Jaguar jest bardzo drogi w utrzymaniu, tak mówią.   :-W


Donkihot

  • Gość
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2015, 09:04:51 am »
Cześć Michale, mam paragon przed sobą więc dokładnie 806 zł (brutto) i wysyłka po stronie sklepu, czyli to koszt całkowity. Oczywiście są to zamienniki ale nie najtańsze, mam nadzieję że troszkę posłużą. Zawieszenie już zrobione, niestety nie było łatwo, walczyli dwa dni. Prawie wszystkie śruby grzane palnikiem i jeszcze potrafiły się urywać. Tak że za naprawę, kompletną geometrię, do tego wymiana filtra paliwa i wyjęcie zbiornika paliwa bo walnął wężyk łączący pompę z wyjściem (czyli ten wewnątrz zbiornika) no i oczywiście ponowny montaż i po zabiegu usunięcie błędów, zapłaciłem 1100 zł.

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Jaguar Daimler X308
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2015, 11:04:33 am »
Dzięki za odpowiedź.  :)

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2015, 22:05:20 pm »
Ja dzisiaj dzwoniłem do nieautoryzowanego serwisu Jaga w Wawie i zapytałem o ceny następujących czesci: uszczelka listwy chromowanej na tylnej klapie, odbojnikow amortyzatorów górnych o dolnych z przodu oraz górnych z tyłu i kompletu sprężyn. Cena ? Delikatnie mówiąc dość wysoka. Uszczelka 190zl, sprężyny 800zl sztuka, odboje górne z przodu po 320 za sztukę, dolne po 35 zł, z tyłu po 100zl. A tu jeszcze robocizna i amorki trzeba kupić.

Donkihot

  • Gość
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2015, 07:42:13 am »
Niestety drogie są zabawki do naszych Kotków, ale ich uroda rekompensuje nam to z nawiązką  ;)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2015, 08:13:31 am »
Ja dzisiaj dzwoniłem do nieautoryzowanego serwisu Jaga w Wawie i zapytałem o ceny następujących czesci: uszczelka listwy chromowanej na tylnej klapie, odbojnikow amortyzatorów górnych o dolnych z przodu oraz górnych z tyłu i kompletu sprężyn. Cena ? Delikatnie mówiąc dość wysoka. Uszczelka 190zl, sprężyny 800zl sztuka, odboje górne z przodu po 320 za sztukę, dolne po 35 zł, z tyłu po 100zl. A tu jeszcze robocizna i amorki trzeba kupić.

 Kolego, serwis jest od tego aby naprawiać samochody, nie ma czasu lub nie chce mu się szukać części w dobrych cenach. Wejdź na stronę

http://www.jaguarclassicparts.com/uk/jaguar-xj-x300-parts

znajdź numer części, której potrzebujesz i zacznij jej szukać, nie skreślaj ASO Jaguar.

Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2019, 13:30:43 pm »
Czołem,
Przejechałem się wczoraj kocurem córki bo trzeba było zatankować i umyć :) i przy tej okazji stwierdziłem, że pora zabrać się za tylne zawieszenie. Coś tłucze się niemiłosiernie. Jak to wygląda od strony praktycznej ? - wymieniacie komplet wszystkiego czy tylko to co jest ewidentnie zużyte ?
Piotr

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2019, 15:10:39 pm »
Wszystko. Po 25 latach nie ma tam nic co by nadawało się do ponownego użycia jak juz cos sie wymienia a amortyzatory to minimum to warto robic wszystko pozostale.
Swoje wlasnie szykuje do wiosy i narazie mam
Sprezyny
Amortyzatory plus wszystkie gumy
Krzyzaki - jeden juz wymienilem bo zostal zmielony
Łożyska dolne w hubach - wymienione wczesniej bo stukalo.
Duże gumy w ramie
Rama dyferencjalu z xj8 w planie.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2019, 15:54:10 pm »
U mnie podobno właśnie to łożysko jest wywalone i ono się tłucze

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2019, 20:26:35 pm »
Ja zrobiłem na raty.
Najpierw sprężyny, bo mi dupa siadła.
Potem już poszły amortyzatory i gumy.
Na koniec jak jeszcze coś mi zaczęło pukać, to wymieniłem tuleje i łożyska.
Jak coś to mam jeszcze jakieś tuleje po tylnym zawieszeniu.
Mam dwie CAC77601 i dwie CAC4713. Oryginał jaguara.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2019, 22:39:34 pm »
W najbliższy czwartek wstawiam kota do serwisu - odezwę się w kwestii tych tulei ...
Piotr

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.276
Odp: Ile może kosztować remont zawieszenia w X300
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2019, 08:50:52 am »
Zrzuciłem cały przód, rozmontowałem.

Warto to zrobić po wielu latach. Wiele śrub nie do odkręcenia, tuleje zapieczone. Niby wiele tulejek było ok ale skoro już się nudziłem to poszło wszystko do wymiany.

Później piaskowanie i lakierowanie, cynkowanie i składanie na nowych gratach.

Niedługo montuję sanki z powrotem, zobaczymy jaki będzie efekt.

Wszystkie graty są dostępne w dobrych cenach. Ja brałem akurat od Krzyśka z V12.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.