Autor Wątek: Podczerwień  (Przeczytany 2819 razy)

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 264
Podczerwień
« dnia: Maj 17, 2015, 23:05:50 pm »
Oględnie mówiąc nie podoba mi się moda na wideorejestratory. Każdy może sobie kupić kamerkę i nagrywać mnie na drodze. Gdyby tak obok podświetlenia tablicy zamontować odpowiednio silne diody IR, czy wtedy zamiast nr kamerka widziałaby białą plamę? Wiem, że gdyby wycelować diodę prosto w obiektyw, to oślepi się matrycę. Pytanie jak będzie ze światłem rozproszonym?

Do moderatorów: tak, jest to legalne. Prawo zabrania ozdabiać/zasłaniać tablice (a więc nie łamiemy tu tych przepisów). Fotoradary mają z kolei filtr IR, więc nie da się w ten sposób zakłócić ich pracy.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Podczerwień
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2015, 23:16:24 pm »
Teoretycznie gdybyś miał bardzo mocne diody IR ( i zamontował je dookoła tablicy ) , to kamerka widziałaby jedynie światło i nie dałoby się odczytać tablicy ( ale to działałoby tylko w nocy ).
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 264
Odp: Podczerwień
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2015, 23:21:47 pm »
No tak, wyższe ISO. Czyli do tego, o czym myślę musiałbym pewnie mieć jakiś wielki palnik IR mocniejszy niż sam silnik w Jagu :D

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Podczerwień
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2015, 23:28:32 pm »
W zakładzie w którym pracuję , wszystkie kamery mają reflektory IR składające się z 16 diod . Po skierowaniu aparatu fotograficznego w nocy , jest on automatycznie oślepiony wielkim snopem białego światła ( emitowanego przez te małe 3 mm diody ) . W przypadku oświetlenia tablicy powinno wystarczyć zamontowanie 8 diod dookoła ( takich po 5 mm każda ) .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )