Autor Wątek: Automat i jego awaryjność  (Przeczytany 1932 razy)

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Automat i jego awaryjność
« dnia: Kwiecień 23, 2015, 10:05:52 am »
Witam!
Jak pisałem w przywitalni szukam 3.0. Jak oglądam ogłoszenia to większość jest niestety w automacie - czy jest sens się go bać? Jaka jest jego awaryjność? Spalanie jest rzeczą drugorzędną, bo na codzień jeżdzę omegą w v6 i raporty spalania w jagu mnie nie przerażają. Przyznam że to mój pierwszy automat więc nieco się obawiam

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Automat i jego awaryjność
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2015, 17:39:27 pm »
Hej,

Automat jest fajny jak kupisz auto z dobrego zrodla. W przebiegach powyzej 200 000 km lubi padac wsteczny i pojawiaja sie rozne dziwne rzeczy jak szarpanie, przeciaganie biegów. Padaja zawory sterujące. Jesli ktos wymienial olej na czas to pewnie skrzynia pociagnie sporo km. Sam posiadam automat, który mi padł przez brak serwisowania poprzednich wlascicieli:( Po pelnym remoncie skrzyni i konwentera po prawie roku chodzi bardzo dobrze, jak nowe auto. Jesli dbasz o skrzynkę, czekasz aż się rozgrzeje itp. to wytrzyma sporo. Ja osobiscie preferuje automat odkąd mam Jaga :)
BTW  - moj Kot jest na sprzedaż wrzucony w odpowiedni dział  :-super Moze Cie zainteresuje :) :-A
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Automat i jego awaryjność
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2015, 20:44:56 pm »
nie ma czego się bać w najgorszym przypadku będziesz go naprawiał a automat to super sprawa jazda bez trzymanki poszukaj auta na forum przynajmniej wszystkiego się o nim dowiesz lub doczytasz z wątków właściciela a to ciekawa lektura
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Automat i jego awaryjność
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2015, 22:15:24 pm »
Największym plusem automatu jest chyba dużo mniejsza nerwówka w dużym ruchu miejskim (szczególnie jak jest się w nieznanym mieście i nie do końca wiadomo jak się poruszać, to odchodzi jeszcze rozpraszanie się mieszania lewarkiem itp.) i to, że Ci nigdy auto nie zgaśnie podczas parkowania i różnych wolnych manewrów. Poza tym to ma swoje zalety i wady. Czasami nie do końca wiadomo co wyprawia w danym momencie (jak się ma lewarek i wbije się bieg na sztywno i depnie, to auto idzie od razu, a automat to musi się chwilę zastanowić, ewentualnie wykonać kickdown, jeżeli wyczuje, że pedał wciśnięty odpowiednio - to zawsze trochę trwa). Czasami też miesza biegami jak jedziemy jakąś dziwną prędkością. Ogólnie skrzynia automatyczna Jaguara jest średnia pod względem działania - są lepsze. Ogólnie jednak jak juz ktoś sie przejedzie automatem to najczęściej już przy nim zostaje. Ja zetknąłem się w pracy na parkingu i następne auto to właśnie obecny X a auto...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Automat i jego awaryjność
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2015, 11:38:17 am »
Pytanie jeszcze jedno:

2.0D/2.2D ma J-Gate, czy Fordowską skrzynię automat? Widziałem już dwa diesele z wybierakiem na J (jakw  benzynie J-Gate) i większość na prosto (jak Mondeo) może ktoś mi pomóc to zweryfikować?

kurak22

  • Gość
Odp: Automat i jego awaryjność
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2015, 21:51:23 pm »
jechać, zobaczyć jak auto zmienia biegi, jak coś przerywa, olać. Jak chodzi bez problemu, to brać , wymieniać olej i jeździć :-super