Autor Wątek: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami  (Przeczytany 3338 razy)

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« dnia: Marzec 11, 2015, 11:46:44 am »
witam wszystkich
tak więc stałem się szczęśliwym posiadaczem kolejnego jaguara tym razem jest to  xj 350 4.2 long 2004 . auto posiada wszystko co było możliwe do założenia w tym modelu , telewizorki , elektryczne fotele tył i i takie tam pierdoły.
niestety nie posiadam instrukcji obsługi , stąd pierwsze pytanie czy ktoś ma w wersji elektronicznej lub ewentualnie gdzie znaleźć instrukcję w której znajdę wszystkie info dotyczące chociażby obsługi tych monitorów i pozostałych elementów wyposażenia pojazdu .
2. po diagnostyce w warsztacie mam do wymiany : wahacze przednie górne , tuleje wahaczy dolnych przód , jeden amorek z przodu ( 10% tłumienia ) , stąd moje pytanie czy da się znaleźć jakieś zamienniki lub tuleje które będą pasowały do mojego kota ,
czy można wymienić tylko jeden amorek i czy trzeba po wymianie coś programować ( nie ukrywam , że większość napraw jeśli się uda chciałbym zrobić osobiście - jestem mechanikiem amatorem z zamiłowania i mam wszelkie niezbędne narzędzia do pracy ) . Wyczytałęm gdzieś , że po wymianie amorka auto samo po uruchomieniu się podniesie itp. ale nie bardzo dowierzam temu wpisowi , ewentualnie może ktoś wie co i jak należy zrobić aby wymienić amorek bez wizyty na autoryzowanej stacji
kolejne pytanko , czy aktualizacja do nawigacji od x-typa pasuje do xj czy trzeba nową inną płytę zdobyć
przy jakim przebiegu trzeba pomyśleć o rozrządzie i wymianie oleju w skrzyni
to by na razie było tyle
maciek
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2015, 11:51:34 am »
Witaj. Mam niektóre wahacze do X350 w oryginale w cenie zamienników lub czasem taniej! Zadzwoń to pogadamy 790 492 186

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2015, 12:01:04 pm »
Odnośnie wymiany amortyzatorow to wymienia sie parami...

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2015, 12:30:42 pm »
nic nie trzeba programować, auto się samo podniesie, na próbe możesz odpiąć górny wężyk od amortyzatora, auto opadnie, po ponownym podpięciu i odpaleniu kompresor nabije ponownie. Mapy pasują od Xa czy też S-Type.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2015, 12:57:19 pm »
Pneumatycznych nie trzeba parami. One inaczej się zużywają niż klasyczne olejowe/gazowe. Klasyczne zużywają się zazwyczaj jednakowo. W przypadku pneumatycznych często jest tak, że jeden ma ok 80% sprawności a drugi już 0.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2015, 14:11:32 pm »
Oj to sie wyrwałem jak Filip z konopi..nie wiedzialem tego,dzieki za sprostowanie

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2015, 19:12:01 pm »
dzięki Panowie za szybką odpowiedź
dalej drążę temat amorka , czyli mogę wymienić jeden i będzie ok , a co sądzicie o regenaracji amorka , widziałęm jakieś ogłoszenie na allegro , że regenerują za 890 zł , pytanie na jak długo to starcza i jak z awaryjnością , może macie jakiś zakład z dobrą tradycją w tym temacie , czy jednak myśleć o kupnie nowego lub też po prostu szukać jakiejś używki z Anglii ( koszt ok 500-600 zł czyli do ceny nowego mogę wymieniać 5,6 razy )
Co do wahaczy górnych to trzeba wymieniać cały wahacz , czy są może same tuleje pasujące do niego ?
A no i wiadomość do jaguar parts - dzięki na pewno się odezwę niebawem , bo mam jeszcze kilka innych potrzeb dotyczących elementów estetyki nadwozia , ale o tym kiedy indziej , jak już się ogarnę ze wszystkim .
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2015, 22:08:01 pm »
Ja osobiście w regeneracje nie wierzę, dlatego kupuje części oryginalne i fabrycznie nowe, polecam Ci kupić taki amortyzator w znanym forumowiczom sklepie z częściami do takich marek, kosztuje on ponad 3 tysiące, jak dla mnie niewiele, jak na inwestycję w część, która padnie za ładnych kilka lat.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2015, 23:45:55 pm »
ja bym na twoim miejscu oleju w skrzyni nie ruszał, chyba że masz pewność że był wcześniej regularnie wymieniany, bo jak nie to po wymianie na świeży olej skrzynia padnie w ciągu paru tygodni, a zacznie się od poszarpywania

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2015, 21:00:20 pm »
Ja osobiście w regeneracje nie wierzę, dlatego kupuje części oryginalne i fabrycznie nowe, polecam Ci kupić taki amortyzator w znanym forumowiczom sklepie z częściami do takich marek, kosztuje on ponad 3 tysiące, jak dla mnie niewiele, jak na inwestycję w część, która padnie za ładnych kilka lat.

Tak więc jednak rady nie posłuchałem i zregenerowałem amorek w gdańsku za 850 zł ( dają rok gwarancji ) , co do wahaczy górnych to też udało mi się wymienić tuleje oraz zregenerować sworznie za cenę 170 zł od wahacza , więc krzywdy nie ma , teraz zobaczymy ile na tym pojeżdżę . Jak wytrzymają przynajmniej rok to i tak się będzie opłacać ( przynajmniej jeśli chodzi o wahacze ) . Jeśli chodzi o wahacze dolne ( banany ) to są do nich dostępne tuleje w bardzo rozsądnych cenach więc i one poszły do wymiany . Wymieniłem jeszcze opony na fabrycznie nowe , ustawiłem zbieżność i geometrię przód i tył i wyjechałem na trasę - i tu zdziwko - kot przy prędkościach powyżej 140-150 myszkuje po ulicy jak przed wymianą w/w części . Dopiero wizyta w serwisie i ustawienie komputerem zawieszenia wyeliminowała problem myszkowania . Może faktycznie powinno się wymieniać amorki parami , bo obecnie lewy ma 80% a prawy 95% ( takie wskazania ze stacji diagnostycznej )
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2015, 21:23:51 pm »
Jakoś nie widzę regeneracji górnych wahaczy. Tuleje pal licho, jakkolwiek guma gumie nie jest równa. Ale jak niby zregenerowali sworzeń? Wydaje mi się, że po prostu dali nowy "smar" pod gumę gdzie pracuje kulka i to miejsce zacisnęli aby chodziła ciaśniej. I po co takie dziwne i wątpliwe oszczędności skoro wahacze nowe w oryginale mam dla ludzi z forum po 400zł/szt? Do X350 zostały mi już same prawe.

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2015, 07:46:11 am »
Jakoś nie widzę regeneracji górnych wahaczy. Tuleje pal licho, jakkolwiek guma gumie nie jest równa. Ale jak niby zregenerowali sworzeń? Wydaje mi się, że po prostu dali nowy "smar" pod gumę gdzie pracuje kulka i to miejsce zacisnęli aby chodziła ciaśniej. I po co takie dziwne i wątpliwe oszczędności skoro wahacze nowe w oryginale mam dla ludzi z forum po 400zł/szt? Do X350 zostały mi już same prawe.

Fajnie , że tanieją u Ciebie te wahacze , niedawno miałeś je trochę drożej , mój problem był taki , że wybity miałem wahacz lewy którego nie miałeś , prawy ( który był jeszcze znośny ) zrobiłem przy okazji . Sworznie regeneruje w Warszawie magik u którego regenerują takie części taksówkarze ( którzy robią trochę większe przebiegi niż ja ) i są o nim bardzo dobre opinie , więc mam nadzieję że trochę pochodzą , jak nie - wiem gdzie kupić niedrogo przynajmniej prawy . A jeśli chodzi o tuleje to , taż mam magika w w-wie który je wymienia naprawdę porządnie . Między innymi wymieniał mi tuleje w amortyzatorach tylnych w x-typie ( jak handlujesz częściami to wiesz o czym mówię, które wybijają się nagminnie pomimo tego , że amortyzator jest sprawny)
 dwa lata temu i póki co są ok. więc mam nadzieję , że i w wahaczach trochę pochodzą .
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2015, 08:32:14 am »
wahacze nie tanieją. Cenę trzymam bo mam na nie zbyt za granicą. Cenę niższą oferuję tylko poprzez forum i stronę na fb. Niestety dalej nie mam lewych do tego modelu

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2015, 08:54:45 am »
ja bym na twoim miejscu oleju w skrzyni nie ruszał, chyba że masz pewność że był wcześniej regularnie wymieniany, bo jak nie to po wymianie na świeży olej skrzynia padnie w ciągu paru tygodni, a zacznie się od poszarpywania

niestety olej w skrzyni byłem zmuszony wymienić , bo miałem wyciek na przewodzie wychodzącym ze skrzyni do chłodnicy oleju i tak naprawdę to trudno było stwierdzić ile jest tego oleju i w jakim jest stanie . Mechanik powiedział po wymianie , że to co było w skrzyni trudno było nazwać olejem tak był czarny i zużyty , oraz że nieprawdą jest , że jak się nic nie dzieje to nie ruszać , podobno fabryka zaleca wymianę co ileś tam ( nie pamiętam dokładnie , co 120 czy 150 tys. ) oczywiście wymianę należy zrobić włącznie z miską olejową w której jest filtr oleju .
Puki co po 1000 km nic niepokojącego ze skrzynią się nie dzieje i mam nadzieję , że tak pozostanie
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: wahacze górne przednie xj350 jak z zamiennikami
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2015, 14:37:11 pm »
Póki olej dalej ma postać płynna a nie błota to nic złego skrzyni się nie stanie :)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8