Autor Wątek: Wymiana świec X-Type 2.1 pytanie  (Przeczytany 2377 razy)

Flin100n

  • Gość
Wymiana świec X-Type 2.1 pytanie
« dnia: Marzec 02, 2015, 20:29:24 pm »
Witam,

Jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich serdecznie. Jestem od ponad roku szczęśliwym posiadaczem X-Type 2002 rok 2.1 V6.

A teraz do rzeczy, jako, że przyszedł czas na większy serwis to mam kilka pytań :)

Muszę wymienić świece w swoim kocie i słyszałem, że podczas wymiany należy wymienić także uszczelki / oringi kolektorów.

Które należy wymienić górne i dolne łącznie 12 sztuk? czy tylko górne 6 sztuk? Czy występują one w zamiennikach czy tylko w oryginale? Ewentualnie jakie polecacie.

Jakie polecacie świece? ( nie posiadam instalacji gazowej jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie)

Czy macie może jakieś godne polecenia sklepy w którym mógłbym zakupić w szczególności uszczelki?

Przepraszam, jeżeli pytania nie są dość mocno sprecyzowane, ale nie jestem mechanikiem, a nurtuje mnie kwestia tej wymiany świec, nie jest to tania operacja, ale należy to zrobić, jednak nie chciałbym zapewne jak każdy z nas tworzyć niepotrzebnych kosztów.

Dziękuję za pomocne i fachowe rady, a na pewno odwdzięczę się kiedyś rzeczowymi odpowiedziami.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wymiana świec X-Type 2.1 pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2015, 10:16:07 am »
Jeśli nie jeździsz na LPG to świece oryginalne wkładaj, są za dobry pieniądz. Natomiast uszczelki to dolne, nie górne. Dolne ponieważ mają bliżej do głowicy i temperatura bardziej im doskwiera
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8