Autor Wątek: woda w aucie  (Przeczytany 2211 razy)

Offline koniu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
woda w aucie
« dnia: Marzec 02, 2015, 14:12:39 pm »
Witam
Na początku dziękuję za poradny z ostatniego wątku były bardzo pomocne.
Aktualnie mam problem gdyż dostaje mi się woda do auta i mam mokry dywan pod nogami kierowcy. Pewnie jakieś odprowadzenie wody jest przytkane ale nie mogę go znaleść  ( jak się do niego dostać od góry czy od dołu?)
Problem z wodą jest także w bagażniku gdzie woda leje się wlewem chociaż wężyk odprowadzający jest ok i odprowadza wodę.
Na koniec jeszcze pytanie - gdzie znajduje się kod koloru  tapicerki ?
Z góry dziękuję z pomoc 
Jaguar xj40 3,2 1991 - ex
Jaguar x300 4,0 1996 -ex
Jaguar x308 4,0 2003  vanden plas

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: woda w aucie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2015, 16:23:21 pm »
Woda pod nogami kierowcy bierze się przeważnie z zatkanego odpływu wody z kratek podszybia ( po zdjęciu kratek zobaczysz odpływ wody w kształt kaczego dziobu ) . Woda spływa tym kaczym dziobem do komory silnikowej ( na końcu odpływu jest specjalny gumowy zaworek , który uniemożliwia wnikanie zapachów z komory silnikowej do zasysanego powietrza przez wentylatory nawiewu ) . Musisz dokładnie wyczyścić ten odpływ ( o ile jest zapchany ) . Kolejne miejsce którym woda może lecieć na dywanik kierowcy , to nieszczelność pomiędzy szyba a karoserią ( czasami szyba może się odkleić w którymś miejsc i tam podcieka woda , a następnie spływa po dmuchawie ) . Najgorszym scenariuszem może okazać się przegnita karoseria przy uszczelce ( nie obejdzie się bez interwencji blacharza ) . Woda w bagażniku ( jeśli jak piszesz rurka jest drożna ) , może dostawać się również poprzez siłownik który odpowiada za blokowanie klapki wlewu ( chodzi razem z centralnym ) . Ostatnia rzecz , to guma która odpowiada za szczelność pomiędzy wlewem a karoserią ( ta do której jest przymocowana rurka odpływowa ) . Co do skóry , to nie mam pojęcia gdzie w aucie są umieszczone te dane , ale wydaje mi się ,  że w nr. VIN powinno to być ( ja swój dekodowałem , i miałem w wyposażeniu szara skóra i lakier grafitowy-metalic ) .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: woda w aucie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2015, 22:35:56 pm »
informacje o kolorze tapicerki masz na naklejce na słupku środkowym na dole, gdy otworzysz drzwi kierowcy będzie tam informacja o kolorze auta oraz tapicerki,tak jak i rok produkcji auta

Offline koniu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: woda w aucie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2015, 12:06:03 pm »
No właśnie problem w tym że u mnie tej naklejki nie ma . Czy kolor tapicerki można odczytać z VINu i jak rozkodować VIN ?
Jaguar xj40 3,2 1991 - ex
Jaguar x300 4,0 1996 -ex
Jaguar x308 4,0 2003  vanden plas

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: woda w aucie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2015, 12:13:15 pm »
Ja swój VIN rozkodowałem na stronie vin-decoder.pl .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: woda w aucie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2015, 22:30:10 pm »
Woda moze sie lac w wielu powodow.

Albo zatkany odplyw z kratek w podszybiu (wariant optymistyczny  ;D

Bardziej prawdopodobne, zerzarta podloga w rogu i przy progu (wiekszosc xj tam gnije, gnije tez za blotnikiem i przezera scianke za skrzynka bezpiecznikow), albo przezarta sciana grodziowa i i woda leje sie z "kaczego dziobu" przez sciane grodziowa za deska rozdzielcza.

Co do bagaznika to guma jest cala przy wlewie? Jesli tak to tylko moze woda sie lac przez pekniete nieszczelne tylne lampy, ewentualnie przezarte blachy w pasie tylnym w okolicach lamp.