Autor Wątek: Zmieniarka w x-type  (Przeczytany 50414 razy)

monteki

  • Gość
Zmieniarka w x-type
« dnia: Luty 23, 2015, 18:46:25 pm »
Słuchajcie , mam takie radio w swoim X-typw '08:
http://static.cargurus.com/images/site/2011/09/19/18/00/2004_jaguar_x-type_3_0-pic-481018204510088019.jpeg

Jest tam przycisk CDC - czyli zmieniarki , czy wystarczy jak dokupię do niego zmieniarkę na allegro , czy w Jagu z takim radiem będzie już instalacji do zmieniarki  ?

będe wdzięczny za podpowiedź na żadnych forach nei znalazłem informacji .

W bagażniku mam z lewej strony ten box ( chyba to miejsce na zmieniarkę? )

czy trzeba będzie  jakieś kable puszczać czy wystarczy podłączyć ??

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2015, 22:20:10 pm »
Temat był już nieraz wałkowany
Ostatni raz odpowiadam:

RUSZ SIĘ I ZOBACZ CZY:
- masz końcówkę światlowodu w bagażniku (biała wtyczka z napisem CDDJ)
- masz kostkę zasilania zmieniarki (mała czarna na 3 lub 4 piny nie pamiętam wymiary 4x10x15mm jakoś)

Kupujesz zmieniarkę ze stelażem, montujesz i podłączasz.
Masz 2008r. więc jedziesz gdzieś gdzie mają IDS/SDD i zakodują Ci CDC (150-250zł netto) i kodują, nie masz DENSO to sam sobie tego nie odpalisz.

I UŻYWAJ OPCJI "SZUKAJ"

PS. Moderatorzy doklejcie ten temat, bo jakieś "śmieci" są poprzyklejane, a ten temat to bumerang.

zychelek

  • Gość
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2015, 17:31:32 pm »
podłącze się do tematu bo mam taki dziwny problem ze zmieniarką i telefonem.
od początku zakupu jaga nie miałem magazynka do zmieniarki  ale jakos mi to nie przeszkadzało bardziej denerwowało mnie moje nagłośnienie premium  ze wzmacniaczem i dlatego wywaliłem oryginalny wzmacniacz i założyłem wzmacniacz 5+1 i co za tym idzie odłączyłem światłowód idący do oryginalnego wzmacniacza wisi sobie luźno. Brzmienie w aucie jest teraz 10razy lepsze  bo doszło jeszcze wygłuszenie drzwi lecz po jakimś czasie zauważyłem, że nie działa mi telefon na denso i teraz nie dawno zakupiłem magazynek do zmieniarki  włożyłem do do zmieniarki  i w menu serwisowym ustawiłem PHONE i CDC wychodze z menu i denso nadal nie widzi zmieniarki ani telefonu. W bagazniku wszystko podpięte jak należy zmieniarka magazynek wysuwa i odbiera ale denso nie widzi ani zmieniarki ani telefonu. Po zgaszeniu auta w menu serwisowym jak wchodze ponownie  to PHONE i CDC są nie zaznaczone i tak za każdym razem, nie wiem gdzie szukać przyczyny, za denso wszystkie kostki i światłowód podpięte...

michal_jawa

  • Gość
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2015, 23:53:23 pm »
Temat z marca, ale widzę że nikt nie odpowiedział...

podłącze się do tematu bo mam taki dziwny problem ze zmieniarką i telefonem.
od początku zakupu jaga nie miałem magazynka do zmieniarki  ale jakos mi to nie przeszkadzało bardziej denerwowało mnie moje nagłośnienie premium  ze wzmacniaczem i dlatego wywaliłem oryginalny wzmacniacz i założyłem wzmacniacz 5+1 i co za tym idzie odłączyłem światłowód idący do oryginalnego wzmacniacza wisi sobie luźno. Brzmienie w aucie jest teraz 10razy lepsze  bo doszło jeszcze wygłuszenie drzwi lecz po jakimś czasie zauważyłem, że nie działa mi telefon na denso i teraz nie dawno zakupiłem magazynek do zmieniarki  włożyłem do do zmieniarki  i w menu serwisowym ustawiłem PHONE i CDC wychodze z menu i denso nadal nie widzi zmieniarki ani telefonu. W bagazniku wszystko podpięte jak należy zmieniarka magazynek wysuwa i odbiera ale denso nie widzi ani zmieniarki ani telefonu. Po zgaszeniu auta w menu serwisowym jak wchodze ponownie  to PHONE i CDC są nie zaznaczone i tak za każdym razem, nie wiem gdzie szukać przyczyny, za denso wszystkie kostki i światłowód podpięte...

Światłowody mają to do siebie, że obwód musi być zamknięty. Nie może być żadnych luźno wiszących wtyczek.
Jeżeli wzmacniacz jest wypięty, to masz 2 możliwości.
1. Musisz sobie zorganizować zaślepkę/pętelkę do wtyczki która jest nie używana co pozwoli zamknąć obwód.
2. Musisz usunąć nie używaną wtyczkę z obwodu dzięki czemu sygnał nie będzie szedł "w powietrze".
Cienki śrubokręt lub szpikulec, podważasz zaczepy dwóch wtyczek, rozbierasz je. Wyciągasz jedną z wtyczek oraz światłowód je łączący, resztę spinasz i wszystko śmiga ;)

Nadmiarową wtyczkę z jednym fragmentem światłowodu możesz komuś odsprzedać jako zestaw rozszerzający do innego Jaguara.

Robcon

  • Gość
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2016, 11:04:31 am »
A ja mam pytanie z innej bajki .... niedawno kupiłem X-Type i mam w nim zamontowane radyjko 2din Alpine iXA-W404R oraz mam fabryczną zmieniarkę w bagażniku... niestety albo nie umiem obslugiwac tego radia albo zmieniarka jest nie podłączona ... czy istnieje wogóle możliwość obsługi tej zminiarki z tym radiem ?


Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2016, 19:07:57 pm »
Jednostka sterująca ma wyjście Ai-net, a zmieniarką oryginalna Jaguara jest M-bus.
Jedyne wyście kupić przewód Ai-net -->M-bus.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2016, 19:38:04 pm »
Choina, na pewno? Bo mi się kojarzy, że CDC w X'ie ma D2B i (chyba) 3 pinowe złącze do zasilania.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2016, 19:48:16 pm »
Faktycznie, iks ma optyka. Zasugerowalem się zmieniarką w XJotach X300 i x308.
No to wyjście jest tylko jedno, kupić zmieniarke z serii CHA na Ai-necie.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Robcon

  • Gość
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2016, 13:37:27 pm »
A jesteście mi wstanie podać dokładny model takiej zmieniarki CHA na Ai-necie ?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2016, 14:12:27 pm »
... a google znasz? CHA S634 czyta mp3, poprzedni model S624 nie czyta mp3, ale bardzo dobra dźwiękowa jest.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2019, 16:33:37 pm »
Hej

jak bedziesz chcial dopisac zmieniarke ...,

zapraszam ;)

Pzdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2019, 22:02:16 pm »
... a google znasz? CHA S634 czyta mp3, poprzedni model S624 nie czyta mp3, ale bardzo dobra dźwiękowa jest.

Tyle, że to takie stare jest, że znaleźć w rozsądnych pieniądzach też nie należy do łatwych ... Choć czasem się trafia za grosze.

A podmiana zmieniarek jest plug and play czy ni chu chu i trzeba adaptować ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2019, 13:56:41 pm »
Panowie a ja odgrzeje kotleta. Jako ze pożarło mi już 2 raz płytę, zakupiłem sobie zmieniarkę. Przykręciłem i oczywiście nie mam kabelków, czy ktoś może mi zrobić zdjęcie kabelków i najchętniej bym kupił takie przewody bo mam tylko NAVI. Kabel światłowodowy jaki jest na allegro jest pojedynczy i nie ma zasilania chyba do tej zmieniarki bo na samym świetle nie będzie chodzić ;) Chętnie już bym zamknął temat napraw w swoim kocie na te półrocze

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2019, 15:53:45 pm »
Hej.
Co do kabli światłowodowych to jest taki rozdzielacz.
Jeśli chodzi o elektrykę ni cholery już nie pamiętam.
Ja się poddałem dobre 5 lat temu bo właśnie skompletowanie kabli mnie przerosło, a te co były to kosztowały majątek.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2019, 17:55:04 pm »
Aha czyli masz światłowód ale z tego co czytałem trzeba by było go jakoś zmostkować bo nie mam telefonu w aucie. Jakbyś właśnie miał jeszcze ten zasilający to bym chętnie od ciebie przytulił taki zestaw ponieważ na allegro jest tylko pojedynczy a to mnie nie urządza