Autor Wątek: Zmieniarka w x-type  (Przeczytany 49195 razy)

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 801
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 19, 2019, 18:06:31 pm »
Nie nie, to tylko zdjęcie mam jak szukałem kabla :)
Dałem sobie siana z tematem.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 19, 2019, 20:17:57 pm »
Ja u siebie odłączyłem navi i podłączyłem zamiast niej telefon. W Twoim przypadku sugerowałbym odłączenie navi i podłączenie zmieniarki - Navi i tak jest bezużyteczna.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 19, 2019, 21:07:41 pm »
Tylko że w navigacji miałem takie szerokie kostki a w tej zmieniarce jest malutka. Chyba musze sie uśmiechnąć do kogoś kto ma kota na części. Ostatnio chyba ktoś oferował pamiętacie może kto?

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2019, 12:15:06 pm »
Ja u siebie odłączyłem navi i podłączyłem zamiast niej telefon. W Twoim przypadku sugerowałbym odłączenie navi i podłączenie zmieniarki - Navi i tak jest bezużyteczna.
Jak to zrobiłeś? Mógłbyś trochę dokładniej opisać taki zabieg? Miałeś wszystkie moduły czy dokupywałeś?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 801
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2019, 12:55:52 pm »
Wiesz co chyba koledze chodzi, że odłączasz tylko światłowód - tamtędy lata tylko transmisja danych i możesz ją wpiąć obojętnie czy do modułu
telefonu czy do CDC.
Denso samo w sobie komunikuje się miedzią między modułami.
Na pewno w czytniku od nawigacji musisz mieć wpięte dwie większe kostki (ta najmniejsza może być wypięta) - na 100%.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2019, 22:12:22 pm »
sztandi7, kupiłem najpierw moduł do bagażnika, a później Bluetooth do podłokietnika. Mój był już odpowiednio okablowany, bo to rocznik 2005 - generalnie to... podobnie jak z navi - nie polecam. Lepiej kupić np. CK-100 od Nokii, czy innego parrota. Jakość dźwięku tego fabrycznego BT jest jak z tamtego wieku. Ok, obsługa przez ekran etc. jest spoko, ale łącznie złożenie tego ori zestawu kosztowało 300-400zł. Naprawdę można mieć lepszy jakościowo produkt, za mniejsze pieniądze - przykładowo, kiedyś załatwiałem CK-100 za 150zł...
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2019, 10:51:38 am »
Moja zmieniarka ma ostatnio duże problemy z odtwarzaniem płyt. Zawiesza się, przeskakuje, nie może wczytać płyty i przeskakuje na następną itd. Ktoś to przerabiał u siebie? Można coś z tym zrobić?

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 12, 2019, 00:36:50 am »
Ziutek567, jedzie do mnie zmieniarka z różnymi kablami. Kolega dorzucił wszystkie jak udało się odpiąć. Ja potrzebuję jeden, jak coś zostanie, a na pewno, to resztę oddam w dobre ręce. Napiszę co jest jak odbiorę paczkę.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 12, 2019, 08:12:09 am »
super ;) dziękuje za dobre chęci

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 14, 2019, 15:58:50 pm »
Zmieniarka dojechała, wtyczki światłowodów są rozbieralne, więc można zrobić rozdzielacz taki jak Gonzo7 wrzucił na zdjęciu. Trochę roboty będzie, bo muszę wyjąć czytnik navi (a dostać się do dwóch śrub z tyłu i wyjąć ze stelaża - niewykonalne), albo wyjąć cały stelaż. Czy ktoś przerabiał temat? Chętnie posłucham porad.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 14, 2019, 16:26:01 pm »
Ja odkręcałem całość tryczką 1/4 cala z nasadką 10 i przedłużką chyba 5 cali i wykręca sie bardzo fajnie. Oczywiście płaską 10 też da rade ale to jednak upierdliwe. Jak będziesz wkładał całość z powrotem do stelażu to nie wkręcaj za długich śrubek bo możesz coś w środku uszkodzić

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 14, 2019, 16:45:20 pm »
Dzięki za podpowiedź, tylko z wykręcaniem będzie problem, bo łebki okrągłe pod śrubokręt krzyżak. Ale dam radę. Wrzucam fotki tego co mam. Na razie czysta teoria, ale już widzę, że można zrobić rozdzielacz światłowodu.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 14, 2019, 22:12:28 pm »
W ten prosty sposób można zmodyfikować swoją wiązkę światłowodów. Nie trzeba wydawać zylionów złotych, wystarczy wtyczka i dwa kawałki światłowodu. Rozpinamy swoją wiązkę, wpinamy dodatkową wtyczkę w obwód i gotowe. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to gdzie się wpinamy. obwód musi być zamknięty, czyli wtyczka ma oznaczenia 1-wejście sygnału , 2-wyjście. Mówiąc obrazkowo, sygnał idzie po światłowodzie po kolei do każdej wtyczki, czyli urządzenia. Dopięcie dodatkowego urządzenia (wtyczki) jest bardzo proste, jeśli mamy dodatkową wtyczkę i dwa odcinki światłowodu kompletne (tzn z zakończeniami jak na mojej fotce).
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 14, 2019, 22:39:23 pm »
Taką wtyczkę znalazłem i tu zamierzam się podpiąć z zasilaniem zmieniarki. Jeśli ktoś wie co to za wtyczka, byłbym wdzięczny za info.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Zmieniarka w x-type
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2019, 00:18:14 am »
Tylko że w navigacji miałem takie szerokie kostki a w tej zmieniarce jest malutka. Chyba musze sie uśmiechnąć do kogoś kto ma kota na części. Ostatnio chyba ktoś oferował pamiętacie może kto?
Ziutek elektronika a szczególnie światłowody to nie moja działka ... ale mam x-type z navi i zmieniarką do sprzedania na części. Masz zdjęcia tego co potrzebujesz? Może uda mi się to znaleźć. Pozdrawiam