Dział Techniczny > X-TYPE (2001-2010)

Zmieniarka w x-type

(1/11) > >>

monteki:
Słuchajcie , mam takie radio w swoim X-typw '08:
http://static.cargurus.com/images/site/2011/09/19/18/00/2004_jaguar_x-type_3_0-pic-481018204510088019.jpeg

Jest tam przycisk CDC - czyli zmieniarki , czy wystarczy jak dokupię do niego zmieniarkę na allegro , czy w Jagu z takim radiem będzie już instalacji do zmieniarki  ?

będe wdzięczny za podpowiedź na żadnych forach nei znalazłem informacji .

W bagażniku mam z lewej strony ten box ( chyba to miejsce na zmieniarkę? )

czy trzeba będzie  jakieś kable puszczać czy wystarczy podłączyć ??

eMWuGSM:
Temat był już nieraz wałkowany
Ostatni raz odpowiadam:

RUSZ SIĘ I ZOBACZ CZY:
- masz końcówkę światlowodu w bagażniku (biała wtyczka z napisem CDDJ)
- masz kostkę zasilania zmieniarki (mała czarna na 3 lub 4 piny nie pamiętam wymiary 4x10x15mm jakoś)

Kupujesz zmieniarkę ze stelażem, montujesz i podłączasz.
Masz 2008r. więc jedziesz gdzieś gdzie mają IDS/SDD i zakodują Ci CDC (150-250zł netto) i kodują, nie masz DENSO to sam sobie tego nie odpalisz.

I UŻYWAJ OPCJI "SZUKAJ"

PS. Moderatorzy doklejcie ten temat, bo jakieś "śmieci" są poprzyklejane, a ten temat to bumerang.

zychelek:
podłącze się do tematu bo mam taki dziwny problem ze zmieniarką i telefonem.
od początku zakupu jaga nie miałem magazynka do zmieniarki  ale jakos mi to nie przeszkadzało bardziej denerwowało mnie moje nagłośnienie premium  ze wzmacniaczem i dlatego wywaliłem oryginalny wzmacniacz i założyłem wzmacniacz 5+1 i co za tym idzie odłączyłem światłowód idący do oryginalnego wzmacniacza wisi sobie luźno. Brzmienie w aucie jest teraz 10razy lepsze  bo doszło jeszcze wygłuszenie drzwi lecz po jakimś czasie zauważyłem, że nie działa mi telefon na denso i teraz nie dawno zakupiłem magazynek do zmieniarki  włożyłem do do zmieniarki  i w menu serwisowym ustawiłem PHONE i CDC wychodze z menu i denso nadal nie widzi zmieniarki ani telefonu. W bagazniku wszystko podpięte jak należy zmieniarka magazynek wysuwa i odbiera ale denso nie widzi ani zmieniarki ani telefonu. Po zgaszeniu auta w menu serwisowym jak wchodze ponownie  to PHONE i CDC są nie zaznaczone i tak za każdym razem, nie wiem gdzie szukać przyczyny, za denso wszystkie kostki i światłowód podpięte...

michal_jawa:
Temat z marca, ale widzę że nikt nie odpowiedział...


--- Cytat: zychelek w Marzec 01, 2015, 17:31:32 pm ---podłącze się do tematu bo mam taki dziwny problem ze zmieniarką i telefonem.
od początku zakupu jaga nie miałem magazynka do zmieniarki  ale jakos mi to nie przeszkadzało bardziej denerwowało mnie moje nagłośnienie premium  ze wzmacniaczem i dlatego wywaliłem oryginalny wzmacniacz i założyłem wzmacniacz 5+1 i co za tym idzie odłączyłem światłowód idący do oryginalnego wzmacniacza wisi sobie luźno. Brzmienie w aucie jest teraz 10razy lepsze  bo doszło jeszcze wygłuszenie drzwi lecz po jakimś czasie zauważyłem, że nie działa mi telefon na denso i teraz nie dawno zakupiłem magazynek do zmieniarki  włożyłem do do zmieniarki  i w menu serwisowym ustawiłem PHONE i CDC wychodze z menu i denso nadal nie widzi zmieniarki ani telefonu. W bagazniku wszystko podpięte jak należy zmieniarka magazynek wysuwa i odbiera ale denso nie widzi ani zmieniarki ani telefonu. Po zgaszeniu auta w menu serwisowym jak wchodze ponownie  to PHONE i CDC są nie zaznaczone i tak za każdym razem, nie wiem gdzie szukać przyczyny, za denso wszystkie kostki i światłowód podpięte...

--- Koniec cytatu ---

Światłowody mają to do siebie, że obwód musi być zamknięty. Nie może być żadnych luźno wiszących wtyczek.
Jeżeli wzmacniacz jest wypięty, to masz 2 możliwości.
1. Musisz sobie zorganizować zaślepkę/pętelkę do wtyczki która jest nie używana co pozwoli zamknąć obwód.
2. Musisz usunąć nie używaną wtyczkę z obwodu dzięki czemu sygnał nie będzie szedł "w powietrze".
Cienki śrubokręt lub szpikulec, podważasz zaczepy dwóch wtyczek, rozbierasz je. Wyciągasz jedną z wtyczek oraz światłowód je łączący, resztę spinasz i wszystko śmiga ;)

Nadmiarową wtyczkę z jednym fragmentem światłowodu możesz komuś odsprzedać jako zestaw rozszerzający do innego Jaguara.

Robcon:
A ja mam pytanie z innej bajki .... niedawno kupiłem X-Type i mam w nim zamontowane radyjko 2din Alpine iXA-W404R oraz mam fabryczną zmieniarkę w bagażniku... niestety albo nie umiem obslugiwac tego radia albo zmieniarka jest nie podłączona ... czy istnieje wogóle możliwość obsługi tej zminiarki z tym radiem ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej