Autor Wątek: samo-podnoszące się wycieraczki ... proszę o pomoc  (Przeczytany 1774 razy)

zwsn

  • Gość
samo-podnoszące się wycieraczki ... proszę o pomoc
« dnia: Marzec 11, 2015, 18:26:09 pm »
Witam wszystkich!
Bardzo Was proszę o pomoc w bardzo nietypowej sprawie. Jestem od roku w posiadaniu Jaguara XJ8 (X350) z 2005 roku. Od jakiegoś miesiąca mam bardzo dziwną przypadłość z którą żaden mechanik nie może sobie poradzić. W aucie same (bez włączania) podnoszą się wycieraczki lecz nie tak jak po włączeniu tylko powolutku się podnoszą do góry. W trakcie tego podnoszenia zapala albo błąd zawieszenia albo wyskakują generalnie wszystkie błędy związane z ABS czy DSC po czym od razu gasną. Gdy włączę i wyłączę wycieraczki, wracają one do pozycji nominalnej niemniej jednak po jakiejś chwili sytuacja się powtarza i tak bez "endu". Może trochę lakonicznie to opisałem ale sytuacja jest specyficzna bo tak naprawdę co mają wycieraczki do systemów hamowania czy też zawieszenia. Może ktoś już miał kontakt z taką przypadłością przez co bardzo proszę o pomoc.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: samo-podnoszące się wycieraczki ... proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2015, 18:43:35 pm »
To może oznaczać uszkodzenie któregoś ze sterowników

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: samo podnoszące się wycieraczki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2015, 14:02:02 pm »
może któraś masa

zwsn

  • Gość
Odp: samo podnoszące się wycieraczki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2015, 14:03:20 pm »
Masa od wycieraczek była ok niemniej jednak została oczyszczona i nadal bez zmian.

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: samo-podnoszące się wycieraczki ... proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2015, 16:50:15 pm »
Co prawda nie w XJ8 , ale w moim XJ40 miałem podobny problem . Przy każdym wciśnięciu pedału hamulca wycieraczka ( u mnie jest jedna ) lekko się przesuwała ( jak odchyliłem ją od szyby , to widać było ile drogi pokonuje za jednym wciśnięciem pedału ) , po włączeniu wycieraczki wracała na swoje miejsce ( cofała się o ten dystans który pokonała ) . Dodam , że podczas jazdy w deszczy gdy wycieraczka pracowała , to  wraz z jednym pełnym przebiegiem migała mi kontrolka od uszkodzenia skrzyni ( to jest tym bardziej śmieszne , że mam skrzynie bez elektroniki, więc ta kontrolka jest u mnie nie aktywna ). Powodem tych wszystkich schizów był moduł sterowania wycieraczkami , który miał pękniętą obudowę i lała się do niego woda , po jego osuszeniu i zaklejeniu obudowy problem znikł .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )