Autor Wątek: Kamera cofania  (Przeczytany 8915 razy)

ukasz1989

  • Gość
Kamera cofania
« dnia: Grudzień 23, 2014, 14:33:24 pm »
Witam

Posiadam następujący problem, mianowicie od zakupu mojego XFa nie działała mi kamera (niebieski ekran), czasem włączyły się czujniki więc czujniki są OK, ogólnie nie potrzebowałem aż tak bardzo pomocy przy parkowaniu więc tego nie naprawiałem. Problem pojawił się dzisiaj kiedy chciałem zrobić przegląd i okazało się że nie działają również światła przeciwmgielne z tyłu które są w klapie bagażnika, nie wiem jak jest z podświetlaniem tablicy, ale wiem że otwieranie klapy bagażnika działa bez zarzutu.


Miał ktoś takie dolegliwości w swoim XF'ie ? czytałem że to może być wiązka przewodów, jeśli tak to czy to drogie, czy dam radę sam to wymienić, a może ktoś jest w Wawie kto już to robił i chce troszkę dorobić ?

Pozdrawiam

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2014, 19:55:55 pm »
Obstawiam wiązkę między klapą, a bagażnikiem. To typowa usterka.
Tę wiązkę łatwo zdemontować po zdjęciu tapicerki, ma złącznik na obu końcach. Zdemontuj i sprawdź czy wszystkie żyły przewodzą.
U mnie przez tą wiązkę samochód sygnalizował otwartą klapę, nie chciał się przez to alarm uzbroić i nie dało się otworzyć klapy inaczej niż kluczykiem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2014, 20:04:21 pm wysłana przez ferlin »

ukasz1989

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2014, 02:17:27 am »
Dzięki za odpowiedź, jak będę w domu od razu wezmę się za sprawdzenie, ma ktoś może link do sklepu gdzie można taką wiązkę zakupić. Bo jakby nie była tragicznie droga to wolałbym wymienić zamiast lutowania.

Offline Darciowezu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • XF 2009 3.0d Premium Luxury
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2014, 09:44:35 am »
u nie w warsztacie powiedzieli 60 funtów za wiązkę i drugie tyle za wymiane

ukasz1989

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2014, 14:43:47 pm »
Jednak padła wiazka 4 kable przerwane. Chłopaki polutowali i kamera super działa tak samo jak światła. Problem mam teraz bo nie działają czujniki parkowania. Po odpaleniu pojawia się komunikat że nie działają i żeby się z jaguarem skontaktować. Wiem ze jeszcze jak nie działała kamera to czasem czujniki się wlaczaly. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?


Koszt naprawy wiązki 50zl. Będę musiał poszukać nowej i wymienić

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2014, 22:50:23 pm »
Witam
ja w swoim xf z 2012 r  nie mam kamery cofania,na allegro zauważyłem niedrogie kamery /200-400 pln/.Jak mniemam we wiązce pewnie jest gniazdo do kamery i łatwo byłoby ją podpiąć,tylko czy jag ją przyjmie czy nie potrzebne jest jakieś specjalne oprogramowanie?Mam wersję z twardym dyskiem i dvd.Orientuje się ktoś ?

tsw17

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2015, 18:18:59 pm »
podpinam się do tematu ja też mam wersje bez kamery i chciałem dokupić uzywke na allegro. mam pytanie: Czy to da sie jakoś złączy zeby wyświetlało się na ekranie po włączeniu wstecznego?;ewentualnie co trzxeba dokupić jeszcze? moze ktoś montował już co  takiego?
Dzięki koledzy Pozdrawiam

Offline patktm

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2017, 08:16:29 am »
Również podpinam się do tematu, też mam xf 2008 bez kamery czy jak wymienię listwy z kamerą to będzie gdzie podłączyć?  Czy trzeba wymienić wiązki?
XF Premium Luxury 4,2 298 KM

Malfoy

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2017, 21:22:40 pm »
Koledzy chyba mam takową listwę z kamerą na zbyciu ale dopiero w niedziele mogę sprawdzić czy nadal zlega mi gdzieś na półce .
Na pewno mam czarny idealny zderzak tył z PDC kompletny również

Malfoy

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2017, 19:55:15 pm »
Koledzy mam takową listwę w idealnym stanie wraz z kamerą i przyciskiem klapy oświetleniem i wiązką .
Z ceną się dogadamy na PW . Zapraszam

Offline maly1103

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2017, 07:39:18 am »
Koledzy i co z tą kamerą da się podłączyć bo też nie mam
Jaguar xf 3.0d

Offline patktm

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2017, 16:14:50 pm »
Też podpinam się do tematu w moim też nie ma kamery czy w samochodzie jest wiązka wystarczy wymienić listwe z kamerą?
XF Premium Luxury 4,2 298 KM

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 30, 2017, 15:08:05 pm »
witam, żeby nie zakładać nowego wątku, pytanie czy te prowadnice żółte na ekranie kamery cofania cofania są zależne od wersji oprogramowania? prezentowany obraz jest z XF 2009, ja mam 2008. Jest możliwość aktualizacji softu?
Pozdrawiam

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2017, 11:20:12 am »
ja mam 2009 i brak prowadnic

Offline jacentyhh

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Xf 4.2 supercharged
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2018, 16:34:35 pm »
witam
tez podłączam się to poprzedniej myśli :)
czy jest możliwość dogrania tych żółtych prowadnic do oprogramowania w kamerze?