Autor Wątek: dzwięk kierunkowskazów  (Przeczytany 6266 razy)

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • S-Type 2,7 D
dzwięk kierunkowskazów
« dnia: Grudzień 21, 2014, 15:03:00 pm »
Witam, mam pytanie czy w  Waszych S-Typach przy włączonych kierunkowskazach (migaczach) kotek wydaję jakieś cykanie, pikanie,obojętnie jakiś dźwięk sygnalizujący włączone migacze???? Ja mam S-Typa z 2005 roku

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: dzwięk kierunkowskazów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2014, 19:26:52 pm »
Nie wiem jak jest w polifcie ale w przedlifcie mój kot wydaje dzwięki...
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: dzwięk kierunkowskazów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2014, 19:28:58 pm »
Mój w po lifcie też cyka

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: dzwięk kierunkowskazów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2014, 21:06:43 pm »
Hej.
U mnie też jest "tykanie", coś w stylu "tik tak".
Coś wcześniej pisałeś, że parktronic Ci nie działa tj. że nie słychać beepera. U mnie jest tak (co w mojej ocenie jest trochę dziwnym rozwiązaniem i nie do końca jestem przekonany, że tak ma być), że jak mam wsteczny i blisko przeszkodę i beeper ją sygnalizuje, to jak mam jednocześnie włączony kierunkowskaz, to tego "tik taka" nie słychać. Wygląda to tak jakby dźwięk kierunków i parktronic korzystał z tego samego głośnika, co kierunkowskazy. Czujniki mam tylko z tyłu, beeper słychać z przodu tj. od deski). Jak patrzę na schemat elektryczny, to powinien być osobny beeper dla czujników z przodu i osobny z tyłu. Ten przedni jest w "liczniku".

A tak na marginesie: https://www.youtube.com/watch?v=mh2D14MmD8Q&feature=youtu.be
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2014, 21:14:46 pm wysłana przez Zdrapciooh »
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • S-Type 2,7 D
Odp: dzwięk kierunkowskazów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2014, 10:05:17 am »
witam, dziękuję kolego za tak jasne wytłumaczenie, z tego wychodzi że głośniczek w liczniku mi wysiadł, teraz musze poszukać czy da się go samego wymienić czy cały licznik do wymiany, a czujniki moje parkowania z tyłu wydaja dźwięk z pod tylnej półki, no a właśnie [przednie są cicho ale faktycznie ten głośniczek może mieć winę.

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • S-Type 2,7 D
Odp: dzwięk kierunkowskazów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2015, 09:21:04 am »
witam, wczoraj zabrałem się za ten dźwięk kierunkowskazów, zaopatrzyłem się w licznik z myślą że po prostu go wymienię ale po podłączeniu okazało się że w liczniku jest immobilizer i nie da się autka uruchomić, ale juz wtedy wiedziałem że dźwięki ożyły, zostało mi w takim razie wymiana samego głośniczka, żeby dostać się do niego musiałem odlutować 2 złącza które znajdują się od wewnętrznej części układu scalonego licznika, wskazówki są wciskane na stożku tak  że trzeba uważać przy ponownym ich wkładaniu i dobrym usytuowaniu (przed zdjęciem bardzo dobrze je cofnąć do oporu i zapamiętać ich pozycję) w innym przypadku będziesz oszukiwany przez wskazania, samo rozebranie jest dziecinnie proste, kilka zaczepów i to wszystko (wszystko na zewnątrz), a więc głośniczek przylutowany i przy składaniu następny problem z wyświetlaczami a dokładniej z ich pinami (po 7 szpilek) przy każdym wyświetlaczu, ostatecznie najlepiej wyjąc wyświetlacze ostrożnie a po złożeniu układu scalonego w obudowę wtedy wkładać wyświetlacze w układ scalony a nie odwrotnie.
Operacłosniczka zakończona powiodzenie