Autor Wątek: Pedał hamulca - nie odbija do końca  (Przeczytany 5897 razy)

Kayyko

  • Gość
Pedał hamulca - nie odbija do końca
« dnia: Październik 20, 2014, 00:11:45 am »
Witam, sytuacja jak w temacie, Pedał hamulca nie odbija do samego końca przez co ciągle świeci się "stop" nie działa tempomat i wyskakuje błąd absu. Czy ktoś się z tym spotkał i wie jak to się tego pozbyć?

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2014, 07:55:08 am »
Jakieś błędy? Ciśnienie płynu hamulcowego?

Kayyko

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2014, 13:32:34 pm »
nie dawno był sprawdzany i wszystko było w porządku, błędów żadnych nie pokazuje jeśli pedał stopą podciągnę do góry, jak go zostawię to po przejechaniu kilku km dsc system fault, ABS i cruise.... Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika błędy sie kasują i jak pilnuje i podciągam pedał to nie wyskoczą, jak zapomnę to błąd sie pojawi.

andrew140785

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2014, 23:35:24 pm »
A nie ma tam sprężyny podciągającej pedał do góry? Może coś się z nią stało? Ale pewności nie mam czy akurat pedał hamulca ją ma :-chyt

Kayyko

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2014, 11:43:13 am »
na razie coś takiego zastosowałem własnym patentem, ale nigdzie nie leżała żadna pod nogami, a jak tam zaglądałem to też nieszczególnie widziałem gdzie taka sprężyna mogłaby być zaczepiona. Jakby ktoś kto ma kota w automacie mógłby u siebie spojrzeć będzie miło :)

kurak22

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2014, 15:33:37 pm »
Powiem tak, co do cudowania przy hamulcach to bym sobie odpuścił, to jest układ odpowiadający za być albo nie być, patent omiń szerokim łukiem albo będziesz miał szybki pogrzeb. :-off

Kayyko

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2014, 16:14:13 pm »
w pt ma iść do mechanika, ale oni często gorzej ogarniają niż forumowicze...więc szukam pomocy no i w sumie rady jak nie dać się naciągnąć

kurak22

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2014, 20:36:28 pm »
jeżeli nie masz swojego mechanika to szczerze wspołczuję, nie dość ze na partyzanta to jeszcze za chore pieniądze  :-gwizd

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2014, 22:02:06 pm »
Nie brakuje Ci takiego zabezpieczenia?

Auto nie hamuje cały czas, a tylko świeci stop?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Kayyko

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2014, 00:08:14 am »
dokładnie tak, jakiś czas temu znalazłem ten biały plastik na podłodze i na szczęście go nie wyrzuciłem. Dziś miałem okazje chwile poleżeć pod kierownicą w kocie swoim i lucas.lp i choć mój automat a jego manual to wyglądało to prawie tak samo wiec namierzyłem w czym sęk.
U mnie ta biała część spada i jak ją założę i docisnę do końca tak że się "zakleszczy" to po wciśnięciu pedału jak go odbija to zsuwa ten plastik i nie wiem jak to zrobić żeby nie spadał przez co powstaje luz.
Oprócz tego z lewej strony jest taka metalowa część z czymś co wygląda jak prowadnica do pedału i u mnie ona się rusza a u kolegi jest przymocowana na sztywno chyba nitem, (ale ciężko tam zajrzeć więc nie mam pewności) do czegoś co chyba tylko służy do usztywniania całej konstrukcji. I teraz się zastanawiam czy da się tę metalową "prowadnice" jakoś tam znowu zamontować czy będą musiał całość wymieniać?

ta "obluzowana prowadnica" jest widoczna na zdjęciu z tej aukcji, ciemno szary kolor, jakby przedłużeniu pedału zakończone wcięciem w kształcie V.
http://allegro.pl/jaguar-x-type-pedal-hamulec-automat-01-09r-i4674923983.html
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 01:16:34 am wysłana przez Choina »

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2014, 13:25:26 pm »
W Fordzie numer tego zabezpieczenia F5RZ2525A lub 93BB2525AB. To jakieś grosze kosztuje. Po założeniu tego jeśli będzie siedziało poprawnie, to musisz rozebrać i "zresetować" czujnik pedału hamulca, żeby nie świecił cały czas, bo on się dopasowuje do skoku.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Kayyko

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2014, 23:17:01 pm »
u mnie jest tak, że jeśli podciągnę pedał stopą do czujnika to się nic nie świeci więc czujnik i elektronika działa dobrze, problem tylko w spadającej "zatyczce/zawleczce". Po jutrze albo coś będziemy działać z tym co jest albo będę myślał o nowej.

Kayyko

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2014, 10:29:38 am »
wstępna diagnoza to ze pedał się cofnął w stronę silnika, po świętach zostanie to zdemontowane i będzie ustalane co dokładnie się stało.

gres

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2014, 09:15:24 am »
Ja mialem identyczna sytuacje w volvo... Wystarczylo dolać do maxa plynu hamulcowego. Wymieniales kiedys hamulcowy? One podobno "miękną" co moze byc powodem nie cofania hamulca. Zacznij od dolania pod kreskę "max"

Kayyko

  • Gość
Odp: Pedał hamulca - nie odbija do końca
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2014, 13:58:27 pm »
płyn jest, dziś wieczorem mechanik ma mi dać znać ostatecznie co i jak, ale problem w tym ze cała "instalacja" cofnęła się ok 1 cm w stronę silnika przez co jak się pedał odciągnie do prawidłowej pozycji względem czujnika od hamulca to zsuwa wcześniej wspomnianą "białą zatyczkę".