Autor Wątek: XJ40 Jaguar Majestic, Daimler Majestic.  (Przeczytany 3682 razy)

DzikiJagular

  • Gość
XJ40 Jaguar Majestic, Daimler Majestic.
« dnia: Październik 15, 2014, 21:21:34 pm »
Cześć.

Szukam informacji ile wersji przedłużonej Majestic dla XJ40 wyprodukowano. Znalazłem info iż 121 Majestic Jaguar z wikipedia, ale nie mam info ile Daimler Majestic, podobno gdzieś na forum piszą 700. Informacje na jag-lowers podają tylko liczbę Daimler Majestic dla USA o nazwie Van Der Plas Majestic, około 1100 ich było (1989--> 350, 1990--> 527, 1992--> 250). Info na temat Daimler Majestc dla europy nie znalazłem.

Proszę o pomoc.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: XJ40 Jaguar Majestic, Daimler Majestic.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2014, 05:51:15 am »
Wszystkie informacje wlacznie z indiwidualnymi autami znajdziesz na xj40.com w temacie o majesticach.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: XJ40 Jaguar Majestic, Daimler Majestic.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2014, 08:26:01 am »
Z tego co wiem to wyszło ich 171sztuk. Jaguar 4.0 Majestic 121sztuk i 6.0 Majestic 50 sztuk. Nic mi nie wiadomo o Daimlerze Majestic.

DzikiJagular

  • Gość
Odp: XJ40 Jaguar Majestic, Daimler Majestic.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2014, 21:27:38 pm »
Ok, w takim razie założę konto na xj40.com i tam zapytam. Jak się dowiem też dam znać.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: XJ40 Jaguar Majestic, Daimler Majestic.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2014, 04:10:22 am »
http://www.xj40.com/viewtopic.php?f=19&t=956

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, xj12-rob ma wszystkie informacje na temat kazdego Majestica jaki kiedykolwiek powstal. Ludzie sa tam pomocni wiec nie bedzie problemu.

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: XJ40 Jaguar Majestic, Daimler Majestic.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2015, 22:49:05 pm »
witam

małe sprostowanie

konkretnie to na USA nie było Daimlera, był Jaguar Vanden Plas który był wyżej w hierarchii wyposażenia niż Europejski Jaguar sovereign

czyli Jaguar Vanden Plas to w USA taki odpowiednik Daimlera tylko że jest to nadal Jaguar, u nas żeby mieć najwyższe wyposażenie trzeba brać już Daimlera, który Jaguarem już nie jest

co do liczb to dobre info bo Majestic to wersja LWB XJ40 której powstało 121 sztuk z czego jedna z kierownicą po prawej stronie

to co piszesz niżej to tak jakby "nazwa marketingowa" na USA Jaguara Vanden Plas'a ,który powstał w ograniczonej liczbie egzemplarzy, info dla Europy nie znalazłeś bo był oferowany tylko na Amerykę północną i oczywiście nie były przedłużane jak te 121 sztuk które nazywały się po prostu Jaguar Majestic

przy okazji mam taki egzemplarz, te z ostatnich lat produkcji których wyszło najmniej miały np jasną kierownicę w kolorze tapicerki, na schowku oraz stolikach wygrawerowany mam napis Majestic, tapicerka, boczki i tylna półka jest 2 kolorowa i wszystkie przeszycia i krawędzie są w innym kolorze bardzo fajny efekt to daje, te tylne boczki z lampkami do czytania są obszyte skórą a nie z tworzywa jak w normalnych wersjach, pasy automatyczne , drewno na panelu przy sterowaniu dachem, grill jak w Daimlerze jaki i chromy boczne , dodatkowe listwy boczne i parę innych


pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2015, 23:15:13 pm wysłana przez Michal_sk8 »