Autor Wątek: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej  (Przeczytany 5385 razy)

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« dnia: Wrzesień 24, 2014, 11:04:27 am »
Pytanie jak wyżej. Zajmował się tym ktoś? Z tego co wiem,X-type 2.0d jest tworzony w połączeniu zarówno ze skrzynią 5-biegową jak i 6-biegową i ostatnio będąc na autostradzie żałowałem że nie ma tego 6 biegu. W chorej łepetynie zrodził mi się pomysł zamiany skrzyni 5 na 6 biegową. Póki co jest to tylko gdybanie ale czy ktoś się tym zajmował albo ma jakieś pojęcie na temat wymiany? Dużo się by trzeba bawić?

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2014, 13:18:04 pm »
Nie wiem czy gra warta swieczki,z reguły w autach ten 6 bieg to nie jest jeden bieg wyzej nad 5tke tylko biegi są "gesciej",podejzewam ze jadąc np 150km/h 5-cio i 6-biegową skrzynią obroty beda bardzo zblizone..

kurak22

  • Gość
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2014, 13:52:30 pm »
źle podejrzewasz ::)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2014, 14:28:46 pm »
Tak?no to bylem w błedzie,dzieki za pouczenie,to teraz sam jestem ciekaw porownania obrotow silnika na najwyzszym biegu w 5-cio i 6-cio biegowej skrzyni..

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2014, 17:20:27 pm »
Mogę powiedzieć jakie są różnice pomiędzy XJ 40 X 308 i X350. Kolejno mają 4, 5 i 6 biegów. Jest spora różnica w spalaniu pracują wszystkie bardzo cicho. Choć to inne generację aut i komfort jest różny. 6 bieg na plus. Co dopiero 8 biegów w nowych Jaguarach.. Jeśli uda Ci się sprawę załatwić daj znać jestem ciekaw, czy się da.  :-za
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Mike_G

  • Gość
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:46:43 pm »
Tez mi brakuje 6biegu tak samo jak tempomatu u mnie i bede sie glowil jak te obie rzeczy zamontowac w moim kocie...

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2014, 22:09:39 pm »
Zabawa średnio opłacalna.

Przy zmianie z MTX75 na MT6 musisz zmienić:
- skrzynię
- łapę skrzyni ()
- koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem (1600zł nowy zestaw)
- wybierak skrzyni z linkami (są inne)
- półosie (inna ilość zębów w wieloklinie)

Cały taki zestaw to lekko licząc 2000zł w przypadku jak dostaniesz używki w ładnym stanie, dolicz robociznę (za wymianę sprzęgła w aucie w którym trza zwalać sanki u nas bierze sie 800-1000zł)

Jeśli dobrze pamiętam w MT6
 bieg 4. ma przełożenie 1.00
 bieg 5. ma przełożenie 0.85
 bieg 6. ma przełożenie 0.77

W MTX75 jest bodaj:
 bieg 4 - 1.00
 bieg 5 - 0.82

Mike_G

  • Gość
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2014, 07:15:38 am »
Czyli jak padnie dwumas lub polosie to mozna myslec o zmianie... A masz moze pomysl na zamontowanie tempomatu? Samo podpiecie kierownicy z tempomatem nic nie daje to nie VAG czy Opel ze wstawiajac manetke zadziala. Ma ktos moze schematy elektryki X-a bo chce podpiac tempomat i komputer do auta...
Watek tempomatu jest z tym ze pytanie zostalo bez odpowiedzi... :/

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2014, 09:21:08 am »
Teoretycznie Jagi są przygotowane jeżeli chodzi o instalację i okablowanie pod pełne wyposażenie już na etapie fabryki, ale wydaje mi się że komputer będziesz musiał zmienić.  :- pojecia
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2014, 16:31:13 pm »
Najłatwiej zmienić ECU i zakodować wtryski (da się nawet VCM'em chińskim) jakkkolwiek musisz pamiętać o dobraniu identycznego komputera o tych samych oznaczeniach (kwestia sterowania turbiny czy podciśnieniowo czy elektrycznie, czy EGR podciśnieniowy z/bez czujnika otwarcia czy w ogóle elektryczny EGR, ale najlepiej jest IDS'em (SDD) lub WDS'em i aktywownie tempomatu z poziomu programu (zmiana jednego bitu). Przynajmniej tak sprawa wygląda w dieselu, bo komputer jest niemal identyczny jak w Mondeo 2.0 TDCi po 2003r.


Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2014, 21:02:04 pm »
Najłatwiej zmienić ECU i zakodować wtryski (da się nawet VCM'em chińskim) jakkkolwiek musisz pamiętać o dobraniu identycznego komputera o tych samych oznaczeniach (kwestia sterowania turbiny czy podciśnieniowo czy elektrycznie, czy EGR podciśnieniowy z/bez czujnika otwarcia czy w ogóle elektryczny EGR, ale najlepiej jest IDS'em (SDD) lub WDS'em i aktywownie tempomatu z poziomu programu (zmiana jednego bitu). Przynajmniej tak sprawa wygląda w dieselu, bo komputer jest niemal identyczny jak w Mondeo 2.0 TDCi po 2003r.


Co znaczy zmienić ECU? No i co to jest ten IDS albo WDS? :)

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2014, 21:20:49 pm »
Schematy są tutaj: http://www.jagrepair.com/JaguarXTypeElectricalOBDIIcodes.htm Chyba dezle też tam są opisane.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

zychelek

  • Gość
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2015, 21:01:20 pm »
Witam. Mam pytanie ponieważ mam całe mondeo tdci 6 biegów i tak myślę że może założył bym ja do mojego x type 2,0  tdci. Z tego ci widzę skrzynia jest potrzebna poduszka skrzyni linki biegów wybierak też tak ? Oraz dwumas ze sprzeglem i przeguby przy skrZyni tak?? Przeguby pasują pod polos  od iksa  ? Przerabial już ktoś ten temat czy będę pierwszy ??

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Skrzynia 6-biegowa zamiast 5-biegowej
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2015, 10:39:19 am »
Czytaj ze zrozumieniem to co napisałem ponad rok temu i dowiesz się, że nie dasz rady.