Autor Wątek: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)  (Przeczytany 2522 razy)

DaNail

  • Gość
Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« dnia: Wrzesień 18, 2014, 17:24:30 pm »
Witam wszystkich forumowiczów.

Od kilku tygodni noszę się zamiarem zakupu X-type'a 2,5 4x4 i jako, że lepiej na początku zapoznać się z tematem o samochodzie, o którym ma się niewiele pojęcia przystąpiłem do lektury owego forum oraz innych popularnych stron opiniotwórczych.
Wiadomo, że w internecie można napisać wszystko i nie zawsze opinia jest zgodna z prawdą to jednak widok liczby wątków w temacie o X-type trochę mnie zaskoczył. Niby wszyscy zadowoleni ale blisko 70 stron o usterkach, wątpliwościach czy prośbach o pomoc lekko mnie skonfudowały.
Nie należę do ludzi specjalnie zamożnych, toteż zastanawia mnie usterkowatość owego modelu. Nie chciałbym znacznej części pensji pakować w samochód i uprzejmie pytam Was wszystkich? Czy utrzymanie Jaguara X-type 2,5 (LPG?) 4x4 automat (jazda raczej po mieście) to takie poważne koszta, tak wiele rzeczy się w nim sypie?




kurak22

  • Gość
Odp: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2014, 19:27:29 pm »
jezeli masz zamiar szczedzic na tym aucie blagam kup wieska albo jakies audi

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2014, 20:18:37 pm »
Na każdym forum samochodowym jest tak, że 70% procent postów jest o usterkach. Tutaj szuka się rozwiązania problemów. Jeżeli z samochodem nic się nie dzieje ,to nie ma tematu  ;D
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline RyanDriver

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • Prezes Zarządu JCPF
Odp: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2014, 20:32:17 pm »
Auto jak auto, każde ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy w jakim stanie go kupisz, jak kupisz tanio i nie wiadomo co to potem dokładasz. Same naprawy nie są koszmarnie drogie w sumie X-type to moim zdaniem najtańszy Jaguar do jazdy na co dzień i raczej najmniejszy. A na instalacji gazowej to też nie oszczędzaj, kolega ostatnio zakładał u jakiegoś "Marka" bo niby 800zł taniej i się buja bo co chwila coś. Ja na jednym z gazem zrobiłem 80tyś bez włożenia złotówki.
1984  XJ-S 5.3, 1988 Daimler seria III  5.3 Double Six, 2003  XJR 4.2, 2003 i inne

croftmax

  • Gość
Odp: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2014, 09:35:38 am »

Pierwsze modele mają już ponad 10 lat .
Ilość postów moim zdaniem czym większa tym lepiej  auta trochę specyficzne zwłaszcza jak zajedziesz do mechanika , co nie którzy nie wiedzą ile cię skasować za byle pierdołę a dzięki forum i postom dużo można zrobić samemu za małą kasę  :)

DaNail

  • Gość
Odp: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:23:58 am »
Akurat z mechanikiem nie ma problemu, bo mój kuzyn wręcz specjalizuje się w angielskich autach (co prawda Land Rovery, ale części ściąga tanio z Anglii).
Wiecie, pieniądze też nie są jakimś strasznym problemem. Po prostu zależy mi, by ten samochód ZAWSZE odpalał i jechał. Jeśli większość z Was ufa swojemu Jaguarowi to nie będę się zastanawiał, bo będę szukał zadbanego egzemplarza, ale jeśli u prawie połowy forumowiczów pojawia się lekki dyskomfort za kierownicą, bo coś się świeci, coś stuka itp. to bardzo się zmartwię, bo X-type cholernie mi się podoba.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:10:37 pm »
Kupuj nie zastanawiaj się, Jaguary to super samochody, jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz to mało co Cię interesuje prócz spraw ekspolatacyjnych, ja mam z PL salonu, jak narazie sprawy typu: klocki, tarcze, łożyska tył, opony, filtry oleje. Teraz przyszedł czas na łączniki stabilizatorów tył i amortyzatory przód (jeden cieknie). Wymieniam komplet odrazu z nowymi odbojnikami i sprężynami. Auto według mnie, jak ktoś kupuje z pewnego źródła z oryginalnym przebiegiem, to nie sprawia żadnych problemów. To samo tyczy się każdego innego Jaguara, jak X350 czy S-type. Dowodem na to, jest to, że chcę kupić teraz drugiego X-Type ale 3.0 V6 z pl salonu. Tylko przy kupnie uważaj bo na allegro większość to złomy.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

DaNail

  • Gość
Odp: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:45:28 pm »
Oglądałem już jedną "superokazję" z otomoto w Krakowie. Wrażenia miałem takie, że mogłbym napisać o tym skecz kabaretowy. Będę cierpliwie zatem szukał dalej.

Mam do Was jeszcze profilaktyczne pytanie. Czy omijać wersje USA jeśli chcę zakładać gaz? Gdzieś czytałem takie opinie. Jaguary z USA są zdaje się lepiej wyposażone, ale i tańsze rocznikowo z jakiegoś powodu...

gres

  • Gość
Odp: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2014, 09:31:07 am »
Widzisz, moje odczucia po zagladnieciu na forum byly takie : albo nikt nie potrafi pomoc bo tak Malo postow o usterkach, albo fur sie nie psuje czesto

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2014, 10:41:06 am »
Jeśli nie jesteś gotowy na największe bolączki i problemy auta, które mogą wyniknąć, to nie stać cię na nie. To moje założenie.

W kraju gdzie "mechanicy" potrafią naprawiać tylko VAG, a przy wszystkim innym rozkładają ręce X-Type jest ryzykownym pomysłem. Niektórzy sprzedawcy części (nowych), "mistrzoie TecDoc'a", nie widząc cęści w katalogu rzucają na pałe części od Mondeo MKIII, które nie mają racji bytu pasować. Elektryka w X-ach to w ogóle wątek nieskończonych zamieszań.

Jak chcesz mieć spokój i pewność, że wszędzie i o każdej godzinie Ci ktoś naprawi auto, a części kupisz w warzywniaku za rogiem, to kup Passata B6, bo X-Type taki nie jest. To kapryśne auto z niekiedy wrednym charakterem. Ale chyba dla tego tak kochane ;)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wrażenia po przeczytaniu forum :-)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2014, 21:53:01 pm »
Odradzam kupno Jaguara, jeżeli decydującym kryterium jest bezusterkowość. Auto ma sporo denerwujących niedoróbek, które dają się we znaki szczególnie gdy jest to egzemplarz z niewiadomego źródła (ale nie tylko). Mało kto się zna na tych autach na tyle, że od razu zdiagnozuje problem. Prędzej wymienią Ci pół samochodu i nie rozwiążą problemu.
Dodatkowo wersje USA rzeczywiście są praktycznie niegazowalne, jeżeli wszystko ma chodzić bez błędów, palących się  checków, zastosowanych kasowników błędów (ja tak mam) lub innych nieciekawych historii. A jak wiadomo spalanie wersji V6 średnio 15l/100km bez LPG nie ma racji bytu ze względu na koszty.

Dodatkowo jest często sporo zamieszania dotyczących różnic pomiędzy różnymi wersjami wyposażeniowymi. Nikt za bardzo nie jest w temacie czy da się dołożyć coś do uboższej wersji bez zbytnich ingerencji w wiązki elektryczne itp. Najczęściej nie da się łatwo zrobić upgrade.

Zaletą Jaga jest dla mnie jego wygląd i w niektórych częściach kraju niezbyt częste występowanie (ale akurat u mnie jest sporo takich aut).
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black