Autor Wątek: koła zimowe  (Przeczytany 2172 razy)


Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: koła zimowe
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2014, 17:02:49 pm »
Co do felg to kwestia gustu, ale jeśli letnie koła są nieoryginalne to raczej wybrałbym ostatnią opcję z nakrętkami bo i tak będziesz musiał się w takowe zaopatrzyć.
Jeśli chodzi o opony, to najlepszym wyborem będą nokiany. Pracowałem jakiś czas w tej branży i wiem że są to jedne z najlepszych opon na zimę (bo z letnimi jest trochę gorzej) i sam mam zimówki z nokiana, tylko starszy model.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

kurak22

  • Gość
Odp: koła zimowe
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2014, 17:23:43 pm »
hankook odpuść, nokian polecam, jak szukasz zabawy w śniegu to tylko te bieżniki: http://allegro.pl/4x205-60r16-opony-zimowe-bieznikowane-gwarancja-i4576456117.html
wygrzebiesz się na tych butach z każdego bajora. mieszanka typowo na zimne dni. ostry rant daje szokujące efekty, opona się nie ślizga tylko się wrzyna rantem. do tego śmieszna cena.
minusy- wiadomo v-max odradzam
W sam raz na zimowe zabawy!

ketrab

  • Gość
Odp: koła zimowe
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2014, 19:01:08 pm »
dzieki, za odpowiedzi. jeżeli chodzi o nakrętki to mam, wiec mogą być bez. to beda dobre felgi do x typa? a może coś innego macie? opony też moga być inne?
bieżnikowane sa ok, ale tym razem szukam czegos innego

eMWuGSM

  • Gość
Odp: koła zimowe
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2014, 19:05:49 pm »
http://allegro.pl/4x205-60r16-opony-zimowe-bieznikowane-gwarancja-i4576456117.html
Te opony mają zajedobrą rzeźbę bieżnika, sam jeździłem na oryginalnych Pirelli Carving EDGE i to była jedna z najlepszych zimówek na jakich jeździlem (w RWD).

Nokiany zazwyczaj na zimę są fajne, seria Hakkapellitta (czy jakoś tak) była dobra. Michelin Alpin to opona premium, która jest co prawda bardzo dobra, ale płacisz głównie za markę.


Ja od kilku lat kupuję tylko Uniroyal'a MS Plus (w czarnuchu mam MS Plus 77 na zimę i jestem mega zadowolony). Mogę polecić, bo się wgryzają świetnie w świeży jak i w mokry oraz zbity śnieg. Najlepiej sprawują się natomiast w solance (-2-3*C woda z solą lub w wodzie) jak to Uniroyal. Na suchym też nie jest źle.

Fajne jeszcze byly Goodyear UltraGripPreformance.

Godne polecenia (z półki ekonomicznej) są:
Dębica Frigo - Na śnieg ok, ale na suchą jezdnię zmrożoną i na błoto pośniegowe już gorzej.
Barum Polaris 2 lub 3 - głośne niestety, ale fajnie się jeździło na nich w śniegu.

Fajne są też Vredesteiny SnowTrac to już w sumie półka premium, a ceny dość przystępne.

Co do felg polecam z Mondeo 16" jakieś nieoryginalne alu lub stalówki ale w zamienniku (KFZ lub Kronprinza), ponieważ oryginalne są miękkie i strasznie łatwo się gną niestety. Ty w większości pokazałeś felgi z S-a (częściej te wzory widzę w S-Type).

PS. W X-ie na zimę sprawdzają się alu 17" z oponą 205/50/17 (obecnie standardowy rozmiar dla kompaktów typu Golf i Focus, a jest dopuszczany przez producenta - patrz wlepa na boku konsoli).

ketrab

  • Gość
Odp: koła zimowe
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2014, 19:38:46 pm »
super, dziek eMWuGSM
a powiedzcie mi jakie powinno byc odstawienie felgi (et) i jej szerokość? (6,5/7.0)

ketrab

  • Gość
Odp: koła zimowe
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2014, 17:26:25 pm »
ok, felgi kupione :D (te z pierwszego linku)
a opony chce kupic te
http://allegro.pl/4x-opony-nokian-wr-d3-wrd3-205-55-r16-zima-i4579229483.html
będzie ok?? :D

Offline mr-dexter

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: koła zimowe
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2014, 22:13:59 pm »
zanim jednak je kupisz, sprawdź komentarze o tym sprzedającym... Nie za ciekawe (szczególnie te negatywne) Poza tym, ta śmiesznie niska cena np we mnie budzi obawę, że coś jednak może być z nimi nie tak.... Być może się mylę, aczkolwiek przezorny- zawsze ubezpieczony.
X-type 3.0 AWD '01

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: koła zimowe
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2014, 22:02:16 pm »
Ja mam Pirelli Sottozero serie2 i mogę polecić. Nie wiem jak teraz stoją cenowo, ale to są opony raczej z tych droższych, więc sam zdecyduj czy chcesz tyle wydać.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black