Autor Wątek: Jaguar czwartą najbardziej niepolecaną marką  (Przeczytany 6068 razy)

ghrh

  • Gość
Jaguar czwartą najbardziej niepolecaną marką
« dnia: Wrzesień 09, 2014, 16:39:09 pm »
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Tych-marek-nie-polecaja-uzytkownicy-samochodow,wid,16867423,wiadomosc.html
Cytuj
Czwarte miejsce w niechlubnym zestawieniu zajmuje Jaguar. Angielska legenda przekonała do siebie tylko 25 proc. użytkowników. Pozostali są zdania, że samochody Jaguara są zbyt drogie w utrzymaniu. Czy zarzut ten jest słuszny? Należy pamiętać, że mamy do czynienia z marką ekskluzywną. Najtańszy model spod znaku dzikiego kota - XF - na polskim rynku wyceniono na 209,5 tys. zł w wersji podstawowej; najdroższy - XK - na 481,5 tys. zł. Wydaje się więc, że osoba, która decyduje się na taki zakup, powinna być przygotowana na wysokie koszty utrzymania samochodu.

Przed Jagiem Dodge, Chrysler i Mitsubishi.

enter84

  • Gość
Odp: Jaguar czwartą najbardziej niepolecaną marką
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2014, 16:54:52 pm »
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Tych-marek-nie-polecaja-uzytkownicy-samochodow,wid,16867423,wiadomosc.html
Cytuj
Czwarte miejsce w niechlubnym zestawieniu zajmuje Jaguar. Angielska legenda przekonała do siebie tylko 25 proc. użytkowników. Pozostali są zdania, że samochody Jaguara są zbyt drogie w utrzymaniu. Czy zarzut ten jest słuszny? Należy pamiętać, że mamy do czynienia z marką ekskluzywną. Najtańszy model spod znaku dzikiego kota - XF - na polskim rynku wyceniono na 209,5 tys. zł w wersji podstawowej; najdroższy - XK - na 481,5 tys. zł. Wydaje się więc, że osoba, która decyduje się na taki zakup, powinna być przygotowana na wysokie koszty utrzymania samochodu.

Przed Jagiem Dodge, Chrysler i Mitsubishi.
nie wiem kto pisał ten artykuł,ale chyba nie pytali użytkowników BMW o koszty eksploatacji,że o zakupie samego samochodu nie wspomnę...

semo

  • Gość
Odp: Jaguar czwartą najbardziej niepolecaną marką
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2015, 10:17:02 am »
nie wiem kto pisał ten artykuł,ale chyba nie pytali użytkowników BMW o koszty eksploatacji,że o zakupie samego samochodu nie wspomnę...
Użytkuję teraz szóste BMW. Każde kupiłem jako używane (w momencie kupna miały od 6 do 16 lat).
90% części które do nich kupuję, kupuję w ASO BMW. W większości przypadków nie wydaje mi się żeby były przesadnie drogie, choć przyznam że nie wiem jakie ceny mają części do najnowszych modeli.
Teraz przymierzam się do kupna X300 lub X308 - jeśli ceny części do Jaga nie są wyższe niż do BMW to nie będzie źle. Pod warunkiem że jakość jest porównywalna.  ;)

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Jaguar czwartą najbardziej niepolecaną marką
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2015, 12:11:25 pm »
Ta ankieta to przedruk z USA. Porównywanie standardów Amerykaniskich z Polskimi to karkołomne przedsiemwzięcie.
S-Type V6 3 l. po lifcie  Paweł Warszawa

Roobs

  • Gość
Odp: Jaguar czwartą najbardziej niepolecaną marką
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2015, 11:49:07 am »

nie wiem kto pisał ten artykuł,ale chyba nie pytali użytkowników BMW o koszty eksploatacji,że o zakupie samego samochodu nie wspomnę...
[/quote]

Zapewne nie byłeś użytkownikiem BMW stąd masz taki pogląd- mylny!
W cenie również! Wczoraj widziałem XJ 2.0i za 420 tyś zł. To musi byc ślepa miłość :D

Offline MI6

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • XKR
Odp: Jaguar czwartą najbardziej niepolecaną marką
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2015, 22:06:59 pm »
Byłem posiadaczem bmw 760( raczej nie szczęśliwym :-[) bmw, było praktycznie nowe, bo 6tyś przebiegu jak je kupiłem. Muszę przyznać, ze żadnego auta pod względem usterkowości niw wspominam takźle jak tego bmw. Co do cen to, każdy wyjazd do serwisu, to kwota, między 4, a 6 tyś, a to było w 2008r.
Teraz mam xkr 2000r, niby nie ta sama półka cenowa, bo ma już 15 lat, ale prócz serwisów na czas i takich tam standardowych usterek to jest to bardzo dobre auto, które nie musi wcale być skarbonką.

Roobs

  • Gość
Odp: Jaguar czwartą najbardziej niepolecaną marką
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2015, 11:49:47 am »
Byłem posiadaczem bmw 760( raczej nie szczęśliwym :-[) bmw, było praktycznie nowe, bo 6tyś przebiegu jak je kupiłem. Muszę przyznać, ze żadnego auta pod względem usterkowości niw wspominam takźle jak tego bmw. Co do cen to, każdy wyjazd do serwisu, to kwota, między 4, a 6 tyś, a to było w 2008r.
Teraz mam xkr 2000r, niby nie ta sama półka cenowa, bo ma już 15 lat, ale prócz serwisów na czas i takich tam standardowych usterek to jest to bardzo dobre auto, które nie musi wcale być skarbonką.

...a gwarancja to gdzie była???
Nowe auta naprawia się na gwarancji, bezgotówkowo!!!!
Zakładam że było to E65 a nie E38
Bardzo mnie interesuje lista awarii, wtedy będę mógł uzasadnić swoje wątpliwości co do tego postu.