Autor Wątek: Doposażenie S typa w oryginalne dodatki  (Przeczytany 2630 razy)

skyludwik

  • Gość
Doposażenie S typa w oryginalne dodatki
« dnia: Sierpień 26, 2014, 22:29:10 pm »
Witajcie!
Mam plana na dołożenie kilku elementów do auta brakuje mi rolety z tyłu i głośników ze wzmacniaczem pod tylną półką.
Co do nagłośnienia: rozumiem, że muszę kupić radyjko z napisem "premium sound", oraz dół tylnej półki ze wzmacniaczem i głośnikami i to podłączyć. Wydaje się, że to bułka z masłem ale dziś postanowiłem wymienić półkę tylną na taką z maskownicami głośników i niejako przy okazji z roletą tylną. Sielanka się skończyła, gdy zdjąłem  starą półkę i okazało się, że nie ma nigdzie na widoku pasującej do rolety wtyczki. Trochę mnie to zmartwiło albo źle szukam?? Może błędnie przyjąłem, że wiązki są pełne jak w moich poprzednich autach. I tu pojawia się prośba: gdzie szukać wtyczki do rolety?? Może ma ktoś choćby zdjęcie jak ona wygląda?? Co do głośników i wzmacniacza: która wtyczka będzie pasować?? Po zdjęciu półki i w jej okolicach naliczyłem 4 wolne wtyczki... Auto ma Navi, i czujniki z tyłu fabryczne...
Pozdrawiam.

skyludwik

  • Gość
Odp: Doposażenie S typa w oryginalne dodatki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2014, 16:01:35 pm »
Odpowiadam sam sobie;) Półka z roletą pasuje p&p co nie powinno dziwić. Kostki do niej niestety nie znalazłem. W samej rolecie jest kostka z trzema pinami, jak łatwo się domyślić jeden to masa, drugi to + a trzeci sterowanie. Podłączyłem do tego trzy przewody i podniosłem roletę na czym mi w sumie najbardziej zależało. Teraz mam permanentnie rozwiniętą. Poszukiwania wtyczki będę kontynuował przy okazji instalowania radia wyższego i głośników ze wzmacniaczem; tych pod półką. Do nich na szczęście wiązka i kostka jest na miejscu.
Pozdrawiam.

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Doposażenie S typa w oryginalne dodatki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2014, 11:41:40 am »
Dodatkowych głośników w premium audio jest więcej niż tylko te w tylnej półce.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

skyludwik

  • Gość
Odp: Doposażenie S typa w oryginalne dodatki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2014, 12:32:52 pm »
Wiem;) ale od czegoś trzeba zacząć;) Jeśli wiesz konkretnie gdzie i jakie to napisz proszę!

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Doposażenie S typa w oryginalne dodatki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2014, 12:40:04 pm »
Są jeszcze w desce rozdzielczej tam na dole na środku przy nogach, a z tą półką to ściągnij ten panel gdzie jest oświetlenie i przyciski jeżeli jest instalacja to tam zapewne będzie wtyczka.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Doposażenie S typa w oryginalne dodatki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2014, 12:47:21 pm »
Wtyczka od rolety powinna chyba być na tylnym prawym słupku, montaż tego premium audio sobie odpuść, gra to wyjątkowo słabo miałem w dwóch autach i słuchałem w kilku innych bo myślałem że może z racji wieku głośników to nie gra ale to poprostu słaby system. Załóż normalne aftermarketowe audio ewentulnie dwa niskotonowe w tylną półke zagra to o niebo lepiej niż ten dwunastogłośnikowy system który mam u siebie.

skyludwik

  • Gość
Odp: Doposażenie S typa w oryginalne dodatki
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2014, 19:59:41 pm »
Dziękuję za rady !