Autor Wątek: Czy to kalibracja wskazówek zegara?  (Przeczytany 2614 razy)

enter84

  • Gość
Czy to kalibracja wskazówek zegara?
« dnia: Sierpień 26, 2014, 21:48:02 pm »
Panowie mam problem,nie wiem czy w waszych typkach jest coś takiego,że jak zgasicie auto to chwilę potem słychać ciche-krótkie terkotanie i wskazówki obrotomierza i prędkości opadają delikatnie poniżej skali?Czy jest to normalny objaw?może komputer za każdym razem robi korektę wskazówek zegarów?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2014, 22:39:49 pm wysłana przez enter84 »

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Czy to kalibracja wskazówek zegara?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2014, 23:12:22 pm »
U mnie też tak jest:) :-tylko
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...

enter84

  • Gość
Odp: Czy to kalibracja wskazówek zegara?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2014, 10:51:37 am »
dzięki,później postaram się wrzucić filmik jak zachowują się u mnie te wskazówki...

połączono

nie mogę wyedytować poprzedniego wątku,więc tutaj wrzucam film:

KLIKNIJ BY OBEJRZEĆ WIDEO
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2014, 08:47:32 am wysłana przez BlackV6 »

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Czy to kalibracja wskazówek zegara?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2014, 22:28:43 pm »
Ja też mam tak samo, ale nie jestem pewien czy było tak od początku jak auto nabyłem (wydaje mi się, że raczej nie). A w ogóle to u mnie w trakcie jazdy coś podobnie "grzechocze" gdzieś w lewej strony (pod maską lub właśnie z okolicy deski -pod deską). Nie mogę zdiagnozować co to jest, ale po jakimś czasie zacząłem się zastanawiać czy to właśnie nie jest odgłos z jakiegoś mechanizmu od zegarów). Wydawało mi się, że po prostu coś tam już zaczyna się wyrabiać i być może łapie jakieś luzy i dlatego. To jest tylko moje przypuszczenie.
Moje pytanie jest takie, czy ktoś nie ma takiego objawu u siebie po wyłączeniu zapłonu?

Acha te odgłosy słyszalne są w trakcie jazdy, gdy jadę wolno tak, że odgłos pracy silnika nie zagłusza. Najczęściej słyszalne to jest na dojeżdżaniu do skrzyżowania gdy toczę się spokojnie bez gazu i delikatnie przyhamowuję... Ma ktoś coś podobnego? Nie jest to żaden pisk, ani skrzypienie czy też tarcie a właśnie podobne grzechotanie tylko jakby mniej słyszalne.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Czy to kalibracja wskazówek zegara?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2014, 17:55:13 pm »
Co do dziwnych odgłosów w czasie jazdy, to nie mam pojęcia, ale jeśli chodzi o opadnięcie wskazówek i pyknięcie to chyba normalne i ma to związek z elektryką. Jak parę dni temu montowałem moduł do świateł dziennych i szukałem w skrzynce pod maską przewodu z plusem po zapłonie to znalazłem taki, co ma plus po stacyjce ale po wyłączeniu stacyjki plus był jeszcze przez chwilę i to zgrywało się z ruchem wskazówek i pyknięciem przekaźnika pod maską w jednym czasie.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Czy to kalibracja wskazówek zegara?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2014, 08:56:58 am »
Ponawiam pytanie, bo to że te wskazówki tak się zachowują to już ustaliliśmy (potwierdzone przez kilka osób). Dlaczego tak się dzieje, czy ktoś ma kota w tótrym tego nie ma i czy słyszycie podobne dźwięki podczas jazdy??? Bo ja słyszę. I nie słyszałem tego po kupnie auta i moim zdaniem to się nasila z biegiem czasu.
Moje przypuszczenia, że jest to w jakimś stopniu powiązane z jakimś mechanizmem od zegarów (może licznik, może wskazówki. Tego nie wiem, ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak to wszystko tam działa. Podejrzewam, że jest tam jakiś obracajacy sie mechanizm, który albo wpada w jakieś drgania albo jest to jakaś wypracowana plastikowa zębatka czy coś w tym stylu i przy zazebianiu się luzy powodują takie dźwięki...

Wie ktoś jak to działa?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black