Autor Wątek: S-type 2004 4.2L - nie odpala  (Przeczytany 5739 razy)

FatimexMotors

  • Gość
S-type 2004 4.2L - nie odpala
« dnia: Lipiec 08, 2014, 11:48:30 am »
Korzystając z okazji, chciałem wszystkich serdecznie przywiać.

Witam, mam problem z Jaguarem S-type (2004r, 4.2 benzyna, automat), samochód nie chce odpalać. Zaczęło się od tego że klimatyzacja przestała działać (pompa działa - sprawdzałem na krótko), następnie chcąc zresetować moduł klimatyzacji, nie mogłem połączyć się z ECU, przy sprawdzaniu błędów obok ECM wyświetla się " [ERRx0] " Myśląc że ECM padł - kupiłem używany lecz sytuacja się nie poprawiła. Nie mogę skonfigurować ECM ani żadnego modułu przez to że nie łączy się z ECM'em. Samochód nie chce odpalić, skrzynia jest zablokowania w pozycji P (dioda P przy skrzyni mruga) Na konsoli wyświetlają mi się błędy:

- DSC not available
- ABS fault
- Gearbox fault

Do diagnostyki używam oryginalnego oprogramowania IDS / SDD + kabel mongoose pro. Nie mam już głowy co mogło to spowodować. Raz udało mi się odblokować skrzynie i skasować wszystkie błędy lecz wskoczyły na nowo.

Proszę o jakieś podpowiedzi co może być nie tak w tym samochodzie. Jeżeli trzeba będzie mogę wysłać wszystkie kody błędów które dostaje od komputera + wykaz sterowników.

PS.  Czy ktoś może mi powiedzieć do czego służy wprowadzanie kodu przy IDS? Chodzi o to że gdy zostawię komputer na parę minut (wygaśnie i włączę na nowo) IDS prosi mnie o podanie 6 ostatnich znaków numeru VIN + jakiś PASSWORD (pod informacją "Proszę podać hasło wyświetla się: SEED: ***********).

* - jakiś numer, którego nie jestem w stanie znaleźć nigdzie na internecie.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2014, 12:40:36 pm »
Witamy firmę Fatimex na forum.
Czy czujnik bezwładnościowy jest włączony?
Jakie numery błędów udało się odczytać?
Są dwie możliwości powodu dla, którego musisz wpisywać Vin plus kod. Pierwsza to samochód został zabezpieczony kodem przez dealera i nie masz możliwości dokonania niczego więcej prócz odczytanie błędów, chyba że znasz ten kod. Dwa to prosi o podanie kodu dealerskiego, tego którego dostajesz przy zakupie licencji na oprogramowanie. 
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

FatimexMotors

  • Gość
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2014, 13:25:43 pm »
Więc tak, kody które wyświetlają mi się przy sprawdzeniu widoczne w załącznikach. Przełącznik bezwładności jest wypchnięty w górę, po naciśnięciu go, nic go nie blokuje.

Co do tego kodu, nie jestem pewny czy to po prostu nie jest przez to że komputer przechodzi w stan uśpienia - po uruchomieniu IDS'u ponownie, wszystko jest OK.

Na warsztacie to pierwszy i mam nadzieje że ostatni taki bubel, samochód robiony był pod sprzedasz, co widoczne było po jakości napraw wcześniejszych (zderzak klejony od środka na taśmę malarską, gaz pociągnięty po kolektorze wydechowym, poprzecierane przewody paliwa) Serwisujemy sporo tych jaguarów i nigdy nie było problemu, do teraz, z tym kotem. :- pojecia

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2014, 14:00:03 pm »
hmm faktycznie dziwna sprawa.
Czy odczyt błędów nie jest możliwy przez SDD, widzę że to co jest w załączniku jest przez IDS ? Proponuję odczyt bezpośrednio przez SDD.
Wygląda na to, że nie ma odczytu modułu ECM. Skoro wymieniłeś na drugi i sytuacja się nie zmieniła, to może wina leży w okablowaniu? Bezpieczniku?
Patrząc na błędy stałe to:
U1900 dotyczy magistrali CAN i zestawu wskaźników należy sprawdzić ten obwód
U2523 dotyczy znowu magistrali CAN i braku komunikacji, przerwa w obwodzie do ECM
U1027 dotyczy elektronicznego hamulca, należy z poziomu SDD lub IDS spróbować go zaprogramować,
P1797 dotyczy błędu komunikacji TCM/ECM magistrali listwy CAN i wskazuje na przerwany obwód.
Proponuję zacząć od sprawdzenia powyższych obwodów, a także skrzynki bezpieczników.  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

FatimexMotors

  • Gość
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2014, 14:38:38 pm »
No niestety, przez SDD się nie da bo on automatycznie łączy się od razu z IDS'em (stara wersja oprogramowania w jagu) Wszystkie bezpieczniki sprawdzone sto razy. Myślałem jeszcze o złej masie, bo jaguary są na to strasznie uczulone, no nic, sprawdzanie całego CAN'a mnie czeka :) Dzięki za pomoc, jeżeli coś się zmieni dam znać dla potomnych ;)

FatimexMotors

  • Gość
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2014, 11:21:18 am »
Właśnie odizolowałem wtyczkę ECU, załamałem się jak zobaczyłem jakość wykonania poprzednika  :o(zdjęcie). Co o tym sądzicie?

Gdzie mogę znaleźć coś więcej na temat napięcia w poszczególnych pinach wtyczki ECU?

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2014, 12:37:19 pm »
Poprzez IDS-a można zlokalizować przerwy w obwodzie. Nie zawsze jest to możliwe. Dla wszystkich modeli XJ od 1998 r. jest to możliwe, dla XF czasami, a ponieważ to tak na prawdę S-Type, to możesz spróbować to zrobić. Po kliknięciu na dany błąd, powinna się pokazać możliwość testowania lub adaptacji, jeśli będzie przerwa w obwodzie komputer pokażę numer wtyczki, a na dole po lewej stronie można zobaczyć dokładnie gdzie on jest i jaki ma numer i kolor koszulki kabla. Jeśli to się nie powiedzie, to pozostaje sprawdzanie ręczne. Mam schemat dla x350 4,2 dla ECM, mogę podesłać na @.  

XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

FatimexMotors

  • Gość
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2014, 12:48:23 pm »
Jeżeli  masz to podeślij, możemy się wymienić, mam sporo dokumentacji do jaguarów ale tego niestety nie mogę znaleźć. E-mail: olszewski.tomasz.2@gmail.com

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2014, 13:07:45 pm »
Poszło. Powodzenia.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

FatimexMotors

  • Gość
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2014, 14:12:15 pm »
Witam, czy ktoś by mógł mi wysłać zdjęcie kawałka wiązki około 30cm idącą od wtyczki? Chodzi o wiązkę ECM. Szukam na necie i nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam.

termit_tm

  • Gość
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2014, 18:59:15 pm »
chodzi ci o tę wtyczkę która wchodzi w ścianę grodziową po stronie pasażera ? jeśli tak to mogę zrobić takie zdjęcie bo mam luzem wiązkę od 4,2 

FatimexMotors

  • Gość
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2014, 09:04:15 am »
Tak dokładnie o tą chodzi :)

FatimexMotors

  • Gość
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 25, 2014, 11:47:14 am »
Kolego czy możesz podesłać te zdjęcia?

termit_tm

  • Gość
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2014, 22:06:37 pm »
troszkę mi wyleciało z głowy ale do środy się tym zajmę

FatimexMotors

  • Gość
Odp: S-type 2004 4.2L - nie odpala
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 31, 2014, 12:21:58 pm »
Będę bardzo wdzięczny. Co dzień to nowy ślad ale nadal brak komunikacji z komputerm  >:(