Autor Wątek: Nagłośnienie w XF-ie  (Przeczytany 7690 razy)

DKT

  • Gość
Nagłośnienie w XF-ie
« dnia: Czerwiec 03, 2014, 21:51:08 pm »
Witam kupiłem Jaga z 2010 roku w wersji S wszystko jest super w tym aucie oprócz nagłośnienia (gra jak w dużym fiacie) .W menu jest bardzo mało ustawień jeżeli chodzi o muzykę . Myślę że jak na tę markę to nawet podstawowe nagłośnienie powinno coś reprezentować . Napiszcie jeżeli ktoś ma te same odczucia i co ewentualnie można z tym zrobić. 

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2014, 22:42:02 pm »
Mam dokładnie ten sam problem i podłączę się do pytania.
Wcześniej jeździłem Audi A6 i seryjne nagłośnienie (nawet nie Bose) bije na głowę to w XF-ie.
Czy są jakieś patenty sprawdzone na wymianę nagłośnienia?

Roobs

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2014, 08:14:21 am »
No to trzeba sprawdzić jak można podpiąć nieoryginalny sprzęt bo ja mam B&W i też marniutko. Obojętnie czy to MP3 czy dobre CD.

baltic900

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2014, 09:18:52 am »
dziwie się, mi gra super.....

regulacja wysokich i niskich tonów z menu...

subwoofer w bagazniku tez ma regulacje.....

zero trzasków szumów ... dzwięki czyste??? i da rade naprawde głośno jak trzeba ;-)

Roobs

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:28:26 am »
...szcena praktycznie nie istnieje, mała szczególowość, papierowe niskie tony...można to zrozumieć w podstawowym zestawie ale B&W?  :-K

Pitbull

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2014, 13:33:41 pm »
Szału nie ma ale i tak lepiej niż miałem w E60..tam był dramat, Natomiast podstawowy zestaw z Lexusa bije Jaga na głowę..

slimak3

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2014, 20:52:01 pm »
u  mnie tez lipa 2012  30 d premium  luxury

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2014, 20:58:30 pm »
Nagłośnienie w Jagu to nie dyskoteka.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

slimak3

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2014, 22:22:24 pm »
ja  tez  jak  bym  w  garnku  sluchal

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2014, 01:08:54 am »
U mnie bez uwag,zresztą jag to nie sala koncertowa i służy do czego innego i nie zagłuszałbym pomruku kota!żadną muzyką.

Roobs

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2014, 13:26:10 pm »
Zakładam że większość zadowolonych nie bardzo orientuje się w nagłośnieniu aut pisząc że to nie dyskoteka czy sala koncertowa, choć z tą drugą powinna mieć jak najwięcej wspólnego.
Nagłośnienie to nie przysłowiowe "umpa umpa" tylko przestrzeń, czystość brzmienia instrumentów, wokalu, scena itd. Nie musi być głośno aby dostrzec co daje dobrze dobrany system audio.
Sam spotkałem się z marką która przy małych "Watach" dawała najlepszy dzwięk, przy głosniejszym słuchaniu było słabo.
Kiedys było wiecej wystaw, konkursów audio gdzie można było posłuchać jak sprzęt za 2 tyś zł i trochę własnej pracy bije na łeb fabryczną muzykę za 15 tyś zł i wiecej. To jest moja ocena w oparciu o praktykę. Nie wiem co maja inni na myśli pisząc "słabo czy dobrze". Dla mnie gra słabo ale to żadna nowość bo fabryczne audio to zawsze tylko marka nie dzwięk.

DKT

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2014, 21:02:12 pm »
Jeżeli chodzi o to jak powinno wyglądać nagłośnienie w aucie to mam takie samo podejście jak Roobs. Nie do końca jednak zgodzę się z tym że każde fabryczne audio to lipa, w poprzednim aucie miałem BOSE i było wystarczająco. Wracając jednak do tematu nagłośnienia w Jagu  może znacie  kogoś kto potrafi ,,naprawić" muzykę w tym aucie ?(w rozsądnych pieniądzach oczywiście)

Roobs

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2014, 22:41:06 pm »
Napisałem ogólnie. Nagłośnienie w Astrze to nie taka sama lipa jak w  S klasie czy serii 7 BMW...jednak to wciąż jest dalekie od poprawnego brzmienia.

DKT to chyba Dolnyśląśk? We Wrocławiu możesz zapytać w Extreme.

hobbysta

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2014, 17:03:24 pm »
Tez chetnie bym cos zmienil. Jak zapytalem u stealer'a to odpowiedzieli, ze nie mozna zrobic u nich modyfikacji na nic lepszego.

tet

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w XF-ie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2014, 06:38:13 am »
Sam jestem w trakcie przeprowadzania zmiany audio. Aktualnie stoję przed pytaniem czy przedwzmacniacz magistrali most M1000-M=-DA2 będzie współpracował z systemem audio w Jagu z tego co udało mi się ustalić w Jagu powinno siedzieć to samo co w Land Roverze jeżeli chodzi o wzmacniacz.