Autor Wątek: Klima-dziwny problem...  (Przeczytany 4232 razy)

krisgaj

  • Gość
Klima-dziwny problem...
« dnia: Czerwiec 01, 2014, 11:23:34 am »
Cześć, Koledzy, mój DDS ma od jakiegoś czasu problem z klimą: przy ustawieniu temperatury w wariancie "auto" czyli przycisk pokrętła temperatury wciśnięty,z górnych nawiewów wieje cały czas prawidłowa chłodna bryza, natomiast z dolnego,"nożnego" nawiewu, po krótkiej chwili chłodu stopniowo temperatura rośnie,aż do pełnego grzania. Objaw ten ustępuje, gdy wyciągnie się przycisk temperatury czyli do pozycji " manual"- wtedy grzanie z dołu zamienia się w chłodzenie, ale tak działa wyłącznie, gdy temp.ustawiona jest na minimum czyli 65 F, a przy nawet lekkim przesunięciu w stronę 70 F znów z dołu zaczyna się dmuchanie gorącym powietrzem. Nie zmienia nic przesuwanie suwaka "Air" w żadną stronę.Czynnik klimy świeżo uzupełniony. Wcześniej nie było tego problemu.
Proszę o radę  :- pojecia
Pozdrawiam Kris

Offline leso

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Klima-dziwny problem...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2014, 11:03:21 am »
przepraszam że nie bardzo na temat ale gdy mi podasz wymiary paska klinowego do klimy i go założę to może ci podpowiem mam xj6 4,2 1982 pozdrawiam  lech

krisgaj

  • Gość
Odp: Klima-dziwny problem...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2014, 10:02:56 am »
Chętnie,ale nie mam zielonego pojęcia o wymiarach paska do klimy  :o, za ok 2tygodnie oddam kota do mechanika,to może to sprawdzi i wtedy dam znać.
Pozdrawiam

Offline daimler v12

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Klima-dziwny problem...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2015, 21:36:10 pm »
chłopaki mam v 12 i nie wiem jaki gaz do klimy idzie pomożecie?

tomek1212

  • Gość
Odp: Klima-dziwny problem...
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2015, 00:30:27 am »
Oryginalnie R12, ale ten czynnik jest wycofany ze względu na negatywny wpływ na środowisko.
Po niewielkich przeróbkach można napełnić układ popularnym czynnikiem r134a, około 10-20% mniej niż R12.