Autor Wątek: Problem z montażem Jaguar Voice w X350  (Przeczytany 4900 razy)

rd5

  • Gość
Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« dnia: Kwiecień 07, 2014, 16:52:03 pm »
Cześć,
chcę zamontować w moim X350 2005 bluetooth i voice. Poprzez justanswer doszedłem już do tego, że oprócz BTUM potrzebuję jeszcze modułu PSE (chętnie kupię jak ktoś ma na zbyciu) ale mam problem z voice. Nie mam gdzie tego podłączyć, znalazłem wiązkę nr C2C21853 z 7 wejściami ale podobno potrzebna jest jeszcze główna wiązka elektryczna. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Nie znam nawet numeru części.

Pozdrawiam
rd

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2014, 14:22:11 pm »
Oprócz tego wszystkiego, będziesz potrzebował te moduły zaprogramować do swojego samochodu.. :-W
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2014, 15:43:37 pm »
Oprócz tego wszystkiego, będziesz potrzebował te moduły zaprogramować do swojego samochodu.. :-W

pewien jesteś tego programowania? u siebie zmieniałem moduł głosu z niemeckiego na angielski dokładałem bluetooth i nic nie programowałem

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2014, 16:18:42 pm »
Tak jestem pewien.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

rd5

  • Gość
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2014, 16:25:34 pm »
Dzięki za podpowiedzi a wiecie może jaka powinna być ta wiązka elektryczna? U mnie nie ma nawet instalacji przygotowanej pod montaż voice.

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2015, 12:50:04 pm »
ja też doposażam swojego kota i tu pojawia się pytanie , moduły voice-a mają oprócz nr części 2R8F- .....  na końcu jeszcze dwuliterową końcówkę , a nigdzie nie znalazłem info co to oznacza ( np. są CF , BD , FD itp. )( poza tym , że mają różne języki , ale to jest zaznaczone na module ) , również na module telefonu występuje na końcu AC lub AD itp. i tu pytanie czy to będzie chciało ze sobą wszystko współpracować jak w jednym module voice-a będzie CF a mod. telefonu AD , może ewentualnie ma ktoś rozkminione te symbole co one dokładnie oznaczają ,  robiłem próbę z zamontowaniem modułu telefonu z x-typa do xj-a i w zasadzie wszystko działało - oprócz mikrofonu , ale nie miałem podpiętego jeszcze voice-a , a w schemacie elektrycznym jest przejście na mikrofon przez voice-a więc sobie myślę , że aby to wszystko uruchomić to muszę mieć podpięte wszystkie moduły . No i kolejne pytanie czy na pewno to trzeba wszystko programować w aso , bo u mnie po wpięciu modułu telefonu i blutootha wszystko działało od razu ( znaczy oprócz mikrofonu )
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2015, 15:40:05 pm »
nic nie trzeb programować, ludzie nie mają pojęcia, udzielają się na forum i wprowadzają innych w bląd. Wpinasz wszystko co potrzeba  i będzie działać. Końcówka nie ma znaczenia, moduły pasują zamiennie różnią się tylko wgranym jezykiem.

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2015, 13:13:02 pm »
nic nie trzeb programować, ludzie nie mają pojęcia, udzielają się na forum i wprowadzają innych w bląd. Wpinasz wszystko co potrzeba  i będzie działać. Końcówka nie ma znaczenia, moduły pasują zamiennie różnią się tylko wgranym jezykiem.

potwierdzam , właśnie jestem po instalacji voice-a , należy wpiąć tylko wtyczkę w voice-a "szeroką" , ta węższa jest niepotrzebna , wpiąć światłowód , podłączyć mikrofon w konsoli oświetlenia centralnej nad lusterkiem - w panelu jest miejsce na wtyczkę przewodu mikrofonu  ( ja wpiąłem zwykły mikrofon od komputera i schowałem go w miejscu czujnika od alarmu - są takie dwie okrągłe osłonki po obu stronach konsolki , dzięki temu nie mam żadnych widocznych wystających dodatkowych elementów , lub można wpiąć oryginalny mikrofon od jakiegokolwiek jaguara z zestawem telefonu ) i wszystko działa . Na wyświetlaczu pojawia się w ustawieniach voice control gdzie można przystąpić do nauki kota własnego języka . Ja akurat jestem frankojęzyczny więc wszystkie komendy wypowiada do mnie po francusku . warto mieć przy sobie kartkę i długopis , gdyż trzeba powtarzać za modułem określone sekwencje językowe więc jeśli ktoś nie jest naprawdę biegły w danym języku to lepiej je sobie zapisywać , a potem powtarzać , gdyż jak się będzie gadać niewyraźnie to potem kot wariuje przy wybieraniu głosowym i np. zamiast zmienić stację radiową na 4 przełączył mnie na AM . na szczęście sekwencja nauki jest możliwa w każdej chwili do powtórzenia więc po drugiej próbie kot zaczął rozumieć co do niego gadam . Muszę przyznać , że jest to dość ciekawy bajer , można nim obsługiwać klimatyzację , radio , cd ,zmieniarkę cd, nawigację , telefon ( to tylko wiem teoretycznie bo jeszcze nie założyłem modułu telefonu , bo brakuje mi rozgałęziacza światłowodu ).jak założę moduł telefonu to się podzielę spostrzeżeniami przy montażu , może komuś się przydadzą  .
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2015, 11:29:28 am »
tak więc jestem już po zamontowaniu voica i modułu telefonu z blutooth w moim kocie .
dla niewtajemniczonych informacja , że nie jest to zbyt skomplikowane i w zasadzie każdy jest w stanie wykonać to samemu w domu przy użyciu kilku prostych narzędzi . po podłączeniu wszystkich wtyczek ( w voica światłowód i większa wtyczka , drugie gniazdo zostaje puste , w moduł telefonu światłowód i szeroka wtyczka , w panelu środkowym z tyłu pod kratką nawiewu klimatyzacji moduł blutooth , mikrofon w panel oświetlenia na podsufitce ) wszystko działa , nic nie trzeba programować w serwisie itp.
jedyną trudnością może być złożenie kabla światłowodu , należy pamiętać o zachowaniu połączenia szeregowego wszystkich urządzeń , lub po prostu dodać rozgałęziacz na określoną ilość sprzętu . Jak by ktoś potrzebował to mam taki na stanie .Ważne też jest jakie modułu pasują , podaję poniżej symbole :
voice - 2R8F-14b292- ( FC - ostatnia  końcówka podobno jest nieważna , ważny jest tylko symbol języka na module  )
blutooth - BTUM J01BTU0202
moduł telefonu - 2W93-19K350-AC
jak by ktoś miał problemy to zawsze służę pomocą .

xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2015, 12:02:13 pm »
Dokładał ktoś może monitorki z tyłu? dużo z tym roboty?

Offline Lechu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2016, 02:17:13 am »
Hej. Wybaczcie laickie pytanie, ale czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z tym Voice w X350?
Czy to jest jakaś funkcja sterowania głosem która występuje w każdym egzemplarzu X350? Czy może te które mają moduł nawigacji? Czy może fabryczny telefon? 

Rzucam domysłami, bo dopiero zaczynam przygodę z X350. Mam model z 2004 roku, z dotykowym ekranem. Na konsoli środkowej jest przycisk telefonu, ale po wciśnięciu go pokazuje mi komunikat o braku telefonu. Czy można sparować z samochodem dowolny 'nowoczesny' smartfon? czy trzeba mieć jakieś specjalne moduły (BT? Voice?).

Sorry za laickie pytania ale dopiero zaczynam a nie znalazłem nic w historii.
Brytyjski gentleman's car '04 V8 296KM
Niemiecki dresowóz XL '07 V8 355KM
Japońska turbo mydelniczka '07 Boxer 230KM
Polski duży klasyk '71 R4 65KM
Polski mały klasyk '84 R2 24KM

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2016, 09:05:27 am »
dzieki voicowi możesz pogadać ze swoim kotem , wydawać mu komendy głosowe - klimatyzacji , sprżetowi audio , nawigacji , telefonowi -taki bajerek jak chcesz błysnąć przed nowym pasażerem , w realu zupełnie zbędny gadżet .
co do montażu to przerabiałem ten temat ze swoim kotem i mogę powiedzieć , że mam go rozkminiony do perfekcji
po pierwsze sprawdż najpierw w bagażniku po lewej stronie po zdjęciu tapicerki jakie masz moduły . czy oprócz nawigacji masz też moduł telefonu i voica .Pewnie nie ( ja tak miałem , ktoś je wcześniej  za.... ), następnie zobacz czy są tam jakieś niepodłączone wtyczki , jeśli tak to najlepiej  zrób zdjęcie i do mnie prześlij to ci powiem  czy da się coś z tym zrobić .
jeśli będą wtyczki do modułu telefonu , to następnie musisz poszukać w konsoli środkowej za kratką tylnego nawiewu moduł BT , czy jest czy też jest po nim tylko wspomnienie , kolejna sprawa sprawdż czy jest mikrofon w podsufitce , czy jest czy go nie ma  .Jeśli tych sprzętów nie ma a okablowanie istnieje i chcesz się cieszyć oryginalnym mod. telefonu to musisz ich poszukać na alegro . symbole modułów podawałem w tym  poście ,
jak skompletujesz wszystkie moduły to należy to podpiąć , dołączyć rozgałęzienie światłowodu i wszystko działa .
co do voica sprawa jest łatwiejsza , wystarczy wpiąć voica i światłowód i sprzęt działa . Przy kupowaniu voica sprawdź jaki ma język , jest to podane na obudowie . programowanie voica znajdziesz w instrukcji którą ci przesłałem
maciek
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 20:23:53 pm wysłana przez MicGin »
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Lechu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2016, 23:34:37 pm »
Hej promotion. Dzieki za wyczerpujacy opis. Co jesli chcialbym podlaczyc jedynie telefon z Android i BT do samochodu na zasadzie zestawu glosnomowiacego. Czy potrzebuje tylko modul BT? Czy moze moduly telefonu i BT? Czy moze wszystkie 3 moduly o ktorych pisalez pare postow wyzej.
Brytyjski gentleman's car '04 V8 296KM
Niemiecki dresowóz XL '07 V8 355KM
Japońska turbo mydelniczka '07 Boxer 230KM
Polski duży klasyk '71 R4 65KM
Polski mały klasyk '84 R2 24KM

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Problem z montażem Jaguar Voice w X350
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2016, 09:57:48 am »
aby sparować telefon z samochodem , potrzebujesz moduł BT i moduł telefonu , voice niekoniecznie , jest to oddzielny moduł działający niezależnie od pozostałych
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007