Autor Wątek: Centralny zamek szaleje  (Przeczytany 2273 razy)

stille

  • Gość
Centralny zamek szaleje
« dnia: Marzec 23, 2014, 12:18:52 pm »
Witam,

Mam problem z centralnym zamkiem. Podobnych tematów było kilka ale nie znalazłem satysfakcjonujacej porady i pozwoliłem sobie stworzyć nowy :)


Problem wygląda następująco : centralny zamek działa tylko dobrze dla dwojga drzwi - Inne niestety się nie zamykają centralnym - Proces zamykania to tak: system zamyka, otwiera,zamyka ,otwiera i chyba jeszcze raz. Widać że próbuje zamknąć ale mu się nie udaje - pomysłowym że to te krańcówki w drzwiach (czujniki zamknięcia drzwi).

Ktoś miał podobny problem? Jak rozwiązać ?   :-help

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Centralny zamek szaleje
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2018, 15:18:23 pm »
Czy komuś udało się rozwiązać ten problem już ?
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline Zatoichi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Centralny zamek szaleje
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2018, 19:28:20 pm »
Miałem podobne objawy w x300 - po zamknięciu z pilota siłowniki trzy razy zamykały się i otwierały, finalnie pozostając w pozycji zamkniętej. Przy próbie zamknięcia manualnie (z kluczyka) zamykały się tylko drzwi kierowcy. Wydedukowałem, że winien jest mikrowyłącznik w zamku/siłowniku. Wymieniłem komplet - zamek z siłownikiem. I po problemie.

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Centralny zamek szaleje
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2018, 07:30:02 am »
Możliwe ze masz za mocno naciągnięte linki z klamek w drzwiach (albo jedna) jak wymieniałem linke w swoich ddzwiach to za mocno była naciągnięta i miałem taki objaw, dlaczego? Zauważ ze żeby otworzyć zamek jak jesteś w środku auta to nie musisz pociągając w 100% za klamkę, możesz otworzyć zamek bez otwierania drzwi ciągnąć lekko za klamkę, możliwe ze u ciebie klamka cały czas jest ciągnięta na otwarcia( w sytuacji włączenia D jak wszystkie zamki się zamykają nie miałem takiego problemu) jak sciaglem linke z klamki problem ustał, później założyłem ja lżej i było ok, chociaż centralny tez zachowywał się trochę dziwnie, teraz zerwała się całkiem i centralny śmiga idealnie, szukam nowej linki, bo tamta naprawiłem sam