Autor Wątek: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.  (Przeczytany 7005 razy)

Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« dnia: Luty 26, 2014, 21:37:32 pm »
Przy powolnej jeździe w sumie jest ok ale jak tylko wcisnę  mocniej gaz obroty skoczą na 3 lub 4 tyś. obrotów i samochód nie przyśpiesza i nie zmienia biegu jak puszczę gaz i wcisnę go powoli wtedy zwiększy prędkość ale jest zamulony.
Podłączyłem komputer ale nie wykazał błędów.
Wymieniłem filtr paliwa i nadal nic.
Może miał ktoś podobne problemy i pomoże zdiagnozować przyczyne? ??????
Jaguar 3.0 v6 2001r

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2014, 21:46:46 pm »
Może być na przykład zapchany katalizator a może być coś innego. Mogą być uszkodzone cewki. Może świece trzeba wymienić?? Może łapie ci fałszywe powietrze?? Może filtr powietrza jest zapchany?? Przepływomierz też może źle działać.
A tak poza tym, czy na wolnych obrotach chodzi silnik równo?? Czym czytałeś błędy?? Jakie dane widzi sterownik?? (praca sondy Lambda, praca wtryskiwaczy i cewek, jakie dane widzą inne czujniki??) Po tych danych można by cię nakierować ale tak to jak wróżenie z fusów.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2014, 22:12:43 pm »
Byłem u elektronika samochodowego nie wiem jakim programem sprawdzał ale nie wykazało żadnych błędów. Jutro wymienię świece.
Jaguar 3.0 v6 2001r

morhot

  • Gość
Odp: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2014, 07:43:27 am »
Kolego, napisz jednoznacznie czy dzieje sie tak, że:
1. Po wciśnięciu gazu silnik bezproblemowo wkręca się na obroty, ale nie przenosi momentu na koła i samochód nie przyspiesza. Wtedy winne jest przeniesienie napędu, czyli jeśli masz manuala to sprzęgło, a jeśli automat to... też sprzęgło, tylko inaczej wyglądające, ale działające tak samo.
czy tak, że:
2. Wciskasz gaz, auto ładnie przyspiesza ale tylko do 3-4 tysięcy obrotów, potem się zatyka i traci moc. Jeśli są takie objawy, to trzeba szukać przytkanego wydechu (zapchany/rozpadnięty katalizator, przytkany tłumik), problemów z zapłonem lub ciśnieniem paliwa.

Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2014, 18:27:52 pm »
Objawy bardziej pasują do 2.
Wymieniłem świece i nic nie pomogło, wyczyściłem przepustnice i przepływomierz i zrobiło się gorzej. Falują obroty, gaśnie, nierówno pracuje jest tragedia.
Pon przejechaniu ok 1km samochód nagle zwalnia nie reaguje na gaz.
Jaguar 3.0 v6 2001r

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2014, 19:24:20 pm »
Wystarczyło poszukać na forum. Nie jeden raz już było to poruszane. Jak czyścisz przepustnicę nie powinno się jej przestawiać ręcznie bo można ją łatwo uszkodzić. Ale raczej stawiam na padnięte cewki.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2014, 18:27:56 pm »
Badanie komputerem nic nie wykazało, jak jadę spokojnie i dodaje gazu umiarkowanie wszystko jest ok ale gdy wcisnę za dużo gazu  obroty wejdą na 4 tyś i auto dalej nie przyśpiesza jak puszcze gaz i wcisnę go powoli auto przyśpieszy. Mało tego nie działa trakcja i tempomat.
Jaguar 3.0 v6 2001r

ciamajda

  • Gość
Odp: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2014, 18:51:33 pm »
Masz zatkany układ wydechowy, tylko na komputerze powinno to wyjść-prawdopodobnie katalizator jest zapchany
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2014, 20:17:10 pm wysłana przez Choina »

Offline mirekbar

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2014, 20:33:23 pm »
Cześć
U mnie były podobne efekty na kompie raz czysto raz sonda lambda  dzisiaj u mechanika dość ostro został  przygazowany( po usunięciu błędow  wymianie   filtrów, oleju, świec) i wyszło, ,szydło z worka" wywaliło dziurę w kolanku przy  kolektorze  i zasysało lewe powietrze. W  niskiej temperaturze była minimalna szczelinka i na pierwszy rzut oka wszysko ok.Wymieniono gumowe kolanko-rurkę i kotek jak nowy.
Nie taki diabeł straszny jak go malują.
Pozdrawiam wszyskich kocich miłośników      :-tylko :-tylko :-tylko
Mirek  :-):-):-)   S-Type 3,0    2002r:-):-):-):-)

Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2014, 20:44:11 pm »
u mnie nie było styku przy sondach lambda.
Jaguar 3.0 v6 2001r

Offline Jag 2.1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Brak mocy przy przyśpieszaniu Jaguar s type 3.0 01r.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2018, 08:38:42 am »
Ja mam tak, krecilem go bez paliwa. i teraz po wymianie pompy ktora sie zatarła, kupiłem uzywke i teraz jak sie nagrzeje to traci moc i muli ale jak mu psikne plakiem to przestaje czyli musze kupic nowa pompe nie używaną?
X-Type 2.1 V6
X-Type 2.5 V6