Autor Wątek: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła  (Przeczytany 34838 razy)

Pierwszak

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2014, 17:20:41 pm »
Nie no racja też tak pomyślałem, że i tak trzeba wymienić. Najwyżej dalej będę szukał.
Napiszę w najbliższym czasie jake są postępy.
Pozdrawiam.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2014, 15:01:49 pm »
Lewy ?prawy?  tył? przód?  Ja wymienialem przedni lewy - z Allegro oczywiscie bo akurat byłem w  Polsce jak sie pojawiła potrzeba wymiany. Natomiast w UK niedaleko mam sklep  x-type parts  a tam za 124 funty (PI x drzwi 600zł) nówka funkiel  http://www.xtypeparts.com/suspension/driveshafts/01-09-jaguar-x-type-25-30-v6-petrol-man-auto-lh-drive-shaft-.html   Niestety wysylka  ponad 100zł  w Europie  no ale  700 to nie 3000 jednak :)  Maja tez szeroki wybór uzywanych - szukaj "drive shaft"   -  LH to left hand , RH to right hand czyli lewa  i prawa. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2014, 15:06:30 pm wysłana przez bartnik »

ghrh

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2014, 15:50:34 pm »
Czysty Murphy. Gdzie była ta informacja jak dla siebie szukałem???

ghrh

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2014, 17:37:04 pm »
No to telefon od mechanika:
Rozbite gniazdo przegubu, duży luz i stąd stukanie. Oczywiście nie do dostania...

Pierwszak

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 13, 2014, 00:56:19 am »
A to gniazdo nie znajduje się w moście tylnym? Popraw mnie jeśli się mylę. Trzeba most cały wymieniać?
W Piątek wymieniam półośkę lewą przednią to powiem zeby na to zwrócili uwagę, bo nie wydaje mi sie zeby sama wymiana półości załatwiła problem na amen :/

ghrh

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 13, 2014, 09:09:05 am »
A to gniazdo nie znajduje się w moście tylnym? Popraw mnie jeśli się mylę. Trzeba most cały wymieniać?

Oczywiście, mówię o tylnym moście.
Na razie na podstawie przegubów szukamy zamiennika, ewentualnie można coś dotoczyć. Wolałbym nie musieć kupować mostu.

Offline Tomy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 13, 2014, 11:02:50 am »
Tak informacyjnie dorzucę do tematu, że manżeta wewnętrzna przegubu przedniego 3.0 v6 pasuje m.in. od cytryny, fiesty, mazdy. Często jest rozerwana przy wyciąganiu z silnika.

manżeta przegubu wewnętrznego przód
SPIDAN 23179
PASCAL G6F022PC
śr1= 19mm
śr2= 60 mm
h= 84mm

Niech Wam portfel ciężki będzie ;)
wiele części napędu pasuje np z forda transita curiera, focusa 16v.

Pierwszak

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2014, 13:47:53 pm »
Wymieniłem półoś. Wibracje przy wyższych obrotach ustały i teraz ładnie się kręci na każdym biegu.
110zł półośka + 50zł robocizna. Został mi dobry zewnętrzny przegub i osłony przegubów na wszelki wypadek.

Walenie z tylu dalej pozostało. Wał jest cały, półośki z tylu też czyli wyszło na to, że trzeba wymienić most.
W weekend będę zamawiał most w "bardzo dobrym" stanie a w przyszłym tygodniu umawiam się na wymianę. Podobno nie taka prosta operacja i zajmie pół a może cały dzień ( czyli wysoki koszt robocizny ).
Napiszę w tygodniu czy problem został rozwiązany.
Pozdrawiam.

ghrh

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 14, 2014, 13:57:45 pm »
Szczerze mówiąc z doświadczenia wolę swój naprawić niż kupić używany 'w dobrym stanie'. Nie wiesz, jak sprzedający rozumie ten stan i czy za miesiąc albo dwa nie będziesz powtarzał procedury. Parę razy kupowałem części używane i z dokładnością do jednego za każdym razem się sparzyłem.
Przypadłości tylnego mostu w X-Type są dość powszechnym problemem (huczenie, piszczenie na mrozie), więc szansa na powtórzenie w najbliższym czasie spora. Jak dobrze naprawisz to masz parę lat głowę spokojną.

Za parę dni będę miał swój zrobiony, najwyżej to wszystko odszczekam ;) Możesz poczekać i wtedy podejmować decyzję.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2014, 14:05:12 pm wysłana przez ghrh »

ghrh

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 31, 2014, 19:39:32 pm »
Trochę się przeciągnęło...
Regeneracja mostu - rozbiórka, czyszczenie itp, wymiana wszystkich łożysk i sztukowanie gniazda przegubu - >2k. Efekt znakomity, cisza, spokój, nic nie łupie.
Z perspektywy czasu - lepiej znaleźć most, w którym nie wali, wtedy da się zmieścić w 1,5k z samą wymianą łożysk. Gniazd nie ma nigdzie dostępnych, podobno żeby pospawać to jakiś dziwny stop i jest to niemal awykonalne i stąd cena wyższa.

Janusz Sa

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 23, 2014, 17:28:19 pm »
Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła. Nie wiem, czy to dokładnie tak nazwać, ale właśnie zamawiam, i to nowy „łącznik wału – przegub elastyczny, pierwszy od strony skrzyni. Kosztuje około 130 zł nowy, mówię około bo to nie w polskich złotych.

hidy

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2015, 21:04:41 pm »
No i co?
Ja po wymianie skrzynki kątowej nie zauważyłem większej poprawy. Stuki dalej dochodzą gdzieś z okolic skrzyni biegów. Jest wyraźny luz miedzy wałem a przednią osią.
Może to skrzynia biegów? :-thumpdown
Czy ktoś miał taki problem i znalazł rozwiązanie?

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 27, 2015, 22:34:25 pm »
U mnie skończyło się na wymianie poduszki z tyłu silnika/skrzyni, wizualnie była ok, ale guma już wyrobiona i po wymianie jest kolosalna różnica. Czas wymiany to jakieś 10min z wjechaniem na kanał Druga kwestia to u mnie jest jeszcze malutki luz na frezie wału, ale to nie przeszkadza już w normalnej jeździe, przy jeździe nazwijmy to sportowej czasem się odzywa

inkk

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2016, 23:44:56 pm »
Ja też dołączę się do tematu. Jakieś 9 miesięcy temu miałem problem z wałem, podczas jazdy było słychać jakby świszczenie i okazało się, że to wał (tak powiedział mi mechanik).  Ok, kupiłem inny, używany wał ale dopiero niedawno się dowiedziałem, że wystarczyło kupić samą podporę wału i można było to tak załatwić, ale też usłyszałem od mechanika, że ta część jest niedemontowana.
Problem ustał ale wrócił inny jakieś 2 miesiące temu. Podczas ruszania i przy zmianie biegów słychać stuk, np. ruszanie do przodu i zaraz do tyłu. Okazało się, że to luzy na wale, podczas ruszania samym wałem na kanale występował spory luz, a zatem dałem wał do regeneracji (kwota 450 zł w Katowicach, o ile jest ktoś zainteresowany, bo obdzwoniłem sporo firm), minus jest jedynie taki, że nie wyważają wałów bo ponoć się takich rzeczy nie robi. Wydaje mi się to nieprawdą bo jakby nie było wał ma blaszki na końcach. Nieistotne, dostałem wał i okazało się, że stuki dalej są i doszło jeszcze dudnienie przy 110-130 km/h. Rozmawiałem z mechanikiem, wziął auto na kanał podniósł i ktoś zmieniał biegi przód tył. Dostałem filmik i zdjęcie, która część jest do wymiany bo są luzy.
Dzwoniłem do sklepów niestety nie wiem za bardzo jak to się nazywa. Załączam link do filmików - stukania i zdjęcia z zakreślonym elementem.
https://www.dropbox.com/sh/ag1aw1tgqz6pcei/AAAdHtklbpyKA_laBKEYKNvNa?dl=0
Może komuś sie to przyda tu są zdjęcia mojego wału łącznie z wymiarami Jag 2002r
https://www.dropbox.com/sh/1n6vx8o79s6onpg/AAAuY2MorOtEdTzkXfrJysUZa?dl=0

Jedynie co udało mi się dowiedzieć to, że oryginalnie nie dostane tej części, trzeba wymienić cały tył, a więc 3-3,5 tyś jak dobrze zapamiętałem.
Może wiecie z którego auta dałoby radę dopasować tą część i jak to się nazywa fachowo ?

zapomniałem jeszcze dodać, poduszkę skrzyni biegów też wymieniałem
Będę wdzięczny za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 00:03:05 am wysłana przez inkk »

krzychyuw89

  • Gość
Odp: Stukanie przy zmianie biegów po odpuszczeniu sprzęgła
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2016, 14:29:36 pm »
Kolega w pierwszej wiadomości pyta o stukanie w Jagu AWD, a co to może być jak u m,nie z przednim napędem 2.0D kombi też słyszę podobne stukanie i też jakby z tyłu po odpuszczeniu sprzęgła...głównie po 4 i 5 biegu.
Czy to rzeczywiście jakaś poduszka przy skrzyni biegów/silniku i tak to się niesie jakoś dziwnie do tyłu???
Jakieś pomysły ???

Pozdrawiam