Autor Wątek: Jak wyjąć świece w Jaguarze Xj12/ DD6 celem sprawdzenia  (Przeczytany 2876 razy)

Offline Sabbath

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Jak wyjąć świece w Jaguarze Xj12/ DD6 celem sprawdzenia
« dnia: Styczeń 22, 2014, 10:26:27 am »
Jak w temacie, proszę o info bowiem dzis przymierzam sie do sprawdzenia i wyjęcia świec w DD6. Proszę o jakieś info jak sie do tego zabrać, ewentualnie jakis tutorial lub DIY.
Pozdrawiam.

Ze świecami zrobiony porzadek wymiana nie jest skomplikowana tylko czasochłonna bo trzeba zdejmować listwy paliwowe. Jedynie do ostatnich świec jest w miarę dostęp.
Silniczek chodzi jak zegarek, nawet podczas dodawania gazu zapalniczka się nie wywraca postawiona na kolektorze ssącym. Jest jak pszczółka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2016, 17:14:49 pm wysłana przez Choina »

Ciamek

  • Gość
Odp: Jak wyjąć świece w Jaguarze Xj12/ DD6 celem sprawdzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2015, 20:31:03 pm »
W ostatni weekend postanowiłem odkręcić świece w moim dd6 i okazało się, że nie trzeba zdejmować listw paliwowych. Wystarczy klucz nasadowy 21 do świec, końcówka przegubowa i przedłużka wraz z grzechotką lub pokrętłem stałym ( u mnie 1/2"). W celu odkręcenia świec musiałem tylko poluzować uchwyt od linki przy gruszce i odkręcić rozpórkę z lewej strony (od strony kierowcy). Później to już  odkręcanie i wyjmowanie za pomocą cienkich szczypiec.

Offline raflik1977

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jak wyjąć świece w Jaguarze Xj12/ DD6 celem sprawdzenia
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2018, 19:19:22 pm »
Świece numer 1A i 1B pod kompresorem klimy wykręcałem długą nasadką z końcówką hexagonalną na końcu. Do tego klucz płaski i poszło. Trochę gimnastyki ale się da ;)