Autor Wątek: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów  (Przeczytany 5159 razy)

meter30

  • Gość
Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« dnia: Styczeń 07, 2014, 22:11:48 pm »
Witajcie. Jako, że mam xenony to i powinny być też spryskiwacze - są sprawne, ale dziury w zderzaku coraz bardziej mnie rażą, a nie chcę zaślepek przyklejać na stałe. Posiadam zaślepki spryskiwaczy, jednakże mają pęknięte/urwane zaczepy. Nie uśmiecha mi się kupować używek po 150zł szt + malowanie, nie tylko z powodu że to cena kosmiczna jak za tak drobny element, ale również dlatego, że moje oprócz wadliwych zaczepów są całkowicie sprawne. Myślę, że przy odrobinie zdolności manualnych oraz dobrej koncepcji można takie mocowanie dorobić nawet lepsze od fabrycznego, stąd też moja prośba - czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia dobrej jakości które przedstawiają jak dokładnie wygląda mocowanie owej zaślepki do spryskiwacza??

Do tego jeszcze prosiłbym o słowo wyjaśnienia - spryskiwacz wysuwa się pod wpływem ciśnienia płynu, po zakończeniu pryskania chowa się w zderzaku. Jako, że nie mam zamocowanych zaślepek, to wchodzi mi on pod lampę całkowicie. Czy jeśli zaślepki będą zamocowane, to spryskiwacz chowając się, oprze się o zderzak, czy też ma wyznaczony jakiś punkt zerowy - w momencie bezczynności jest ustawiony tak, że zaślepki przylegają do zderzaka bez dodatkowych naprężeń (które ciągnęłyby zaślepkę do wewnątrz)? Nie wiem czy dobrze to opisałem, brak mi właściwego doboru słów, ale ktoś kto bawił się spryskiwaczami będzie wiedział o co chodzi ;)

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2014, 04:28:41 am »
Kup sobie nowe zaślepki u forumowicza zadek07 - 200zł komplet wraz z krzyżakami. O ile dorobisz uszy, to zazwyczaj łamią się też krzyżaki, a krzyżaki to element nie dostępny oddzielnie. Można je kupić tylko z pompką. Jak głęboko mają wchodzić spryskiwacze, regulujesz obracając dysze. Także zaślepki opierają się o zderzak, ale tyci tyci.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2018, 19:28:05 pm »
Odświeżę kolejny temat... :) Kupiłem krzyzaki na allegro i okazały sie o jakis 1-2mm za krotkie i slaba to sie przedstawia. Czy wspomniany uzytkownik nadal sprzedaje te zaślepki ? A może ktos posiada na sprzedaz jakies uzywki ?
W salonie życzą sobie 350/szt z pompką i zaślepka. A musze zmienic 2 :) Troche drogo :P

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2018, 19:51:51 pm »
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2018, 20:32:18 pm »
U niego właśnie kupiłem krzyżaki. Sa troszke za krótkie. Napisze do niego. Moze mi wymieni.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 06:51:00 am wysłana przez MicGin »

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2018, 10:40:16 am »
Ja kupowałem w tamtym roku tutaj:
http://allegro.pl/jaguar-x-type-zaslepka-spryskiwacza-lewa-prawa-x21-i7079381691.html
Dokupiłem malowanie za 30zł i od razu dostałem polakierowaną, w zestawie z krzyżakami oczywiście.

Druga, choć bardziej agresywna opcja to przykleić je na stałe i odłączyć te beznadziejne spryski ksenonów, które dają tyle co nic :) Ale to już moja subiektywna opinia.

EDIT: Widzę, że to nawet ten sam użytkownik co Ci polecił Voitec :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2018, 13:25:27 pm »
Zobacz czy masz dobrze spryski ustawione. Według mnie coś tam dają. Ale najwięcej to mi dały raz w śnieżycy, kiedy to okazało się, że przednie lampy mam zasypane i dlatego ledwo cokolwiek widać. Jedno użycie sprysków i nastała jasność.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2018, 20:31:00 pm »
Ja kupowałem w tamtym roku tutaj:
http://allegro.pl/jaguar-x-type-zaslepka-spryskiwacza-lewa-prawa-x21-i7079381691.html
Dokupiłem malowanie za 30zł i od razu dostałem polakierowaną, w zestawie z krzyżakami oczywiście.

Czy u Ciebie te drozki metalowe tez sa takie cienkie ze zaslepa jest na nich luzna? Jak to sie sprawdza po zamontowaniu ?

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2018, 20:42:19 pm »
Jeżdżę już na nich prawie rok czasu, demontowałem i zakładałem już ze 3 razy przy okazji innych prac przy aucie i dalej się trzymają. Nie zauważyłem też, żeby jakoś latały.

Słuchaj - jak Cię irytują te luzy to zawsze możesz je złapać na krzyż na opaski zaciskowe. Poważnie - mój kumpel ma popękane mocowania na spryskiwaczach i tak na tym jeździ już od dobrych paru miesięcy, a same spryski działają tak jak należy.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2019, 02:00:20 am »
Temat stary, ale problem dalej aktualny tzn. zaślepki i mocowanie. Zima, śnieg i lód potrafią je skutecznie zmasakrować. Zakupiłem u majfriendów w Azji krzyżaki. Pancerne aluminiowe, założyłem, super trzymają tylko troszkę zaślepka nie przylega górą do zderzaka. Krzyżaki nie są symetryczne (góra/dół), i chyba założyłem odwrotnie. Kiedy pękł jeden krzyżak, chciałem zobaczyć jak był zamontowany (próbując wyciągnąć drugi spryskiwacz) i połamałem następny krzyżak. Nigdzie nie mogę znaleźć fotki lub rysunku jak powinny być zamontowane krzyżaki. Nie chcę już eksperymentować na spryskiwaczach, ponieważ nie mam więcej zaślepek do poćwiczenia. Czy ktoś wie jak mają być założone krzyżaki?
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2019, 08:45:52 am »
Może ten film Ci pomoże;
Jaguar X-type cruciform and headlamp/light washer cover replacement
https://youtu.be/GgAcaL5VbI8?t=139

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2019, 10:54:25 am »
Mateusz, dzięki. Widać wszystko o co mi chodziło. Pozdrawiam.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2019, 09:47:30 am »
Pytałem już w innym "starym" temacie ale widzę, że tu na bieżąco jesteście: czy można "na chama" zatrzymać siłą wyciągnięty spryskiwacz i podłubać przy zaślepce?
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2019, 06:34:58 am »
Jeśli nie masz zaślepki, to bez problemu wyciągniesz go. Żeby mieć wolne obie ręce, złap go żabką, lub ściskiem stolarskim (ja mam taki mały z plastikowymi końcówkami, żeby nie uszkodzić spryskiwacza) i się nie schowa.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Pytanie o mocowanie zaślepek spryskiwaczy reflektorów
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2019, 06:52:56 am »
Ale nie wyciągać go ręcznie tylko spryskać i wtedy przytrzymać tak?
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005